راه اندازی کسب و کار – و یا حتی فعالیت در یک کسب و کار به عنوان یک متخصص—در جوانی می تواند ترسناک به نظر برسد. ممکن است از طریق مدرسه، کتاب یا توصیه های تجربی در اینترنت، اطلاعاتی راجع به کسب و کار کسب کرده باشید، اما بین درک مفاهیم بنیادین کسب و کار به صورت نظری و کسب اطلاع از طریق تجربه واقعی تفاوت زیادی وجود دارد.

هنگامی که به پایان دوره فعالیت کاری خود می رسید، دریایی از اطلاعات اندوخته اید و صدها درس گرفته اید، اما درس هایی وجود دارند که باید زودتر از آن و ترجیحا پیش از اینکه قدم به ۳۰ سالگی بگذارید فرا بگیرید.

آموزه های زیر، تعدادی از مهم ترین این درس ها هستند که لازم است تا زمانی که جوان هستید یاد بگیرید تا بتوانید از آنها استفاده و بهره برداری کنید:

بیشتر بخوانید : کسب و کارهای کوچک چگونه می توانند برای بازاریابی در سال ۲۰۱۷ آمادگی پیدا کنند

  1. افراد مناسب، ارزش هر کاری را دارند

ایجاد یک کسب و کار به تنهایی امکانپذیر نیست. حتی اگر یک کارآفرین مستقل هستید، مربیان، شرکا، فروشندگان و همکارانی در کنار شما هستند و برای رسیدن به اهداف بلندمدت تان به شما کمک می کنند. بنابراین ارزش دیگران در فراهم کردن فرصت های بیشتر برای شما، کمک به شما برای پیدا کردن رابطه های جدید در هر کجا که باشید و تقویت قوه تشخیص شما در تصمیماتی مانند استخدام و قراردادهای بلندمدت را درک کنید.

آموختن زودهنگام این درس از هدر دادن زمان روی افراد نامناسب جلوگیری می کند و فرصت بیشتری برای کار با بهترین نیروهایی که می توانید پیدا کنید را در اختیار شما می گذارد.

 

  1. شما شکست خواهید خورد و این اشکالی ندارد.

فارغ از اینکه چه میزان اطلاعات دارید یا چقدر آمادگی کسب کرده اید، شکست غیرقابل اجتناب خواهد بود. ممکن است در مجموع کسب و کار شما موفق شود، اما تعدادی از راهبردها و کمپین ها با شکست مواجه می شوند و برخی از ایده ها کاملا به ناکامی منجر می شوند. درک غیرقابل اجتناب بودن شکست در برخی شرایط، پذیرش آن را آسان تر می سازد.

به جای اینکه شکست را به عنوان یک نقطه پایان یا علامتی که نشان می دهد باید به کلی دست از کار بکشید ببینید، به آن همانند یک درس و فرصتی برای بهبود نگاه کنید.

 

  1. زمان، ارزشمندترین ثروت شما است.

ضرب المثل “وقت طلاست” یک استعاره شایسته برای توصیف اهمیتی است که زمان -در صورتی که روی آن برنامه ریزی شده و به عنوان ثروت از آن استفاده شود- می تواند داشته باشد. این یک موضوع چند بعدی است. به عنوان مثال، هر چه زودتر کاری را شروع کنید، زمان بیشتری برای کسب سود و همچنین کار در آن پروژه در اختیار خواهید داشت.

علاوه بر این، شما در هر روز تعداد ساعت های مشخصی در اختیار دارید و روش استفاده از آنها، تاثیر مستقیمی بر توان شما برای تولید ارزش دارد. هر چه زودتر این درس را فرا بگیرید، بیشتر از اتلاف زمان شما جلوگیری می شود.

 

  1. ارتباطات می توانند تقریبا هر مشکلی را حل کرده، یا از بروز آن جلوگیری کنند.

قدرت ارتباطات را نمی توان دست کم گرفت. ارتباطات فعال می تواند تقریبا از رشد هر مشکلی جلوگیری کند. این امر با ارائه توضیحات روشن، تعیین انتظارات مشخص و کاهش سوء تفاهم ها حاصل می شود. ایجاد ارتباط مناسب می تواند به شما در حل هر مساله ای –من جمله انجام عذرخواهی، رسیدن به یک راه حل قابل پذیرش توسط دو طرف یا ارائه توضیح برای شرایط و وضعیت موجود- نیز کمک کند.

بیشتر بخوانید : ۷ روش صرفه جویی در زمان، انرژی و هزینه در بازاریابی محتوایی

  1. کمال، دشمن پیشرفت است.

از آنجایی که فضای کسب و کار به سرعت در حال پیشرفت است، انتظار برای استفاده از یک ابتکار، تنها به این دلیل که هنوز به حد کمال نرسیده است می تواند به معنی شکست آن باشد. کسب و کارهای چابک، منعطف و تطبیق پذیری که درک کرده اند که می توان موارد مختلف را در حین سوددهی، ارزیابی کرد و بهبود بخشید، همان کسب و کارهایی هستند که به موفقیت خواهند رسید.

هیچ چیز در اولین تلاش به مرحله کمال نمی رسد، اما اطمینان پیدا کنید که بین “آمادگی” ابتکار خود و چابکی و سرعت تعادل برقرار کرده اید.

 

  1. هر ایده ای باید قابلیت عملی شدن داشته باشد

هر اندازه که ایده شما خوب، اصیل یا جذاب باشد، تنها زمانی ارزشمند خواهد بود که قابلیت عملی شدن داشته باشد. به عنوان مثال اگر ایده ساخت یک ویدیوی فوق العاده را در ذهن دارید، اما منابع لازم برای تولید آن به شکل کارآمد را در اختیار ندارید، مجبور می شوید از آن ایده صرف نظر کنید.

همین در مورد همه ایده های کسب و کارها صادق است؛ ممکن است یک مفهوم جدید و انقلابی برای یک سازمان داشته باشید، اما اگر هیچ راهی برای عملی کردن یا به سود رساندن آن وجود نداشته باشد، به هیج عنوان نمی توانید آن را اجرا کنید. گاهی بهترین ایده ها به دلیل عملیاتی نبودن باید از دستور کار خارج شوند.

 

  1. همیشه چیزهایی برای آموختن وجود دارند

فارغ از اینکه چه میزان معلومات دارید، یا فکر می کنید چقدر معلومات دارید، همیشه دانسته های بیشتری برای یادگیری وجود دارند. برای بهتر شدن در رهبری و کارآفرینی همیشه فضا در اختیار دارید و همیشه مهارت ها و قابلیت های جدیدی برای کسب وجود دارند. حفظ یک روند برای بهبود مستمر، تا زمانی که امکان دارد شما را در بهترین حالت قرار خواهد داد.

 

هر چه این درس های کسب و کار را زودتر یاد بگیرید، زمان بیشتری برای استفاده از آنها در یک محیط عملیاتی در اختیار خواهید داشت، و قصور (عمدی یا سهوی) شما عواقب کمتری خواهد داشت. شما هیچگاه به کمال مطلق نخواهید رسید، لذا اگر اشتباهی انجام دادید یا چیزهایی که از آنها سود برده اید را فراموش کردید بیش از حد نگران نشوید.

علاوه بر این، بین مطالعه درباره این درس ها در یک مقاله اینترنتی و تجربه واقعی و دست اول آنها نیز تفاوت وجود دارد، بنابراین آماده باشید که در طول چالش هایی که گرفتار آنها خواهید شد، از تمام توان خود برای یادگیری استفاده کنید.