اهمیت بازاریابی اینترنتی

بازاریابی دیجیتال از جمله شیوه هایی است که انواع گوناگونی برای آن در نظر گرفته شده و شما می توانید از طریق آن ها فروش و درآمد بیشتری را تجربه کنید.

همان‌طور که می‌دانید، امروزه بسیاری از کسب و کارها به صورت آنلاین مدیریت می‌شوند و صاحبان کسب و کار درآمدزایی خود را از این طریق انجام می‌دهند؛ اما موضوع مهم این است که چگونه‌این مشاغل می‌تواند میزان درآمد خود را افزایش دهند و به نتیجه دلخواه برسند؟ در جواب باید متذکر شد بازاریابی دیجیتال راهی است برای صاحبان کسب و کار که بتوانند از طریق آن میزان فروش و در ادامه میزان درآمد خود را افزایش دهند.

به احتمال زیاد تا به حال بارها نام بازاریابی دیجیتال به گوشتان خورده است. در یک تعریف دقیق و ساده، باید متذکر شد که بازاریابی آنلاین و دیجیتال در واقع به هرگونه روش، ابزار و استراتژی گفته می‌شود که به معرفی یک برند در فضای آنلاین و مجازی می‌پردازد. نکته مهم در بازاریابی دیجیتال، استفاده از ابزار و استراتژی‌های درست و مناسب است. از همین جهت در ادامه برخی از شیوه‌های بازاریابی آنلاین را برای شما معرفی خواهیم کرد تا از آن‌ها مطلع شوید و بهترین تصمیم را برای کسب و کار خود بگیرید.

بازاریابی محتوایی

در ابتدا شما باید یک محتوا مناسب و قدرتمند در رابطه با کسب و کار خود بنویسید. البته محتوا شما می‌تواند به صورت نوشته، تصویری، ویدیو و … باشد. تنها نکته مهم درست به تصویر کشیدن حرفه است. دقت داشته باشید که محتوا به گونه‌ای آماده شود که بتواند مخاطب را جذب کند و سپس از او یک مشتری باوفا بسازد.

بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی

بدون شک امروزه کمتر کسی پیدا می‌شود که از شبکه‌های مختلف اجتماعی استفاده نکند. برای مثال اینستاگرام امروزه به یک شبکه بسیار معروف و گسترده تبدیل شده است که کاربران بسیاری نیز در آن فعالیت دارند. نکته جالب در رابطه با این شبکه این است که بسیاری از افراد از طریق آن کسب و کار مربوط به خود را راه‌اندازی کرده‌اند و در حال کسب و درآمد هستند. حال اگر شما بتوانید در این فضا به‌خوبی آماده شوید و به‌قول‌معروف خودی نشان دهید، می‌توانید به‌راحتی جایگاه خوبی را به دست آورید.

البته دقت داشته باشید که فعالیت در چنین شبکه‌هایی نیازمند توجه به برخی از نکات است. برای مثال شما باید در زمان‌های درست و معینی محتواهای خود را آپلود کنید. تصاویر مناسبی را از محصولات داشته باشید و حتما حقیقت را به مشتری بگویید. لازم به ذکر است که کوچک‌ترین اشتباهی می‌تواند تمام تلاش‌های شما را از بین ببرد، پس حتما طبق برنامه و اصول پیش روید تا پشیمان نشوید.

بازاریابی ایمیلی

در گذشته ایمیل تنها برای خبررسانی مورد استفاده قرار می‌گرفت؛ اما امروزه کاربرهای دیگری برای این خبررسان در نظر گرفته شده است. برای مثال اگر شما مشتری‌های ثابت کسب و کار خود را شناسایی کرده‌اید، بهتر است ایمیل آن‌ها را داشته باشید و هر چند وقت یک‌بار از طریق ایمیل آن‌ها را ترغیب به خرید از خودتان کنید. دقت داشته باشید که متن ایمیل و نوشته آن بسیار حائز اهمیت است و باید به آن توجه ویژه‌ای شود. شما می‌توانید در این راستا از افرادی که تجربه بیشتری از شما دارند کمک بگیرید تا بتوانید در زمینه بازاریابی دیجیتال از طریق ایمیل موفق شوید.

ساخت یک اپلیکیشن موبایلی

موبایل یا تلفن همراه امروزه به یک وسیله جدا نشدنی از افراد تبدیل شده است؛ بنابراین بهترین شیوه‌های بازاریابی دیجیتال به این وسیله مربوط می‌شوند. شما می‌توانید با ساخت اپلیکیشن مربوط به خود، به‌خوبی رشد چشمگیری در فروش را تجربه کنید. برای مثال فروشگاه دیجی کالا را در نظر بگیرید. اپلیکیشن این فروشگاه در حال حاضر بر روی گوشی بسیاری از افراد نصب شده است و آن‌ها خرید خود را از طریق اپلیکیشن انجام می‌دهند. توصیه می‌شود حتما یک اپلیکیشن جذاب، مناسب و باکیفیت طراحی کنید تا مشتری‌های شما بتوانند به‌راحتی خرید خود را انجام دهند. دقت داشته باشید که هرچه شرایط خرید آسان‌تر باشد، مشتری بیشتری به دست خواهید آورد.

جمع‌آوری

شیوه‌هایی که می‌توان از طریق آن‌ها به بازاریابی دیجیتال پرداخت، انواع گوناگونی دارد که در این مقاله به برخی از آن‌ها که بسیار راحت و تاثیرگذار هستند، پرداختیم. اکنون شما می‌توانید با توجه به آنچه گفته شد و سلیقه‌ای که دارید، یکی از شیوه‌ها را برای انجام بازاریابی اینترنتی انتخاب کنید.

غلامرضا دبیری

دکتری مدیریت استراتژیک و مدیر عامل شرکت طراح ایده نوتاش

→ خواندن مطلب قبلی

ارائه راهکارهایی برای افزایش خلاقیت کودک

خواندن مطلب بعدی ←

چگونه در کسب و کار آنلاین موفق شویم؟

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *