بازاریابی چریکی چیست

افزایش فروش هر کسب و کاری وابسته به میزان موفقیت بازاریابی آن کسب و کار است. بازاریابی در واقع حد واسط مابین مشتری و فروشنده است پس هرچه عملکرد این بخش بهتر باشد میزان فروش نیز بیشتر خواهد بود. بازاریابی انواع مختلفی دارد که یک نمونه از آن بازاریابی چریکی است. بازاریابی چریکی یا پارتیزانی نوعی بازاریابی نامتداول و برخلاف اصول رایج آن است.

بازاریابی چریکی چیست

افزایش فروش هر کسب و کاری وابسته به میزان موفقیت بازاریابی آن کسب و کار است. بازاریابی در واقع حد واسط مابین مشتری و فروشنده است پس هرچه عملکرد این بخش بهتر باشد میزان فروش نیز بیشتر خواهد بود. بازاریابی انواع مختلفی دارد که یک نمونه آن بازاریابی چریکی یا پارتیزانی است. بازاریابی چریکی نوعی بازاریابی نامتداول و برخلاف اصول رایج است.

سنگ بنای بازاریابی چریکی بر غافلگیری و متحیر کردن مشتری بنا نهاده شده است. در این روش آنقدر مشتری شگفت زده می شود که به راحتی تن به خرید می دهد. این نوع از بازاریابی برای زمانی که فروشنده قصد تاثیرگذاری آنی و شدید دارد، انتخاب مناسبی است. به طور کلی می توان گفت بازاریابی پارتیزانی مناسب تمامی کسب و کارهای کوچک و بزرگ است اما بدون شک اثر آن بر کسب و کارهای کوچک بیشتر است.

در نهایت باید گفت بزرگترین حسن و امتیاز بازاریابی پارتیزانی در هزینه کم آن است. این روش از بازاریابی به جای نیاز به سرمایه گذاری کلان، نیازمند خلاقیت و ابتکار عمل است به همین دلیل هر فرد صاحب ایده ای می تواند با تکیه بر ایده ای نو کسب و کار خود را رونق دهد.

 

 

مزایای استفاده از بازاریابی چریکی

  • استفاده بازاریابی چریکی بر خلاف سایر روش های بازاریابی به علت ماهیت اسرار آمیزش سرشار از لذت و هیجان است.
  • متفاوت بودن بازاریابی چریکی موجب جلب توجه و شگفت زدگی مشتری می شود به همین دلیل این روش برای مشتریان نیز جذاب است.
  • هزینه کم این روش از بازاریابی از دیگر محاسن آن است که موجب شده است هر کسب و کاری با هر سرمایه ای بتواند از آن استفاده کند.
  • به علت آنکه پایه بازاریابی چریکی خلاقیت است هرگز تکراری نمی شود و همواره جذابیت خود را حفظ می کند.
  • تاثیر بازاریابی پارتیزانی سریع، موثر و با ثبات است.

انواع بازاریابی چریکی

بازاریابی چریکی دارای زیر مجموعه هایی به شرح زیر است:

  • بازاریابی پارتیزانی خارجی: در این روش از محیط اطراف کسب و کار برای جلب نظر مشتریان استفاده می شود. به طور مثال می توان از یک شی قدیمی، مجسمه و … استفاده کرد.
  • بازاریابی پارتیزانی داخلی: برای انجام بازاریابی چریکی داخلی لازم است تمرکز بر روی محیط های بسته مرتبط به نوع کسب و کار قرار گیرد. به طور مثال اگر محصولات به دانشگاهیان مربوط است می توان یک بازاریابی هیجان انگیز در محیط داخلی دانشگاه برپا کرد.
  • بازاریابی پارتیزانی کمین رویداد: تمرکز این نوع از بازاریابی بر رویدادهای مختلف است. از این روش بیشتر برای افزایش تعداد مشتریان و تماشاچیان رویدادهایی مانند مسابقات، کنسرت و … استفاده می شود.
  • بازاریابی پارتیزانی تجربی: از بازاریابی پارتیزانی تجربی برای ماندگار شدن نام یک برند در ذهن مشتری استفاده می شود. به همین دلیل می توان این نوع از بازاریابی را در تعامل مستقیم با برندها دانست.

در نهایت باید گفت برای موفقیت در بازاریابی چریکی شناسایی مناسبت ها و رویدادهای مختلف بسیار مهم است زیرا با استفاده از این رویدادها می توان ایده پردازی کرد و با خلاقیت هر چه تمام تر محصول را در معرض دید مشتری قرار داد.

 

بازایابی چریکی

 

غلامرضا دبیری

دکتری مدیریت استراتژیک و مدیر عامل شرکت طراح ایده نوتاش

→ خواندن مطلب قبلی

چگونه می توان زندگی شاد داشت

خواندن مطلب بعدی ←

آشنایی با بازاریابی رفتار

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *