مارک زوکربرگ، مدیر فیس بوک یک هدست دنیای مجازی جدید را روز چهارشنبه با نام «اکولوس گو» معرفی کرده است که این هدست دنیای مجازی ۲۰۰ دلاری نیازی به کامپیوتر شخصی یا تلفن برای تامین نیرو ندارد.

 

این هدست بدین صورت کار می کند:

زوکربرگ، اکولوس گو را به عنوان هدستی معرفی کرد که به منظور جای گرفتن  در حد میانه بین هدست های دنیای مجازی موبایل – همچون «دی دریم» گوگل، و «گیر وی.آر» سامسونگ – و هدست های گران قیمت دنیای مجازی مثل اکولوس ریفت خود فیس بوک، و «وایو اچ.تی.سی» طراحی شده است.

این هدست آخرین گام به سوی هدف نهایی فیس بوک برای ورود ۱ میلیارد نفر به دنیای مجازی است – هدفی که زوکربرگ به طور خاص روی صحنه آن را در مورد اکولوس گو اعلام کرد.

آن چه اکولوس گو را از ابزارهایی مثل «گیر وی.آر» و «اکولوس ریفت» متمایز می کند آن است که مستلزم ابزاری خارجی برای تامین نیرو نیست. در مورد «گیر وی.آر» و «دی دریم» گوگل، باید تلفن خود را در هدست قرار دهید که بدین  صورت نیروی نرم افزاری را تامین نموده و تصاویر را نیز نمایش دهد. در مورد «اکولوس ریفت» و «وایو اچ.تی.سی»، هدست مستقیما به یک کاپیوتر قدرتمند (اغلب گران قیمت) متصل می شود.

اما در مورد اکولوس گو، نیازی به ابزار خارجی نیست. شما ۲۰۰ دلار پرداخت می کنید و یک هدست دنیای مجازی به دست می آورید که به صورت کاملا مجزا و مستقل عمل می کند. یک گیم پد ساده را نیز شامل شده و صدا نیز در این ابزار مد نظر قرار داده شده است – اسپیکرهایی روی هدست وجود دارند و همین طور یک جک استاندارد هدفون نیز وجود دارد که در صورتی که بخواهید حریم خصوصی خود را حفظ کنید یا از هدفون های خودتان استفاده کنید، می‌توانید از آن بهره ببرید.

از نظر بازی ها و اپلیکیشن ها، به نظر می رسد که بیشتر چیزهایی که قبلا با «گیر وی.آر» کار می کردند، روی اکولوس گو نیز عمل می کنند.

در این جا همه چیزهایی که موجب تاثیرگذار شدن تجربه استفاده از اکولوس گو وجود دارد را بیان می کنیم:

  • صفحه نمایش به صورت یک «صفحه ال.سی.دی تغییر سریع و رزولوشن بالا» است.
  • رزولوشن صفحه نمایش این ابزار ۲۵۶۰ x 1440 است.
  • پردازنده آن نامشخص است.

قرار است فروش اکولوس گو ابتدای سال ۲۰۱۸ و با قیمت ۲۰۰ دلار آغاز شود.

 

منبع : businessinsider