یک تحقیق جدید نشان می دهد که این محدودیتها می تواند باعث کمتر شدن رشد کُند این حوزه در سال ۲۰۱۷ شود

 

تا به امروز، رئیس جمهور ایالات متحده، دونالد ترامپ دو فرمان اجرایی درباره منع ورود شهروندان چند کشور که عموم جمعیت آنها مسلمان هستند را صادر کرده که هیچ یک در حال حاضر در حال اجرا نیست. مسکوت شدن اولین فرمان توسط دادگاه نهم استیناف ایالات متحده تایید شد و از اجرای دومین فرمان نیز توسط دادگاه فدرال هاوایی موقتا جلوگیری شد.

اما از زمانی که آقای ترامپ اولین فرمان را در ژانویه امضا کرد، بسیاری گمانه زنی می کردند که این محدودیت ها پتانسیل ایجاد احساس تردید را در مسافران خواهد داشت؛ علی الخصوص افرادی که مبدا یا مقصد سفرشان ایالات متحده است.

اما اکنون یک تحقیق جدید نشان می دهد که این قوانین منع سفر — یا تلاش های دولت ترامپ برای اجرای آنها — می تواند رشد صنعت گردشگری کشور را به طور کلی کاهش دهد.

انجمن جهانی سفر و گردشگری – یک گروه مدافع صنعت گردشگری – و شرکت مشاوره کسب و کار آکسفورد اِکونومیکس، گزارش سالانه خود که مروری بر وضعیت سفر و گردشگری در جهان دارد را منتشر کرده اند. محققان دریافتند که ایالات متحده در سال ۲۰۱۶ قوی ترین بخش گردشگری را در جهان داشته است. با وجود اینکه ایالات متحده همچنان جایگاه خود را در این زمینه حفظ کرده است، اما این مطالعه گزارش می دهد که سفرهای خارجی به داخل خاک ایالات متحده تا حدی به دلیل «تقویت دلار و نظرات ضد خارجی ایجاد شده» می تواند با کاهش مواجه شود.

صنعت سفر و گردشگری ایالات متحده در سال گذشته عامل ۸٫۱ درصد تولید ناخالص ملی این کشور بود. این حوزه ۱۴ میلیون شغل ایجاد کرد و به عبارت دیگر، ۹٫۴ درصد از اشتغال کشور در این صنعت بوده است. در سال ۲۰۱۷، «انتظار می رود که نرخ رشد به ۲٫۳ درصد برسد، که در مقایسه با نرخ ۲٫۸ درصدی سال گذشته کندتر خواهد شد.»

با این وجود، امسال سفر از ایالات متحده به سایر کشورها در مسیر یک رشد ۵٫۴ درصدی قرار دارد. به دلیل تقویت دلار ایالات متحده، سفرهای خارجی کم هزینه تر خواهند شد، و این مطالعه پیش بینی می کند که محتمل ترین گزینه ها برای مسافران آمریکایی، کشورهای واقع در اطراف دریای کارائیب و مدیترانه و همچنین کانادا و مکزیک خواهند بود.

محققان پیش بینی می کنند که به دلیل نرخ مبادله ارز، مقدار پولی که توسط گردشگران در ایالات متحده هزینه خواهد شد از سال ۲۰۱۶ تا سال ۲۰۱۷ با کاهش ۰٫۶ درصدی مواجه خواهد شد. اینکه آیا تغییر طرز تلقی و برداشت از آمریکا این کشور را با اثرات سوء اقتصادی بیشتری هم مواجه خواهد کرد یا خیر هنوز محل تردید است.

 

 

 

 

 

entrepreneur