تولید محتوا در یوتیوب و چگونگی یوتیوبر شدن

یوتیوب یکی از بزرگ ترین وب سایت های دنیا برای اشتراک گذاری ویدیو به شمار می رود که کاربران بسیار زیادی را از سرتاسر دنیا به سمت خودش جذب کرده است. تعداد بازدید کننده های این وب سایت آنقدر زیاد است که طبق آمار وب سایت الکسا، این وب سایت بعد از گوگل به عنوان دومین وب سایت پربازدید دنیا شناخته می شود.

یوتیوب یکی از بزرگ ترین وب سایت های دنیا برای اشتراک گذاری ویدیو به شمار می رود که کاربران بسیار زیادی را از سرتاسر دنیا به سمت خودش جذب کرده است. تعداد بازدید کننده های این وب سایت آنقدر زیاد است که طبق آمار وب سایت الکسا، این وب سایت بعد از گوگل به عنوان دومین وب سایت پربازدید دنیا شناخته می شود.

شهرت YouTube به اندازه ای است که شرکت های بسیار زیادی از سرتاسر دنیا اقدام به اشتراک گذاری ویدیو در این پلتفرم می کنند و اخبار و ویدیوهای متنوعی از محصولات، کالاها و خدمات خودشان را در این وب سایت به اشتراک می گذارند. از همه مهم تر اینکه روز به روز هم بر شهرت و تعداد بازدید کننده های آن افزوده می شود.

چرا تولید محتوا در یوتیوب از اهمیت زیادی برخوردار است؟

اتفاق کاملاً جالبی که در این اپلیکیشن افتاده این است که، یوتیوب به صورت مستقل امکان درآمدزایی را برای افرادی که در آن مشغول به فعالیت هستند فراهم کرده است. این مورد نشان دهنده این است که مشتریان ویدیوهای شما و همچنین افرادی که کانالتان را دنبال می کنند، به نوعی به عنوان منابع کسب درآمد شما تلقی می شوند. به هر اندازه که کانال شما بزرگ تر شود YouTube هم این امکان را برای شما به وجود می آورد که بتوانید از تبلیغات کسب درآمد کنید.

پس در دنیای دیجیتال امروزی یوتیوب به راحتی می تواند یک وسیله بسیار مناسب و قدرتمند برای کسب درآمد از اینترنت آن هم در راستای استعدادها و علایق شما باشد. به این نکته هم دقت کنید که این اپلیکیشن یک پل ارتباطی بین شما و تمامی مردم دنیا است و از همه مهم تر اینکه به گسترش کسب و کارتان هم کمک بسیار زیادی خواهد کرد.

چطور در یوتیوب به یک یوتیوبر تبدیل شویم؟

همان طوری که در بالا هم اشاره کردیم شرکت های بسیار زیادی در مورد کالاها، خدمات و محصولات خود ویدیو تهیه کرده و در این پلتفرم قرار می دهند. همین مورد موجب شده تا خیلی افراد که به نوعی به تولید کننده محتوا هم معروف هستند و به اصطلاح ما به آنها یوتیوبر می گوییم، در زمینه های متفاوت از گیم گرفته تا آشپزی، آرایشگری، ورزشی، اجتماعی، طنز، دابسمش و غیره محتوا تولید کرده و در بین مردم معروف شوند و از این ویدیوها کسب درآمد کنند.

به صورت کلی می توان اینگونه گفت:

یوتیوبرها سازمان ها و یا اشخاصی هستند که به وسیله تولید محتوا در زمینه های متفاوت در یوتیوب با توجه به دنبال کننده ها (سابسکرایبرها) و همچنین میزان بازدید کننده ها، از این شبکه اجتماعی محبوب کسب درآمد می کنند.

یوتیوب چطور درآمدزایی می کند؟

در بالا به این موضوع اشاره کردیم که YouTube بعد از گوگل به عنوان دومین وب سایت پربازدید دنیا به شمار می رود. همین مورد موجب شده تا این پلتفرم با شرکت هایی که تمایل به تبلیغات در این وب سایت دارند، قرارداد همکاری منعقد کند که به فرض مثال برای هر ۲۰۰۰ بازدید فلان مبلغ را به یوتیوب پرداخت کنند. در این بین یوتیوبرها و افرادی که کانال آنها به درآمد رسیده باشد با توجه به فاکتورهای متفاوتی که این وب سایت مشخص کرده چیزی در حدود ۵۵ درصد از مبلغ تبلیغ را یوتیوب به سازنده ویدیو پرداخت می کند.

روش های درآمدزایی از یوتیوب و تبدیل شدن به یوتیوبر

برای کسب درآمد از این پلتفرم شما به سه روش می توانید اقدام نمایید:

اولین روش: استفاده از تبلیغات

اولین روش برای تبدیل شدن به یوتیوبر و درآمدزایی از یوتیوب استفاده از تبلیغات است. اگر بازدید کننده و مخاطبین زیادی دارید می توانید شخصاً از دیگران هزینه دریافت کرده و به تبلیغ کسب و کار و خدمات دیگران بپردازید.

البته برای دریافت تبلیغات نیاز به شروط زیادی است. از جمله

 • مخاطبین، بازدید کننده ها و دنبال کننده های زیاد
 • استعداد و خلاقیت به خرج دادن در تولید محتوا و همچنین انجام تبلیغات
 • تولید محتوا خوب و فعالیت مداوم در یوتیوب
 • جلب کردن اعتماد بازدید کننده و مخاطبین
 • برخوردار بودن از یک حساب بانکی برای دریافت مبالغ واریز شده
 • دارا بودن راه های ارتباطی متعدد مانند شماره تلفن، ایمیل، شبکه های اجتماعی و غیره

دومین روش: تبدیل شدن به یوتیوبر با استفاده از تبلیغ کسب و کار خود و جذب مشتری

شاید ویدیوهایی که شما در کانال خود منتشر می کنید شروط لازم برای مانتایز شدن توسط این وب سایت را نداشته باشد اما به هر حال اگر صاحب کسب و کاری هستید که نیازی مبرم به معرفی کردن آن به دیگران را دارید، یوتیوب این بستر را برای شما آماده کرده است.

به طور مثال اگر در حیطه آشپزی مهارت و توانایی دارید می توانید اقدام به پر کردن ویدیو کرده و آن را در این وب سایت منتشر نمایید. به مرور زمان مخاطبین زیادی را جذب خود کرده و از این راه به درآمد خواهید رسید. حتی می توانید از کاربران خود پول دریافت کنید و ویدیوهای تبلیغاتی درست کنید.

سومین روش: کسب درآمد از یوتیوب با توجه به میزان بازدیدها و دنبال کننده ها

آخرین روش برای تبدیل شدن به یوتیوبر، تولید محتوای ویدیویی ناب و ارزشمند برای جذب مخاطب است که بتواند بازدید زیادی را نصیب شما کند. اگر به این روش ادامه دهید به طور حتم کانال شما توسط یوتیوب مانتایز (در لغت به معنای کسب درآمد است) خواهد شد.

پیشتر به روش درآمدزایی این وب سایت اشاره کردیم که چطور یوتیوب و اشخاصی یوتیوبر می توانند به درآمد برسند. اما برای مانتایز (Monetize) شدن بایستی یک سری شرایط را رعایت کنید. از جمله

 • شرط اول: جذب کردن حدود ۱۰۰۰ نفر دنبال کننده فعال (سابسکرایبر: Subscriber)
 • شرط دوم: کاربران شما در ۱۲ ماه گذشته بایستی چیزی در حدود ۲۴۰ هزار دقیقه یعنی ۴۰۰۰ ساعت ویدیوهای شما را تماشا کرده باشند
 • شرط سوم: ویدیوها و محتواهای تولید شده شما بایستی طبق قوانین و دستورالعمل های این وب سایت تولید شده باشند
 • شرط چهارم: برای کسب درآمد بایستی یک حساب AdSense در اختیار داشته باشید

چطور متوجه شویم که مراحل درآمدزایی را به درستی طی کرده ایم؟

هرگاه به تمامی شرایط، قوانین و دستورالعمل های یوتیوب عمل کرده باشید از طرف این وب سایت یک ایمیل برای شما ارسال خواهد شد و از شما درخواست می کند تا فرم های مربوطه را پر نمایید. این اطلاعات شامل شماره حساب، آدرس کدپستی و غیره است. در این بین اگر تمایلی به پر کردن این اطلاعات ندارید می توانید بعداً این فرم ها را پر و کسب درآمد را شروع نمایید.

→ خواندن مطلب قبلی

اثر مهارت های فردی بر افزایش انگیزه و شاد زیستن

خواندن مطلب بعدی ←

بیل و ملیندا گیتس پس از ۲۷ سال ازدواج از هم جدا می شوند

یک مورد نظر

 • سایت شما عالی هستش

  امیدوارم موفق باشید

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.