اگر مالک یک کسب و کار کوچک هستید، خطر درگیر شدن با پروندۀ دادخواهی باید در صدر اولویت‌های‌تان باشد. سردردهای تجاری می‌توانند شما را غافلگیر کنند و به کسب و کار شما صدمه وارد نمایند، به خصوص اگر در آمریکا باشید. در این‌جا به بررسی برخی مشکلات حقوقی رایج که کسب و کارهای آمریکا با آن مواجه می‌شوند می‌پردازیم.

کارکنان ناراضی

این یکی از رایج‌ترین سردردهای دارندگان کسب و کار است. در آمریکا کارکنان حقوقِ قانونی بیشتری نسبت به سایر کشورها دارند که در قالب اتحادیه‌ها و مبارزه با «اخراج غیرقانونی» نمود پیدا می‌کند. اگر شما یک کارکن ناکارآمد را اخراج می‌کنید، مطمئن شوید که مدارک با دقت توسط یک وکیل آماده شده و تمام شرایط اخراج واضح و شفاف است. اگر کارکن بدون پُر کردن هیچ‌گونه فرم نهایی شما را ترک کند، در برای اقدامات قانونی باز مانده است.

موارد تبعیض/آزارگری

پیامدهای شکایات مبتنی بر تبعیض – جنسیتی، نژادی، سنی و غیره – می‌تواند مشکلاتی جدی برای کسب و کار شما به همراه آورد. مطمئن شوید که منابع انسانی و واحدهای حقوقی شما به خوبی برای مواجه با این گونه مسائل آماده شده‌اند. در حین فرآیند استخدام، مطمئن شوید که رزومۀ تمام متقضایان را من باب رفتارهای تبعیض آمیز، بررسی می‌کنید تا بدین صورت صرف نظر از جنسیت، نژاد یا سن، با صلاحیت‌ترین فرد را انتخاب نمایید.

به طور منظم جلساتی برگزار کنید تا روابط میان همکاران را در نظر داشته باشید و مطمئن شوید که تبعیض در مقیاس‌های کوچک‌تر، در میان دسته‌ها و گروه‌های شرکت، شکل نمی‌گیرد و یا این‌که بر تصمیمات مدیران میان‌رده و پایین‌رده اثر نمی‌گذارد.

آزارگری – جنسی، نژادی و غیره – در محیط‌های کاری‌ که شامل کارکنانی از قومیت‌ها، مذاهب و طبقات اجتماعی مختلف می‌باشد، می‌تواند بسیار مشکل آفرین شود. باید جلسات و مصاحبات منظمی انجام شود تا مدیران بر این گونه رفتارها نظارت کنند و در صورت مشاهدۀ هرگونه آزارگری، فرد سریعاً اخراج شود.

قربانیان آزارگری و تبعیض تمایل دارند توجه رسانه‌ای زیادی را جذب کنند که به وجهۀ شرکت شما آسیب می‌رساند و بودجۀ حقوقی‌تان را نیز می‌خشکاند. فعال باشید و این مشکلات را قبل از وقوع ریشه‌کن کنید.

حسابرسی‌های مهاجرت

مطمئن شوید که تمام کارکنان شما می‌توانند به شکل قانونی در ایالات متحده کار کنند. وضعیت تمام پرسنل خود را با بررسی سوابق به منظور کشف مدارک مهاجرتی جعلی، روشن کنید. دولت ایالات متحده به صورت سرزده برای حسابرسی وضعیت مهاجران به شرکت‌ها خواهد آمد و اگر بیشتر نیروی کار از مهاجرین غیرقانویی تشکیل شده باشد، شرکت فلج خواهد شد.

مسائل کپی‌رایت و امتیاز انحصاری

شرکت‌های پیشگام در صنعت تکنولوژی اغلب با پرونده‌های دادخواهی مربوط به امتیاز انحصاری مواجه می‌شوند. بسیاری از شرکت‌ها هستند که امتیازاتی را برای خود نگه می‌دارند و سال‌ها منتظر می‌نشینند تا شرکتی دیگر آن‌ها را نقض کند و بدین ترتیب از طریق قوانین مربوط به کپی‌رایت و امتیاز انحصاری، پولی راحتی به جیب بزنند.

در مرحلۀ توسعۀ محصول، مطمئن شوید که تیم تحقیقات و توسعۀ شما به طور کامل کپی‌رایت و امتیاز انحصاری محصول فعلی شما را مورد بررسی قرار داده‌ است تا بدین طریق از درگیری حقوقی با سایر رقبا دوری کنید.

مشتریان ناراضی

مشتریانی که ناراضی هستند می‌توانند در گروه‌های بزرگی جمع شوند و به خاطر محصولات و خدمات معیوب و تضمین‌های نادرست، بر علیه شرکت شما پروندۀ حقوقی به جریان بیندازند. اگر تعداد این مشتریان کافی باشد، آسیبی که پروندۀ حقوقی آن‌ها می‌تواند به شما وارد کند، از سایر شرکت‌ها و افراد بسیار بیشتر است و اثر مخربی بر وجهۀ تجارت شما خواهد گذاشت.

مجدداً تاکید می‌شود که فعال باشید و خواسته‌های مشتریان خود را از طریق پشتیبانی تکنولوژیک، ایمیل و پیام‌رسان، دنبال کنید. محصولات معیوب را تعویض کنید و مشکلات مشتری خود را مورد بررسی قرار دهید.

سایر مسائل حقوقی

آن‌چه که ذکر شد تنها چند مورد از مشکلات حقوقی رایجی است که گریبانگیر کسب و کارها می‌شود. از جمله دیگر مشکلات می‌توان به مسائل مالیاتی (موضوعی کاملاً مجزا) و دعواهای حقوقی با رقبا و طرفین قرارداد اشاره کرد. مطمئن شوید که به صورت فعالانه این مشکلات را قبل از وقوع حل می‌کنید و همچنین مطمئن شوید که یک تیم حقوقی مجرب دارید تا در چنین شرایطی به کمک شما بیاید. ارتباط سازنده در محیط کار و مدیریت شفاف، بهترین راه برای پیشگیری از مسائل حقوقی است.