اجازه ندهید که کارکنان تان از شرکت شما سوء استفاده کنند

رفتارهای کارکنان همیشه منبع استیصال و درماندگی مدیران بوده و به تالیف کتاب های مهمی همچون چهار اصل مدیریت از وینستون تِیلور و تئوری X و تئوری Y از داگلاس مک گرگور منجر شده است.

اما به نظر می رسد که امروزه رفتارهای مشکل زا در محیط کار بیش از هر زمان دیگری باب شده اند.

به عنوان نمونه، وُندا وایت ۴۶ ساله احساسات مشوش کننده ای را درباره یکی از کارکنانش در شرکت حق العمل کاری بیمه خود به نام مدیریت ریسک کولیجِت که در تارپون اسپرینگز فلوریدا مستقر است به یاد می آورد. این فرد از خود روش و رفتارهای منفی بروز می داد و در برخوردهای روزمره اش با خانم وایت سرد به نظر می رسید. در نهایت، خانم وایت متوجه شد که این شخص اطلاعات شرکت را کپی کرده و و تلاش می کرده تا به یکی از دوستانش کمک کند تا یک شرکت رقیب را تاسیس کند.

در همین راستا می توان صدها نمونه دیگر را نیز ذکر کرد، و نگرش های منفی در محل کار مثل آتش به سرعت پخش می شوند. روش و رفتار منفی یک نفر از کارکنان می تواند روی کل نیروی کاری تاثیر عظیمی بگذارد. در چنین شرایطی تعدّد و تکرّر اشتباهات افزایش پیدا می کند و روند کسب نتیجه نیز کند می شود. اگر مشتری شما با رفتار نامناسبی از سوی کارکنان تان روبرو شود، دیگر به شما مراجعه نخواهد کرد.

از دست دادن مزایای رقابت نسبت به رقبای مستقیم به خاطر علاقه های خودخواهانه کارکنان غیر قابل تحمل است و تاثیرات بسیار جدی روی بقای شرکت از خود بر جا خواهد گذاشت. کوکا کولا به عنوان نوشیدنی گازدار سیاهی که در همه جای دنیا جای خود را باز کرده، با وجود کوچکتر شدن بازار نوشابه ها همچنان پابرجاست و بسیاری به یک استراتژی بازاریابی که حول دستورالعمل به اصطلاح محرمانه آن می چرخد به عنوان دلیل اصلی مقاومت آن در حوزه ای که با دشواری دست و پنجه نرم می کند اشاره می کنند. اگر کسی آن دستورالعمل محرمانه را افشا می کرد، احتمالا علاقه مردم تحلیل می رفت.

مسائلی در رابطه با سوء مدیریت در منابع شرکت یا سرقت، راههای مطمئنی برای اضمحلال کسب و کارها هستند.

 

برای رفع این رفتارهای نابهنجار چه می توان کرد؟

متخصصان مدیریت کسب و کار از مدیریت عملکردی که روی نظارت روزانه عملکرد شغلی کارکنان تاکید دارد حمایت می کنند. اما در دنیای دیجیتالی معاصر ما، استفاده از تکنولوژی های پیشرفته و هوشمند می تواند کمک کننده باشد.

امروزه می توانید برای جلوگیری از سرقت یا سوء مدیریت در منابع شرکت، از سیستم های امنیتی در محیط کار استفاده کنید. با استفاده از تکنولوژی می توانید به شکل زنده و درلحظه روی کارکنان خود نظارت داشته باشید. استفاده از جی پی اس در خودروهای سازمانی برای ردیابی کارکنان یک استراتژی فوق العاده برای محدودکردن سوء استفاده از خودروهای شرکت در کاربری های شخصی به حساب می آید.

نصب نرم افزار روی رایانه های رومیزی، لپتاپ ها و گوشی یک گزینه منطقی برای محدودکردن تخطی های کارکنان در محیط کاری است. با چرخی در اینترنت و نگاهی به سایت هایی مانند سایت بهترین راهنمای جاسوسی گوشی می توانید نرم افزارهایی که به شکل کارآمدی با ساختار سازمان شما تناسب دارند را انتخاب کنید و روی فعالیت هایی که از طریق گوشی های هوشمند انجام می شوند نظارت داشته باشد.

به علاوه، ابزارهایی برای نظارت بر گوشی های آیفون وجود دارند که نیازی به جِیل برِیک نیز ندارند و شما را از مضرات کارکنان بی فکر نجات می دهند. علاوه بر این، می توانید با استفاده از برخی نرم افزارها از کپی فایل های بزرگ یا متعدد جلوگیری کنید.

سرانجام برای اخراج کارکنانی که وجدان کاری درستی ندارند تردید به خود راه ندهید. در غیر اینصورت، اینگونه افراد منش خود را به کارکنان خوب شرکت نیز انتقال می دهند و همه چیز را به هم می ریزند.

انسان غیر قابل پیش بینی است. بنابراین اگر نمی دانید که در غیاب شما کارکنان تان به چه کاری مشغول هستند باید آماده وقوع هر اتفاقی باشید.