آیا به یادگیری کدنویسی و توسعه اپ علاقمند هستید؟ اپل در روز چهارشنبه، یک برنامه آموزشی توسعه اپ را معرفی کرد که برای دانش آموزان دبیرستانی و دانشجویان مقطع کاردانی طراحی شده است.

این برنامه یکساله که به رایگان در فروشگاه iBooks اپل برای دانلود قرار داده شده است، توسط مهندسین و استادان اپل طراحی شده تا طراحی اپ با استفاده از زبان برنامه ریزی Swift این کمپانیِ تولید آیفون را به دانش آموزان آموزش بدهد. تعداد زیادی از اپ ها، از جمله، Airbnb، Kayak، TripAdvisor، Venmo و Yelp توسط Swift طراحی شده اند.

اپل می گوید: «دانش آموزانی که این دوره را با موفقیت به پایان برسانند، مهارت های اصلی شغلی برای توسعه نرم افزار و فناوری اطلاعات را کسب خواهند کرد.» اولین برگزارکنندگان این دوره، شش دانشکده و دبیرستان منتخب در ایالات متحده خواهند بود؛ شامل دانشکده های آلاباما، ایالت کلومبوس، ناحیه هریس بِرگ، هوستون، مِسا و سان ماتئو. همچنین بر اساس اعلام اپل، کسب و کارهای محلی بسیاری در محدوده برگزارکنندگان این برنامه، دوره های آموزشی و کارآموزی را نیز ارائه خواهند داد.

مدیرعامل اپل، تیم کوک در یک اطلاعیه اظهار داشت: «اقتصاد اپ و توسعه نرم افزار جزو حوزه های شغلی هستند که بیشترین رشد را در ایالات متحده داشته اند. ما خود شاهد تاثیر برنامه نویسی روی زندگی افراد و کل اقتصاد آمریکا بوده ایم. ما امیدواریم که چنین برنامه هایی راه را برای همه افراد با هر سن و پیشینه ای جهت دنبال کردن چیزی که به آن عشق می ورزند هموار کند.»

این برنامه آموزشی جدید پس از آن ارائه می شود که اپل در اوائل همین ماه قول داد که برای «تولید پیشرفته» در ایالات متحده، یک میلیارد دلار سرمایه گذاری کند.

 

 

entrepreneur