من از منفی بودن متنفر هستم. در واقع وقتی برای منفی بودن ندارم. من برای خودم این قانون را قائلم که اگر چیزی مرا عذاب می دهد، برای حل آن اقدام کنم.

   مطمئنا شما ممکن است وارد مسائل پیچیده ای شوید، اما معمولا راهی برای حل آن ها وجود دارد. اغلب مشکل ترین موضوع برای پذیرفتن و مواجهه، خودتان هستید. و اخیرا من خودم را به آستانه ی فشار رسانده ام.

   پس از هفت ماه کار کردن بر روی یک استارت آپ، من داشتم به هلاکت می رسیدم. نمی خوابیدم. دائما کار می کردم. زمانی که سعی می کردم بخوابم، ذهنم جای این که آرام شود، شروع به فعالیت بیشتر می کرد. وزنم بیشتر شده است. متوجه شدم که قبل از این که بخواهم برای تیم مفید باشم، باید بیشتر مراقب خودم باشم.

   استارت آپ ها معمولا مشکلاتی ایجاد می کنند، اما سپس راهی برای تغییر پیدا می کنند. من متوجه شدم که شخصا نیاز به تغییر دارم. پس یک قدم به عقب برداشتم و به این فکر کردم که چه کاری می توانم انجام بدهم تا در کمترین زمان ممکن، بیشترین تاثیر مثبت را در زندگی من داشته باشد؟

   این کاری است که من انجام دادم:

  1. برای یک ماه از نوشیدنی های الکلی پرهیز کردم.

   بخش زیادی از زندگی کاری من خوردن ناهارها و شام ها و نوشیدن به همراه مشتری ها است. این گونه نبود که بیش از حد بنوشم، اما نوشیدن دو جام شراب هر شب، باعث می شد که خسته شوم اما نه در حدی که بتوانم بخوابم. پرهیز از نوشیدن به من کمک کرد. من تصمیم ندارم که برای همیشه این کار را انجام دهم، ولی این استراحت کلید حل مشکل بود.

  1. هر روز صبح ۳۰ دقیقه پیاده روی کردم.

   من عادت داشتم که در یک باشگاه شیک و بعضی اوقات به همراه مربی تمرین کنم، اما هزینه ی بالا و محدودیت وقت زیادی برای من داشت، پس این عادت را کنار گذاشتم. اما ۳۰ دقیقه پیاده روی در یک مسیر یا درون شهر یا در مسیر کار شدنی به نظر می رسید. من خودم را برای رسیدن به این هدف قابل دستیابی و ادامه دادن آن به چالش کشیدم، و این خیلی خوب بود.

  1. برای کارهایی که دوست دارم انجام بدهم برنامه ریزی کردم.

   شما به خودتان برای انجام کارهایی که شما را خوشحال می کنند، هفت ساعت زمان بدهکار هستید. این کار خیلی سخت بود. من به ندرت یک روز را بدون چک کردن پست الکترونیکم یا انجام دادن فعالیت کاری، می گذرانم. اما الان، من یک ساعت پیاده روی در شنبه ها، یک کلاس یوگا در یکشنبه ها و چند ساعت نوشتن یا تماشای یک نتفلیکس کوچک را در برنامه ام اضافه کرده ام. (برنامه ای که در حال حاضر علاقمند به تماشای آن هستم یک برنامه ی کشتی زنان یه نام Glow می باشد.)

  1. کمتر از تلفن همراه استفاده می کنم.

   من تصمیم گرفتم که در مهمانی های و شام های خانوادگی هفتگی و زمانی که فرزند نوپای خود را می خوابانم، از تلفن همراه استفاده نکنم. در یک قرار با همسرم تلفنم در جیبم در حالت سایلنت قرار دارد، نه روی میز شام و بین ما. بله، من دائما وسوسه می شوم که زیر چشمی به تلفنم نگاه کنم، و البته بعضی اوقات چک می کنم، اما این اتصال مستقیم باید متوقف بشود. این کار یک تغییر کوچک بود، اما تاثیر زیادی داشت.

  1. خواب را اولویت قرار دادم و برای آن عذرخواهی هم نمی کنم.

   مطمئنا من تمایل دارم وقتی به خانه می آیم، بیدار بمانم و خوش بگذرانم. من دوست دارم با خانواده فیلم نگاه کنم و با دوستانم بیرون بروم، اما الان زمان خواب من از ساعت ۱۲ به ساعت ۱۰ رسیده است. من عادت داشتم به دلیل اینکه می توانم با ۵ ساغت خواب شب زنده بمانم، به خودم ببالم، اما هیچوقت نتوانستم بابت اینکه زمانی مه اینکار را می کنم شبیه یک زامبی می شوم، به خودم ببالم.

   حال پس از ایجاد این تغییرات چه حسی دارم؟

   بسیار خوب، اضطراب شبانه از بین نرفت، اما حس بهتری دارم. سطح انرژی من بالاتر است. هرچه بیشتر می خوابم، عملکرد بهتری دارم. پیاده روی صبح ها، به من کمک می کند که دستور جلسه ی روز را مرتب کنم و به من وقت آن را می دهد که به میلیون ها ایده ای که در سرم وجود دارد نظم بدهم.

   من شما را تشویق می کنم که درباره ی این پنج تغییر که به سرعت می توانید برای بهتر کردن رابطه تان انجام دهید، فکر کنید. برای یک تغییر شخصی چه کارهایی می توانید انجام دهید؟

   از خودتان مراقبت کنید. شما شغل های متفاوت زیادی دارید، اما فقط یک «من» دارید. و شما ارزش این تلاش را دارید.