متقاعدکردن موفقیت آمیز یک تهیه کننده، به سختی متقاعدکردن یک سرمایه گذار نیست

 

شاید حتی فکر پخش شدن تصویرتان از تلویزیون وحشتناک و دلهره آور به نظر برسد. اگر در صحبت در میان جمع راحت نیستید، اگر از نظر اجتماعی مشکل دارید، یا از قرارگرفتن در روبروی دوربین وحشت زده می شوید (مثلا به نفس نفس زدن می افتید)، در اینصورت احتمالا بهتر است که از تبلیغات چاپی و رسانه های اینترنتی استفاده کنید. اما اگر از تصور قرارگرفتن در قاب تلویزیون مضطرب و هیجان زده شده اید، در اینصورت به خواندن این مطلب ادامه بدهید.

پیداکردن یک رابط مناسب روابط عمومی در تلویزیون (مثلا یک تهیه کننده یا گزارشگر ویژه) می تواند کار دشواری باشد. هر برنامه تلویزیونی، تهیه کنندگان و گزارشگران متعدد مخصوص به خودش را دارد (مثلا تهیه کننده مجموعه، تهیه کننده بخش ها و مواردی از این قبیل)، بنابراین لازم است با فردی که از همه مناسب تر است تماس بگیرید. از طریق سایت های اینترنتی شبکه ها می توانید تهیه کنندگانی که برنامه ها و بخش های مختلف برنامه ها را تحت پوشش می دهند را پیدا کنید.

به علاوه، می توانید تیتراژ برنامه را ضبط کنید و بعدا آن را بررسی کنید. اگر نتوانستید تهیه کننده یا گزارشگر ویژه مناسبی را پیدا کنید، در اینصورت می توانید با شبکه ها تماس گرفته و سراغ تهیه کننده یا گزارشگری را بگیرید که بخشی که با تخصص یا برند شما هماهنگ است را پوشش می دهد.

 

  1. نوشتن متن معرفی

متن شما باید حاوی ایده خاصی برای یک داستان یا بخش باشد. به خاطر داشته باشید که این متن را در مورد شخصیت خود نمی نویسید (هنگامی که مشهور شدید، شرایط تغییر خواهد کرد. اما فعلا سادگی را حفظ کنید). همانظور که احتمالا می دانید، بهترین متن ها برای معرفی، متن هایی هستند که رویدادهای جاری و آخرین گرایش ها را نیز مورد توجه قرار می دهند.

 

  1. عنوان

برای اینکه عنوان متن شما توجه تهیه کننده را به خود جلب کند، باید بسیار جذاب باشد و با مقتضیات زمانی نیز هماهنگ باشد. تهیه کنندگان همه روزه درخواست های متعددی را دریافت می کنند، بنابراین درخواست شما باید متمایز باشد. به علاوه، عنوان شما باید این ویژگیها را هم داشته باشد:

  • در ۱۲ کلمه یا کمتر خلاصه شده باشد
  • نام و حوزه فعالیت برندی که معرفی می کنید را در آن گنجانده باشید

 

  1. بدنه متن

در اینجا باید اطمینان پیدا کنید که ایمیلی که ارسال می کنید، نشان می دهد که مخاطبین برنامه مورد نظر را می شناسید و می دانید که چه چیزهایی برای آنها سرگرم کننده است. در این رابطه، به نکات زیر توجه کنید:

می توانید در مقدمه معرفی خود یک زیرعنوان کوتاه اضافه کنید تا اطلاعات بیشتری را به خواننده ارائه کرده باشید.

تهیه کننده یا گزارشگر مورد نظر خود را با احترام خطاب کنید. اطمینان پیدا کنید که نام آنها را درست می نویسید. در غیر اینصورت، مقصد متن شما جایی جز سطل زباله نخواهد بود.

بدنه متن شما باید چیزی نزدیک به ۲۰۰ کلمه باشد. اطمینان پیدا کنید که پنج تا هفت نکته برای گفتگوی بعدی را نیز در متن می گنجانید (منظور مواردی است که در مصاحبه به آسانی می توانید درباره آنها صحبت کنید. این موارد با فهرست هایی که معمولا برای معرفی یک محصول یا خدمات ذکر می شود متفاوت است.)

قانون طلایی در رابطه با معرفی در تلویزیون این است که کمتر، بهتر است. معرفی شما باید جالب، کوتاه و دقیق و نافذ باشد. اگر چشم تهیه کننده به سرعت از روی متن شما عبور کرد، بازی تمام است. پس از پایان بدنه معرفی، یک بخش ۲۰۰ کلمه ای (یا کمتر) را به بیوگرافی خود اختصاص بدهید. با گنجاندن دستاوردها و توانمندی های خود در متن، به خواننده اجازه بدهید تا شما را بیشتر بشناسد. افزودن اطلاعات تماس را فراموش نکنید.

و بالاخره، حتما باید یک کلیپ ویدیویی را نیز ضمیمه کنید تا رسانه مورد نظر بتواند ببیند که شما چه کسی هستید و ظاهرتان در تلویزیون چگونه خواهد بود. تهیه کنندگان شما را در برابر دوربین قرار نخواهند داد، مگر اینکه به وضوح ببینند که در تلویزیون راحت هستید و طبیعی رفتار می کنید. اگر کلیپ ویدیویی ندارید، می توانید یک ویدیو از یک سخنرانی، جلسه آموزشی یا نوع مرتبط دیگری از کلیپ ویدیویی را ضمیمه کنید.

 

  1. پس از معرفی

مشابه با معرفی در اینترنت و متن چاپی، اگر در عرض چند روز پاسخی دریافت نکردید، با یک ایمیل اوضاع و احوال را جویا شوید. در صورتی که باز هم پاسخی دریافت نکردید، پیش از آنکه به سراغ یک برنامه دیگر بروید می توانید یک یا دوبار دیگر نیز ایمیل ارسال کنید.

اگر انتخاب شدید، اطمینان پیدا کنید که سر موقع در محل حاضر می شوید، ضمناً با همه رفتار خوبی داشته باشید – مِن جمله مسئول پذیرش، کارآموزان و حتی آبدارچی. اگر بدانید که چه تعداد از مردم شانس خود برای گرفتن یک قرار ملاقات مجدد را فقط با بی احترامی نسبت به کارکنان مجموعه نابود می کنند تعجب خواهید کرد.

به علاوه، کمی وقت بگذارید و پس از هر مصاحبه، یک یادداشت تشکرآمیز ارسال کنید. این حرکت های کوچک می توانند تاثیر قابل توجهی در پذیرش یا فراهم شدن یک وقت مصاحبه اضافی دیگر داشته باشند.

 

entrepreneur