میلیاردر ریچارد برانسون، نوشتن لیست‌‌های کارهایی که باید انجام دهد را به عنوان یکی از کلیدهای موفقیتش معرفی می‌کند

راز ساده‌ی موفقیت کارآفرین میلیاردر ریچارد برانسون چه بوده است؟

درست است، موفقیت ممکن است تنها به اندازه‌ی یک قلم و کاغذ با شما فاصله داشته باشد. با این حال، موفقیت یک شبه به دست نمی‌آید. در یک پست وبلاگ اخیر، بنیان‌گذار گروه ویرجین، صفحه‌ای از یک دفتر خاطرات قدیمی را به اشتراک گذاشته است: یک لیست از کارهایی که باید انجام دهد که در ششم نوامبر ۱۹۷۲ نوشته است.

از یاد گرفتن خلبانی تا افتتاح فروشگاه‌های بیشتر ویرجین رکورد ، این لیست، طبیعت بلند پروازانه‌ی برانسون ۲۲ ساله را نشان می‌دهد که در نهایت او را به موفقیت رسانده است. و لیست، حتی کارهای کوچکتر و ساده‌تری را هم مثل تمییزکاری و دعوت کردن افراد بیشتر به استادیوی ضبطش، مانور، نشان می‌دهد.

حال به سرعت ۴۵ سال جلو بروید و به جایی‌که برانسون امروز در آن است، نگاه کنید. او ثروت خالصی معادل ۵ بیلیون دارد و بنیانگذار تشکیلاتی است که شامل بیش از ۴۵۰ کمپانی می‌باشد. می‌توان گفت که وضع برانسون از خوب هم بهتر است. او برای بخشی از این موفقیت، از نوشتن لیست‌های کارهایی که باید انجام دهد، تشکر می‌کند. 

 در پست وبلاگ ذکر شده، برانسون روی “علاقه‌اش برای نوشتن لیست‌ها” و اینکه چگونه این‌کار را از سن کم شروع کرده است، تاکید می‌کند. برانسون نوشته است: ” لیست‌ها نه تنها ساختاری عالی برای انجام کارها فراهم می‌کنند، بلکه همچنین برای تعیین اهداف و رسیدن به آرزوهایمان به ما کمک می‌کنند.”

برای اینکه انگیزه پیدا کنید، نگاهی به لیست قدیمی کارهای سال ۱۹۷۲ برانسون بیاندازید.