آیا وای فای عمومی امنیت دارد؟ پاسخ کوتاه: سلام، خیر. اما اگر مجبورید از وایرلس مجانی در هتل یا دفتر ماهواره استفاده کنید (استارباکس)، موارد احتیاطی زیر را باید رعایت نمایید.

کاربردتان غیرشخصی باشد: هرگز از طریق وای فای عمومی وارد سایت بانک نشوید.واقعا، درست است؟ اما نبادی حتی ایمیل خود را باز کنید- زیرا هکرها می توانند به اطلاعات شخصی شما دسترسی پیدا نمایند. همین موضوع در مورد وبسایت های مطمئن نیز صدق می کند، وبسایت های دارای https( پروتکل امن انتقال مافوق متن) در URL. ” هات اسپات های عمومی در برابر حملات مرد بعنوان واسطه آسیب پذیرند”- که در آن هکرها مانع ارتباطات می شوند- که بخش امن https را از بین می برد. این هشدارها را دیوید لی، مدیر تولید موبایل در کمپانی نرم افزار امنیتی نورتن مطرح ساخته است.

شبکه های جعلی را بشناسید. نام شبکه را هنگام همکاری با کارکنان بررسی نمایید. جرمی سگورا، تحلیلگر هوشمند بدافزارها در بدافزاربایت های سازنده نرم افزار امن اینترنتی می گوید: ممکن است وای فای استارباکس مجانی در اختیار شما قرار گیرد، اما ممکن است جعلی باشد. شما ممکن است طوریکه همه چیز عادی است، انلاین شوید، با این حال کل ترافیک شما زیر نظر چشمانی کنجکاو خواهد بود.

قسمت به اشتراک گذاری را خاموش نمایید. کارکرد به اشتراک گذاری دستگاه شما برای این طراحی شده که در محیط کار جمعی استفاده شود، و دسترسی کامپیوترهای دیگر یک شبکه به فایل شما را آسانتر سازد- چیزی که قطعا در وای فای عمومی خواهان آن نیستید. زمانیکه به اشتراک گذاری را غیرفعال سازید، تلفن یا لپ تاپ شما برای سایرین نامریی خواهد شد و بنابراین کمتر مورد هدف واقع خواهد شد.

از شبکه خودتان استفاده نمایید. نرم افزار شبکه شخصی مجازی (VPN) برای خود نصب نمایید، که مسیرهای رمزگذاری شده برای ترافیک اینترنت شما ایجاد می کند. اما وی پی ان ها نیز آسیب پذیرند، بنابراین ممکن است تنها به استفاده از وبسایت های https (با اینکه متاسفانه هنوز هم تضمین کننده امنیت نیست ) اکتفا نمایید. همچنین، بدنبال وی پی ان هایی باشید که اسکنر ضد بدافزار و یا اپلیکیشن موبایل در اختیار شما قرار دهد.

از تلفن خود استفاده نمایید. می توانید از گوشی های هوشمند خود بعنوان هات اسپات برای لپ تاپ خود استفاده نمایید (وصل شدن گوشی به لپ تاپ نامیده می شود) که اتصال امنی برایتان بهمراه دارد و از چند بخش زیرین تشکیل شده است، اگرچه در ابتدا، مورد لطف عملکرد یا میزان داده های حامل قرار می گیرید. دوم،وبسایتی که بدنبال آن هستید، از هویت شما و ابزاری که استفاده می کنید، مطلع است، در حالیکه وی پی ان باعث می شود کاملا گمنام بمانید.