یکی از موضوعات پرهیاهوی امروز، تلاش فشرده آمازون برای انجام تبلیغات گسترده تر است. این فروشگاه عظیم خرده فروشی آنلاین، به این امر راضی نیست که تنها تبلیغات را روی سایت خود داشته باشد: این فروشگاه همچنین به  دنبال رقابت با گوگل برای قرار دادن ویدئو های آنلاین بوده است تا به نحوی تبلیغات یوتوب گوگل را از آن خود کند.

در همین حین، با استفاده فزاینده از خدمات بازاریابی آمازون (با هفت کاربرد قوی تر پیش بینی شده برای سال ۲۰۱۸) و صحبت در مورد شبکه تبلیغات گسترده آمازون در مرکز فروش، به نظر می رسد آمازون در حال ایجاد برنامه های جدیدی برای تبلیغات باشد که توجه همگان را جلب خواهد کرد، و احتمالا حتی حالت دو قطبی گوگل-فیس بوک را نیز در هم خواهد شکست.

با توجه به این که این اخلال گری آمازون دارای قطعیت است اما زمان آن مشخص نیست، من توصیه می کنم که برندها آگاهی خود را افزایش داده و آماده استفاده از فرصت هایی باشندکه تبلیغات جدید آمازون برای آن ها در بر خواهد داشت. در زیر چند گام بیان شده است که باید آن ها را مد نظر قرار دهید تا از آن چه در اختیار شما است حداکثر استفاده را ببرید، و زمانی که فرصت های جدید ایجاد شدند، به سرعت وارد عمل شوید.

آگاه باشید که Q4 هم اکنون آغاز شده است. اما این موضوع را نیز بدانید که اگر به سرعت دست به کار نشوید یا وضعیت خود را با استراتژی های تبلیغات کنونی تنظیم نکنید، دیگر برای عمل بسیار دیر خواهد بود. این گام ها به صورت زیر هستند:

 

رتبه بندی خود را به حالت بهینه برسانید

این کار اساسا به معنای تبلیغات رایگان است،که به وسیله آن شما با استفاده از الگوریتم جستجوی آمازون به بازاریابی می پردازید و بدین صورت رتبه محصولات شما بالاتر از رقبای شما قرار می گیرد.

بنابراین، زمانی را صرف فهرست بندی[۱] خود کنید. آن ها را به گونه ای تنظیم کنید که با الگوریتم جستجوی آمازون A9 و همین طور خریداران ارتباط برقرار کنید. بدین صورت شما منافع چنین تلاش هایی را برداشت خواهید کرد. اکنون زمان آن است که عنوان ها، بولت پوینت ها، کلیدواژه ها و تصاویر خود را نیز تنظیم کنید. در خصوص برخی ایده های عالی در رابطه با نحوه تقویت فهرست بندی خود، لینک «ایجاد فهرست بندی محصولات آمازون به شکلی عالی جهت بهبود نرخ تبدیل[۲]» را چک کنید. در صورتی که وقت کافی در اختیار داشتید، ارتقای محتوای صفحه برند (که به آن صفحه محتوای A+ برای برندها و مرکز فروش گفته می شود) را نیز امتحان نموده و عملکرد آن را با صفحات عادی خود مقایسه کنید. این صفحات دارای ظاهری عالی بوده و می توانند نرخ تبدیل شما را افزایش دهند.

 

از ابزارهایی که آمازون در اختیار شما قرار می دهد استفاده کنید

در صورتی که از محصولات تحت حمایت آمازون و / یا تبیلغات جستجوی عناوین استفاده نکنید، رقبای شما که از آن ها استفاده می کنند، شما را از میدان به در خواهند کرد. با دانستن این مطلب، استفاده صرف از این ابزارها کافی نیست: شما باید بهتر از رقبا از آن ها استفاده کنید. محصولات مورد حمایت به عنوان یک استراتژی برای آمازون و فروشندگان بسیار گسترده بوده اند، و نشانه ها حاکی از رشد آن ها در آینده هستند.

SPA ها خود به تنهایی بهترین راه قرار دادن محصولات شما در معرض نه تنها خرید کنندگان عادی بلکه خریداران مورد هدفی هستندکه احتمالا محصول شما را خواهند خرید و از آن جا که محصولات مورد حمایت بسیار موفق بوده اند، فروشندگان بیشتری به سراغ آن آمده اند و این بدین معنی است که رقابت بسیار سخت است. تصور نکنید که این کار را می توانید به تنهایی انجام دهید. یاد بگیرید که با PPC آمازون، مانند یک متخصص کار کنید و از یک مدیر کمپین تبلیغ محصولات مورد حمایت برای کمک به خود جهت به دست آوردن امتیاز مورد نیاز جهت تسلط یافتن بر کلیدواژه ها و سفارش ها استفاده کنید.

 

اقدام به اجرای برنامه های فروش و تبلیغات کنید

همه دوست دارند احساس کنند جنسی را ارزان خریده اند و این امر هیچ گاه به اندازه ایام تعطیلات، دارای مصداق (یا دارای اهمیت) نیست.

اجرای برخی تبلیغات برای یک محصول نه تنها به شما کمک خواهد کرد درآمد بیشتری کسب کنید، بلکه محصول و برند شما را نسبت سایر محصولات و برندها متمایز خواهد کرد.

این گونه تصور نکنید که باید به روزهای جمعه یا دوشنبه خاصی محدود شوید. در تمام طول ایام تعطیلات، اندکی از سود خود بگذرید تا منافع بیشتری به دست آورید.

 

با بسط دادن روابط دادوستدی به تبلیغات بپردازید

یکی از چیزهایی که فروشندگان اغلب در مورد آن گلایه می کنند این است که آمازون بیش از حد روی رضایت مشتری تمرکز دارد و این امر می تواند باعث شود برخی خریداران به خاطر سیاست های فضل و بخشش بیش از حد آمازون از فروشندگان سوء استفاده کنند.

اما این توجه بسیار زیاد به بهبود تجربه خرید مشتریان، در صورتی که آن را به عنوان یک فرصت تبلیغاتی در نظر بگیرید، می تواند به نفع شما تمام شود. به یاد داشته باشید که دادوستد با تحویل یک سفارش به پایان نمی رسد. سعی کنید زمان بعد از تحویل سفارش را هم به عنوان فرصتی بزرگ در نظر داشته باشید که با مشتری ارتباط برقرار کنید و اطمینان حاصل کنید که همه چیز به خوبی پیش رفته است.

این کار نه تنها احتمال به دست آوردن بازخورد و نقد مناسب از مشتری را افزایش می دهد (در این خصوص کمک بگیرید)، بلکه این خود فرصتی دیگر خواهد بود که نام برند خود را در مقابل خریدار به نمایش بگذارید.

ما در آستانه زمانی هستیم که آمازون در حال خارج شدن از شکل کنونی مدل تبلیغات درون سایتی خود است. و زمانی که آمازون از این حالت خارج شود، انتظار آن را داشته باشید که چنین توسعه ای، شکل بازی را عوض کند.

آمازون توجهات زیادی را معطوف رشد و کسب جاری خود نمی کند اما می توان گفت که بهترین راه پیشبینی چشم انداز رو به تغییر آمازون این است که نسبت به وضعیت کنونی تبحر کافی داشته باشید. استفاده از تبلیغاتی که هم اکنون موجود است به شما در ساختن برند خود و افزایش درآمد کمکی نخواهد کرد اما شما را برای گام های اجتناب ناپذیر بعدی آماده خواهد کرد. گام های بعدی در ارتباط با تبلیغات شبکه گسترده ای خواهد بود که از طریق آمازون اداره می شود اما به هیچ وجه محدود به سایت آمازون نخواهد بود.

 

[۱] Listing

[۲] Conversion rate