تعدادی از کسب وکارهای کوچک ومحلی  بازاریابی از طریق سرویس پیام کوتاه (sms ) رادرلیست اولویت خود  ندارند.دلیل اصلی برای این موضوع قوانین سخت آنتی اسپم است  که استراتژیهای بازاریابی را کنترل میکند.کسب وکارهای آمریکایی بوسیله قانون حمایت از مصرف کننده تلفن (TCPA)محدود شده اند .که  میتواندجریمه بین 500تا1500دلاربرای هر پیام متنی ناخواسته ای که فرستاده میشود داشته باشد .که این مبلغ میتواند بطور تصاعدی افزایش یابد اگر شما از تکنیکهای بازاریابی بصورت انبوه استفاده کنید .

زمانیکه اسپم متن  مورد بررسی شدید قرارمیگیرد کاملا ممکن است که ازخطا به دور بماند و هنوز هم توانایی ازبین بردن کامل، بازاریابی ازطریقSMS راداشته باشد –نرخ متوسط استفاده از ایمیل بین 30-20 درصد است .درمقایسه این میزان برای SMS 98 درصد است .ونزدیک 90 درصد از  دریافت کنندگان SMSمتن پیام را در3ثانیه اول باز میکند.پتانسیل بازگشت سرمایه دراینجا بسیارجذاب است برای شروع کار.

فهمیدن  قوانین بازاریابی از طریق SMS.

قبل ازاینکه شروع کنید ،مهم است که قوانین بازی را بدانید درصورتی که به قوانین (TCPA) پایبند باشید . مهمترین قانون که باید به خاطر سپرد این است که شما ممکن است پیام های بازاریابی خود را فقط به گیرنده ای که به صراحت دریافت این پیام را انتخاب کرده بفرستید .

بازاریابان ایمیل به طور معمول پیام های تبلیغاتی میفرستند به دریافت کنندگانی که PDFآنها رادانلود کرده اند .که این دربازاریابی توسطSMS امکانپذیر نیست .درست ترین راه برای انجام این کار این است که ازمشتری احتمالی خود درخواست کنیدتا برروی چک باکس کلیک کنید برopt-in یا اینکه ازآنها بخواهید تا به صورت شخصی یک پیام متن با کلمات کلیدی مرتبط رابمنظور تصدیق کردن به شماارسال کند .این امر یادگیری سرنخ را بسیار سختر میکند ،اما از نظر کیفیت ،این سرنخ ها بسیار ارزشمند هستند و درنتیجه به راحتی تغییر می یابند.

پیام خودرا محدود به 160 کاراکتر کنید.

زمانی که SMSبا طول بیش از 160 کاراکتر ارسال می کنید  –شبکه های موبایل معولا پیام را به قطعات کوچکتر که هرکدام شامل 160 کاراکتر باشد تقسیم می کنند . پیام ها  دوباره یکپارچه سازی می شوند قبل از ارسال به گیرنده مورد نظر .برخی شبکه ها پیام ها را نمی شکنند و یا به هم متصل نمی کنند و برخی شبکه های دیگر میتوانند ارسال چنین متنی را رد کنند .درنتیجه ،گیرنده متن شما ممکن است در دریافت کامل این متن ناموفق باشد .یا ارسال پیام گاهی اوقات ممکن است مختل شود .و به هرصورت ، تبلیغات بازاریابی شما به دست گیرنده نرسد .

علاوه براین ، SMS به معنای پیام کوتاه است .متن های طولانی میتواند گیرنده را سردرگم کند . و ممکن است درارتباط برقراکردن با شما ناموفق باشند .

زمانبندی بسیار مهم است

آیا تا به حال SMSارائه تخفیف از پیتزا فروشی محلی، درست درزمانی که قصد سفارش غذا را داشتید دریافت کرده اید ؟دربازاریابی از طریقSMS زمانبندی همه چیز است . ماهیت این رسانه این است که دریافت کننده پیام خودرا درست بلافاصله بعد از دریافت باز میکند.اما در عین حال ،فقدان رسانه تصویری، کار را برای بازاریابان درجهت ساختن فراخوانی برند از طریق این کانالها را  دشوار می سازد.درنتیجه ،هدف اصلی برای بازاریابان باید رسیدن به مشتریان خود درست درزمانی که آنها در حال تصمیم گیری برای خرید هستند باشد. بنابراین زنجیره ای ازپیشنهادات برای فروش پیتزا ممکن است درست در طول ساعت ناهار ارسال شود  ،یک سالن ممکن است پیام های خودرا مطابق با زمانی که مشتریان خاص به خدمات آنها نیاز داشته باشند زمانبندی کند.

شماره تلفن و موقعیت مکانی خود(URL) را در  CTAقراردهید

موفقیت هرکمپین بازاریابی تاحدزیادی بستگی به فراخوان برای عمل (CTA ) دارد .با بازاریابی ازطریقSMS هیچ fancy buttonیا انکر لینک برای درج در پیام شما نخواهد بود.

بااین حال،تنها راه برای کسب یک مشتری علاقمند به خرید ، اجازه به آنهاست تابدانند که ازچه طریقی میتوانند این کار را انجام دهند.

 

یک راه بسیارمتداول و آسان برای انجام این کار ازطریق واردکردن شماره تلفن و مکان یاب (URL) درپایان پیام می باشد .ممکن است از کوتاه کننده URL مانند بتی استفاده کنید تا پیام تان را از160 کارکتر پاینتر نگه دارید .اگرچه ممکن است  بهترین روش نباشد ،اما هنوز هم ازاین جهت که گیرنده شما راقادر سازد تا براساس انگیزه اش عمل کند مهم است.

کد کوتاه خود را در تمام موارد تبلیغاتی ؛تبلیغ کنید.

مهم نیست که چقدر پیام تبلیغاتی شما خوب است ،بازاریابی ازطریقSMS هنوزهم بازی با اعداداست .اندازه لیست شما نشان دهنده میزان موفقیت کمپین شماست .یک ترفند برای رشدلیست بازاریابی ازطریقSMS شما این است که کدکوتاه خود را برروی کانالهای دیگر همچون ایمیل قراردهید ،ازطریق آگهی یا برچسب در داخل فروشگاه خود.سرمایه گذاری برروی کدهای کوتاه بسیار حیاتی است و ترویج کلمات کلیدی شمادر  opt-in یک راه بسیار موثر برای ساخت مجموعه ای از خریداران مداوم درکسب وکارشماست .