بیل و ملیندا گیتس پس از ۲۷ سال ازدواج از هم جدا می شوند

بیل و ملیندا گیتس اعلام کرده اند که پس از ۲۷ سال ازدواج قرار است طلاق بگیرند و گفت: “آنها دیگر باور نمی کنند که ما می توانیم به عنوان یک زن و شوهر با هم رشد کنیم.”

بنیانگذار مایکروسافت به نیکوکاری تبدیل شد و همسرش در مجموع ۱۲۴ میلیارد دلار (۸۹ میلیارد پوند) ثروت جمع کرده است و آنها را در میان پنج زوج ثروتمند جهان قرار داده است.

این زوج در بیانیه مشترکی که روز دوشنبه در توییتر منتشر شد ، گفت: “پس از بسیاری از تفکرات و کار زیاد در مورد روابط ما ، ما تصمیم گرفته ایم که به ازدواج خود پایان دهیم.”

این زوج که به طور مشترک بنیاد بیل و ملیندا گیتس را تأمین می کنند ، یک سرمایه گذار عظیم در زمینه اقدامات بهداشتی و پیشگیری از بیماری های جهانی ، از جمله مبارزه با ویروس کرونا ، گفتند که با همکاری یکدیگر بنیاد را ادامه خواهند داد.

وی ادامه داد: “ما همچنان به آن مأموریت اعتقاد داریم و در بنیاد کار خود را با هم ادامه خواهیم داد ، اما دیگر اعتقاد نداریم که در این مرحله بعدی از زندگی خود می توانیم به عنوان یک زن و شوهر رشد کنیم. ما با شروع حرکت در این زندگی جدید ، برای خانواده خود فضا و حریم خصوصی می خواهیم. ”

بنیاد گیتس در بیانیه ای گفت: “این زوج” برای شکل دادن و تأیید استراتژی های بنیاد ، حمایت از مسائل بنیاد و تعیین جهت کلی سازمان به کار مشترک ادامه خواهند داد. ”

این زوج دارای سه فرزند به نام های جنیفر ۲۵ ساله ، روری ۲۱ ساله و فیبی ۱۸ ساله هستند.

جنیفر گیتس ، که روز دوشنبه در اینستاگرام نوشت ، گفت که “این یک زمان چالش برانگیز برای کل خانواده ما بوده است”.

وی نوشت: “از اینکه خواسته ما را برای حفظ حریم خصوصی در حالی که مرحله بعدی زندگی خود را طی می کنیم ، درک کردید.”

اعلامیه غافلگیرکننده کمتر از دو هفته پس از حضور جفت در عمل در کارمندان مراقبت های بهداشتی که با بیماری همه گیر مبارزه می کنند ، اعلام می شود.

ملیندا ، ۵۶ ساله ، در گذشته گفته است که ازدواج آنها “بسیار سخت” بوده است ، و گفت که بیل ، ۶۵ ساله ، به طور منظم ۱۶ ساعت کار می کند و می تواند برای خانواده سخت بگذارد.

وی در مصاحبه ای با ساندی تایمز در سال ۲۰۱۹ به مناسبت بیست و پنجمین سالگرد خود گفت: “باور کنید ، من می توانم روزهایی را که در ازدواج ما بسیار دشوار بود به یاد بیاورم ، جایی که شما فکر کردید ،” آیا می توانم این کار را انجام دهم؟ ”

بیل ، که در سال ۱۹۷۵ مایکروسافت را تأسیس کرد ، در زمان ازدواج این زوج در سال ۱۹۹۴ یک میلیاردر بود. وی در سال ۱۹۸۷ ، هنگامی که ملیندا به این شرکت پیوست ، ملاقات کرد. او ۳۱ ساله بود.

ملیندا گفت بیل هفته ها به بحث درمورد ازدواج آنها پرداخت یا نه و حتی لیستی از موافقان و مخالفان ازدواج را روی تخته سفید تهیه کرد.

وی گفت: “هنگامی که او در تصمیم گیری درمورد ازدواج با مشکل روبرو بود ، کاملاً واضح بود که این مربوط به من نیست ، بلکه این بود که” آیا می توانم تعادل را بین زندگی شغلی و خانوادگی درست کنم؟ ”

بیل با دارایی تقریبی ۱۲۴ میلیارد دلاری (۹۰ میلیارد پوندی) چهارمین فرد ثروتمند جهان است ، اما اگر این کار را نمی کرد ثروتمندتر بود

از سال ۱۹۹۴ ، وی حداقل ۴۰ میلیارد دلار به بنیاد بیل و ملیندا گیتس کمک کرده است ، بودجه ای که آموزش فناوری اطلاعات در ایالات متحده و اقدامات بهداشتی و فقر در سراسر جهان را تأمین می کند – از جمله بودجه پروژه های بزرگ مقابله با HIV و مالاریا. براساس یک پرونده مالیاتی ، بنیاد آنها بیش از ۵۱ میلیارد دلار دارایی دارد.

در سال ۲۰۱۰ این زوج و وارن بافت Giving Pledge را ایجاد کردند ، وعده دادن حداقل نیمی از ثروت خود را به امور خیریه ، و میلیاردرهای دیگر را به پیوستن به آنها دعوت کردند. بیش از ۱۷۰ ثروتمندترین افراد جهان ، از جمله مارک زاکربرگ ، مایک بلومبرگ و جورج لوکاس ، تاکنون ثبت نام کرده اند.

 

منبع خبر  : https://www.theguardian.com/

غلامرضا دبیری

دکتری مدیریت استراتژیک و مدیر عامل شرکت طراح ایده نوتاش

→ خواندن مطلب قبلی

تولید محتوا در یوتیوب و چگونگی یوتیوبر شدن

خواندن مطلب بعدی ←

تاثیر حفظ احترام همسر در خانواده

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *