یکی از متداول ترین سوالاتی که متقاضیان استخدام در یک مصاحبه ی شغلی از من میپرسند، این است که آنها چگونه می توانند خود واقعیشان را شرایطی غیرطبیعی مصاحبه ی شغلی به نمایش بگذارند. در اغلب موارد، متقاضیان را برای «نمایش دادن خود» و ارائه ی بهترین پاسخ خودشان را تحت فشار و استرس قرار می دهند و تلاش می کنند که  پاسخی را بدهند که پیش بینی می کنند مصاحبه کننده مایل به شنیدن آن است.

 

این موضوع نه تنها بی فایده است؛ بلکه هدف مصاحبه را نیز از بین می برد-نشان دادن بهترین و قابل اعتماد ترین خود-

مصاحبه کننده کمتر به اینکه پاسخ شما چقدر کامل و درست است توجه میکند و بیشتر مشتاق است که سه چیز را در مورد شما بداند:

  • آیا آن ها از کار با شما لذت خواهند برد؟
  • آیا شما واقعا در مورد فرصت پیش آمده هیجان زده اید؟
  • آیا توانایی ذاتی برای انجام کار را دارید؟

بهترین راه برای پاسخ دادن به این سوالات این است که خود واقعی و قابل اطمینانتان را نشان دهید و در ادامه چند تکنیک برای رسیدن شما به این مقصود ارائه شده است: 

 

۱-به وضوح جنبه هایی از شغل که شما را بیشتر هیجان زده می کند برجسته کنید.

یکی از رایج ترین اشتباهات متقاضیان که در حین پاسخ به سوال « از خودتان بگویید » انجام می دهند این است که آن ها فهرستی از نقش ها و دستاورد های قبلی خود را مانند یک مجموعه ارائه می دهند. در حین این کار، شما فرصت این را که در مورد اینکه چرا شما مسئولیت های مشخصی را دنبال کردید و چه چیزی شما را در مورد آن نقش ها مشتاق کرده است را از دست داده اید. بعنوان مثال، بازاریابی درباره ی لذت ارتباط با مشتریان در حین انجام استراتژی کمپین بازرایابی توضیح می دهد، از کسی که بطور مختصر می گوید که در ۱۰ کمپین بازاریابی شرکت کرده است، قانع کننده تر است.

علاوه بر آن، صحبت درباره ی جنبه هایی از شغل مورد نظر که که از آن لذت  می برید،بطور طبیعی اشتیاق شما را نشان خواهد داد و لبخند و زبان بدن مثبتی را در شما ایجاد می کند. و علاوه بر آن مکالمه را انسانی تر و طبیعی تر می کند.

 

۲-در مورد علاقه مندی های خود در شرکت یا نقش خود دقیق باشید.

یکی از سوالاتی که بطور معمول از متقاضیان پرسیده می شود این است که چرا به مسئولیت مورد نظر علاقه مند هستند. و معمولا متقاضیان تنها با یک عبارت مبهم از شرکت تعریف می کنند. مثلا:« من فکر می کنم شرکت شما در کار صنعت بسیار موفق عمل می کند.» یک پاسخ غیر دقیق مانند چیزی که پیشتر ذکر شد، از تفکر خالی است و می تواند بعنوان عدم خلاقیت شما استنباط شود.

بجای آن بهتر است دلایل مشخصی را برای علاقه مندی خود به آن مسئولیت بیان کنید که می تواند شامل جنبه های مجزایی از فرهنگ شرکت، تاثیر آن بر دیگران و مشکلاتی را شما می توانید حل کنید باشد.

در جمع، متقاضیان نباید منتظر باشند که این سوال از آنها پرسیده شود ، اما ، هرچند خلاصه ، در پایان سوال « از خودتان بگویید» می توانند این موضوع را بیان کنند. علاوه بر آن، روش خوبی است برای اینکه خودتان را نسبت به سایر متقاضیان شغلی متمایز کنید.

 

۳-بخاطر فروتنی و تواضع، نارضایتی از خودتان را بیان نکنید.

گرایش مشترکی در متقاضیان برای که نارضایتی از خود را بیان کنند اینست که به بیان جنبه های منفی متقاضی بودن خود بپردازند. بعنوان مثال، از تلاش هایی که برای کارهایی که در رزومه ی خود اشاره کرده اند چشم پوشی می کنند. یا ارزش نقش قبلی خود را پایین بیاورند.

غریزه ی مشترکی  بین متقاضیانی که تلاش می کنند خود را از عذاب کشیدن رها کنند، وجود دارد. اما بجای آن، این موضوع باعث می شود که ارتباط  بین تلاشی که برای گرفتن آن شغل دارید و مواردی که در رزومه برای بال بردن شانس خود در قبولی آورده اید، از بین برود.

با توجه به این موضوع، تمرینی مفید که قبل از شرکت در مصاحبه می توان انجام داد این است که به سراغ رزومه ی خود بروید و مطمئن شوید که می توانید با اطمینان کامل از فعالیت هایی برای رسیدن به اهداف مورد نظر  انجام داده اید، صحبت کنید.

 

۴-بدون اغراق ارزش خود را بیان کنید.

برعکس مورد قبل، برخی از متقاضیان احساس می کنند که در مورد فعالیت هایی که انجام داده اند، اغراق کنند. این موضوع ممکن است در جنبه های مختلفی مانند اهداف، فعالیت های و تاثیرات خود را نشان دهد. شناسایی این که فعالیت های هر متقاضی به نقش قبلی او در شرکت ارتباط دارد، موضوع مهمی است. و بنابراین ضدو نقیض است که متقاضی درباره ی موضوعی که به نقش او ارتباطی ندارد یش از حد توضیح دهد. اکثر مصاحبه کنندگان شما را از طریق توضیحات اغراق شده تان می شناسند و مهمتر از آن، شما را از برجسته کردن ویژگی مثبت متقاضی شدنتان دور می کند و  شفافیتی را از نقش شما در متن سخنان شما فراهم میکند و مصاحبه کننده می تواند توانایی شما در ایفای نقش در سازمان خود استنباط کند.

 

۵-عدم اطمینان پذیری

هنگامی که مصاحبه کنندگان به یکی از هشت پرسش مهم در مصاحبه در مورد اینکه در آینده خود را در چه جایگاهی می بینند پاسخ می دهند،آن ها معمولا این احساس را دارند که باید خود را فراتر از آنچه که واقعا بدنبال آن هستند، فرض کنند. بعنوان مثال، یک مدیر مالی ممکن است خود را مجاب به بیان این موضوع کند کند که خود را به عنوان سرپرست مالی در شرکت مصاحبه کننده می بیند، تا توجه مصاحبه کننده را جلب کند. هر چند که این موضوع بعنوان هدف اصلی نباشد، احتمالا بعنوان حقیقت نیز دریافت نخواهد شد. بجان آن که خود را مجبور به ارائه پاسخی که قانع کننده نیست کنید، بهتر است که ویژگی های نقشی را که در آینده خواهان آن هستید  بیان کنید.

 

۶-ظرفیت های رشد خود را تایید کنید.

یکی از سخت ترین سوالات مصاحبه،« از بزرگترین ضعف خود بگویید» است. دو مورد از بزرگترین اشتباهاتی که متقاضیان در پاسخ به این سوال دارند، اینست که پاسخی شیطنت آمیز مانند«قبل از شروع کار باید پنج فنجان قهوه بخورم!» میدهند. یا توانایی ذاتی خود را در قالب ضعف بیان بیان می کنند.

مصاحبه کنندگان انتظار دارند که متقضیان ضعف هایی داشته باشند  و بهتر است که شما پاسخی درست و سنجیده به این سوال بدهید. پاسخ صادقانه به این سوال، توانایی درونی شما  و رشد ذهنی و حس خود آگاهی و صداقت شما را نشان می دهد.

 

بیشتر بخوانید :

 

√ تاکسی پرنده در آمریکا !

√ رمز موفقیت