شناساندن هر چه بیشتر محصول و تولیدکننده آن برای بیشتر کسب و کارها، علی الخصوص استارت آپ ها، حیاتی است. برای انجام این امر راه های زیادی وجود دارد، اما به معمول ترین شکل، هر کاری که برای برجسته کردن نمایی از خود و فروش محصولات تان انجام می دهید در یکی از این سه دسته جای می گیرد: تبلیغات، بازاریابی یا روابط عمومی.

همینطور که دامنه فعالیت خود را افزایش می دهید به سرعت متوجه می شوید بسیاری از کارهای شما و شرکت تان را می توان در هر سه دسته جای داد. موفقیت زودرس می تواند مثال مناسبی باشد. چنانچه شرکت شما قصد دارد یک شروع عالی داشته باشد، اولین بودن در چیزی یا داشتن بیشترین رشد در چیز دیگر، موارد دیگری هستند که می توانید در تبلیغات و وبسایت خود قرار دهید یا اینکه در رشد محصول خود از طریق رسانه ها استفاده کنید. برای این منظور، نقدهای مثبت، به خصوص از منابع موثقی مثل خروجی خبرگزاری ها نیز مناسب هستند. فیلم ها به شدت بر این دو نوع پیام که در برنامه های مختلف قابل کاربرد هستند تکیه می کنند – “مجله تایمز می گوید چهار ستاره!”، “کمدی درجه یک 2016!”، یا هر چیز دیگر.

با این وجود حق دارید بپرسید که وقتی کسی نمی داند اینجا هستم، چگونه باید اولین باشم یا نقدهای عالی دریافت کنم؟ برای انجام این کارها باید آگاهی نسبت به خود و محصولم را بالا ببرم و بازاریابی کنم. حال اگر برای انجام بازاریابی نیاز به آن آگاهی داشته باشم در می مانم.

اما نقدهای خوب و موفقیت های زودرس تنها چیزهایی نیستند که در هر سه دسته ی توسعه ی عمومی جذابیت دارند. یک مورد دیگر به نام سفیران برند می تواند به همان اندازه موثر و قوی باشد، اما اغلب، صاحبان کسب و کار و کارآفرینان آن را از قلم می اندازند.

اگر با این مفهوم آشنایی ندارید، سفیر برند فردی است که محصول یا خدمات شما را امتحان کرده و عاشق آن شده است – به اندازه کافی عاشق آن شده که چیزهای شگفت آوری درباره اش بگوید. او یک حامی که پول دریافت می کند نیست. اگرچه این حامیان حقوق بگیر نیز می توانند مفید باشند، معمولا فاقد اصالت سفیر برند هستند که فردی است که پولی دریافت نمی کند و یا در بازار کاری شما تخصص دارد و یا جذابیت “عمومی” دارد. یا هر دو.

اگر در مورد تبلیغاتی که تابحال دیده اید فکر کنید، قطعا کار سفیر برند را دیده اید، به این شکل: “من تمام روز روی پاهایم می ایستم و فکر می کردم هرگز کفشی که واقعا من را از درد پا راحت کند پیدا نخواهم کرد، تا اینکه … را امتحان کردم” یا “من دندانپزشک هستم و بیمارانم مرتبا در مورد خمیردندان از من سوال می کنند و من به آنها می گویم، من از … استفاده می کنم.”

یک سفیر برند عالی می تواند از میان تبلیغات دیگر راه خود را پیدا کند و با اعتبار بیشتری از خود شما درباره شرکت و برندتان صحبت کند، چرا که در نتیجه این کار پولی به دست نمی آورد. این اعتبار هم برای توسعه مستقیم، مثل تبلیغات، و هم غیرمستقیم، مثل داستانسازی برای خبرنگارها حائز اهمیت است. داشتن یک یا چند سفیر برند خوب، ابزاری نیرومند و چندکاره برای رشد آگاهی عموم از شرکت یا محصول شما است.

با این وجود، به یاد داشتن این نکته مهم است که سفیر برند تنها کسی نیست که یک نقد خوب روی یلپ (Yelp) برای شما می گذارد یا اجازه می دهد گفته ای از او در یک بروشور یا تبلیغ رادیویی نقل قول شود. سفیران برند به اندازه کافی پر شور و اشتیاق هستند که در بسیاری از موارد می توانید مرتبا با آنها ملاقات کرده و کاری از آنها بخواهید، و مطمئن باشید به اشتراک تجربیات عالی خود با دیگران ادامه خواهند داد. یک حامی چیزهای خوبی در یک نقد می گوید. سفیر برند، برای یک سال بی وقفه چیزهای خوبی می گوید.

مشتریان راضی فعلی بهترین افراد برای سفیر شدن هستند. با آنها صحبت کنید. مستقیما از آنها بخواهید به نفع شما صحبت کنند. شما از تعداد افرادی که با این امر موافقت می کنند شگفت زده خواهید شد. اما باید با آنها کار و هدایت شان کنید — حتی ممکن است با آنها مکاتبه کنید. به یاد داشته باشید، این افراد مشتری هستند، نه ترویج دهندگان مجرب یا متخصصان تبلیغات.

اما اگر تازه شروع به کار کرده اید، احتمالا هنوز دریایی از مشتریان راضی ندارید. با خود خواهید گفت: تبلیغات، بازاریابی و روابط عمومی برای همین به وجود آمده اند. اگر در چنین موقعیتی قرار دارید فقط به مردم اجازه بدهید از کالا یا خدمات شما به رایگان استفاده کنند.

البته انجام این کار مقداری هزینه در بر دارد. اما این هزینه کلی فروشی است، هزینه ای که برای خودتان داشته است و ارزش یک سفیر برند خوب بسیار بیشتر از سرمایه گذاری آن است. علاوه بر این، احتمالا متوجه خواهید شد هنگامیکه مردم کالا یا خدمات رایگان دریافت می کنند، پیداکردن و ایجاد وفاداران به برند آسان تر است.

در هر جا که سفیر برند یافتید، به خاطر داشته باشید که آنها حکم طلا را دارند. از آنها تشکر کنید، به آنها پاداش بدهید، چرا که سفیران برند خوب می توانند لایه و بافت تازه ای به شهرت فعلی یا آگاهی اولیه برای کار جدید توام با ریسک شما اضافه کنند.

 

دانلود فایل PDF