کارآفرین بودن و کارآفرین شدن کار ساده ای نیست و برای بسیاری از افراد، گزینه ی رها کردن کار ۹ صبح تا ۵ عصر برای دنبال کردن کارآفرینی وجود ندارد. یک شغل، ثبات و درآمد ثابتی دارد و اکثریت نمی توانند بدون این ها گذران زندگی کنند.

این موضوع همچنین منبع انگیزشی برای کارآفرینانی است که تمایل دارند کسب و کار خود را راه اندازی کنند.

موسس گروه Virgin اخیراً در بلاگ خود ذکر کرد که: “منافع زیادی در انجام دادن کاری که به آن علاقه دارید وجود دارد، در حالی که همچنان به این فکر می کنید که یک روز آن را ترک کنید و شرکت خود را آغاز کنید.” علاوه بر احساس ثبات و پشتیبانی مالی که استخدام شدن ایجاد می کند، ارتباطات مهمی در حین کار به وجود می آیند که در آینده ارزشمند خواهند بود.

این بدان معنا نیست که شما باید هر کاری که شما را قادر می کند تا قبض هایتان را پرداخت کنید انجام دهید. بر اساس اظهارات ریچارد برنسون، برای هدف قرار دادن موفقیت به عنوان یک کارآفرین در آینده، باید در شغل و شرکتی قرار بگیرید که در اینده برای شما مفید باشد. جایی که ۴۰ ساعت در هفته را در آن سپری می کنید باید محل رشد و یادگیری شما باشد و ارتباطات و مهارت های مفید شما را گسترش دهد. او می نویسد: “مطمئن شوید که کارفرمای صحیحی را در صنعت مناسبی که مورد علاقه ی شماست انتخاب کرده و فرهنگ کار آنجا طوری باشد که مسئولیت و آزادی مورد نظرتان را در اختیار شما قرار دهد.”

اما پیدا کردن صنعت و شغل مناسب، مشکل است. اگر مطمئن نیستید که می خواهید از کجا شروع کنید، برنسون توصیه می کند: “از خود این سوالات را بپرسید: آیا در صنعتی است که نهایتاً می خواهید به آن وارد شوید؟ آیا شغل شما به شما آزادی و مسئولیت کافی مورد نیاز برای جلوگیری از نا امیدی می دهد؟ این قسمت آخر بسیار مهم است. کار کردن برای فرد دیگر می تواند به عنوان سکوی پرتاب کار های بزرگتر تلقی شود اما انتخاب کارفرمای نادرست شما را نا امید خواهد کرد.”

وقتی پای کارآفرینی در میان است، برنسون و همچنین شرکت او منابع معتبری هستند. گروه Virgin به استخدام کارآفرینان مشتاق علاقه مند است حتی اگر این بدین معنی باشد که آن ها را در میان راه از دست خواهد داد. “ما افراد بسیار زیادی را در گروه Virgin که کار آفرین شده اند از دست داده ایم و من همواره آن ها را تشویق کرده ام تا این کار را انجام دهند.”

” ما همواره سعی کرده ایم تا افراد را آنقدر قدرتمند کنیم که حس کنند رئیس خود هستند”. او اضافه می کند: “این استراتژی باعث می شود کارمندان کارآفرینانه فکر کنند و از راکد شدن تیم ها جلوگیری می کند. علاوه بر همه ی این ها، کارآفرینان حلال مشکلاتند و چه کسی علاقه ندارد که تیمی از حل کنندگان مشکل نداشته باشد؟”