استارت آپ Startup Company

راه اندازی استارت آپ

راه اندازی استارت آپ

استارت آپ یا شرکت نوپا یک نوع فن آوری نوین یا شروع یک فعالیت در زمینه کسب و کارهای نوین می باشد که به صورت دیجیتالی و اینترنتی راه اندازی می شود

استارت آپ

استارت آپ که در اصطلاح انگلیسی به آن Startup company یا Start-up گفته می شود. معناهای زیادی دارد از جمله؛ شرکت نوپا، شرکت نوآفرین و کارآفرین که به آن یک نوع فن آوری نوین یا شروع کردن یک فعالیت یا راه اندازی یک کسب و کار بزرگ  و کوچک گفته می شود. در واقع استارت آپ را می توان یک نوع کارآفرینی در نظر گرفت که برای راه اندازی و فعالیت در حوزه کسب و کارهای جدید فعالیت می کنند.

شرکت های بزرگ استارت آپ یا شرکت نوپا با سرمایه گذاری های بزرگ و کوچک خود اقدام به را اندازی کسب و کارهای نوین و ریسک پذیر می کنند. امروزه می توان شرکت نوپا زیادی دید که با عملکردهای جدید و با سرمایه گذاری های خیلی زیاد افراد زیادی را مشغول به کار نموده اند هر چند سود و زیان این شرکت ها ریسک بالایی دارد.

یک شرکت استارت آپ موفق قابلیت رشد بیشتری نسبت به شرکت جا افتاده دارد و می تواند با سرمایه گذاری کمتر نیروی کار بیشتری نسبت به شرکت های قدیمی داشته باشد.

در واقع این شرکت ها برای پیشرفت و رشد سریع احتیاج به سرمایه دارند و این شرکت ها با سرمایه گذاری افراد کاریاب و کسانی تمایل به سرمایه گذاری دارند می توانند در راه اندازی استارت آپ خود موفق عمل کنند.

امروزه در ایران شرکت های استارت آپ زیادی راه اندازی شده است که این شرکت ها برای فعالیت در این زمینه نیاز به حمایت سرمایه گذاران و شرکت های بزرگ دیگر می باشند که با حمایت آنها برای عملکرد بهتر و هدفمند کسب و کار خود اقدام نمایند.

راه اندازی استارت آپ
راه اندازی استارت آپ

شکست یا موفق بودن یک شرکت نوآور بستگی به ایده ها و نحوه هدف گذاری آن شرکت است و باید توانایی بالایی در راه اندازی و برنامه ریزی درست برای یک فن آوری جدید داشته باشند و در غیر این صورت نمی توانند در استارت آپ خود موفق شود.

راه اندازی یک استارت آپ شغلی چندان هم کار خیلی پیچیده ای نمی باشد برای راه اندازی اول باید ایده ای در ذهن خلق نمایید، ایده ای که در ذهن هیچ کس نباشد و کاملا جدید و خلاقانه باشد.

بعد از تعیین ایده فقط باید شروع کنید حتی برخی از ایده ها در حین شروع به یک کار به ذهن آدم می آیند و بعد از برنامه ریزی و هدف گذاری می توانید کم کم استارت آپ خود را شروع نمایید.

از افراد خلاق و تیز کمک بگیرید و با همکاری با آنها می توانید بهترین کسب و کار را برای خود راه اندازی کنید و بهتر است یکم سرمایه برای شغل خود در نظر بگیرید زیرا بدون سرمایه نمی توانید در کار خود جدی عمل کنید.

افرادی که از ذهنیت مثبت و قوی برخوردار هستند و از شکست نمی ترسند و همچنین انرژی زیادی برای خلق ایده های جدید و بزرگ دارند معمولا در راه اندازی استارت آپ موفق عمل می کنند.

برای راه اندازی استارت آپ باید نکات زیر را در نظر بگیرید:

  • به دنبال ایده های جدید و خلاقانه باشید.
  • کسب و کار خود را برنامه ریزی کنید.
  • سرمایه ای که برای این کسب و کار در نظر گرفته اید را بررسی نمایید.
  • ساختار قانونی برای راه اندازی کسب و کار خود داشته باشید.
  • برای کسب و کار خود بیمه نامه تهیه نمایید.
  • تیم قوی خود را تشکیل نمایید.
  • فروشندگان خود را انتخاب نمایید.
  • خودتان را موفق و شکست ناپذیر جلوه دهید.
  • با انرژی و باانگیزه کسب و کار خود را رشد دهید.

با راه اندازی یک استارت آپ نوین کوچک می توان در آینده بزرگترین کسب و کار برای خود رقم زد. در واقع امروزه به دلیل مشکلات اقتصادی کشور و محدودیت های شغلی بیشتر افراد به راه اندازی کسب و کار به صورت دیجیتالی پرداخته اند که می تواند نیاز خیلی از افراد را برآورده کند و این باعث می شود که کسب و کارهای قدیمی جای خود را به کسب و کار امروزی و دیجیتالی تبدیل کنند و با این کار می توان یک فرهنگ سازی نوین و الکترونیکی در جامعه تشکیل داد.

 

→ خواندن مطلب قبلی

از خود بپرسید «الان باید چه کاری انجام شود؟»

خواندن مطلب بعدی ←

انوشه انصاری – TED

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.