شما به عنوان یک کارآفرین، همیشه هزاران ایده در ذهن خود دارید. تصمیم گیری برای اینکه کدامیک از این ایده ها را اجرا کنید همیشه یک چالش است. انتخاب ایده ای که باید به واقعیت تبدیل شود به علاقمندی های شما بستگی دارد. شما باید کسب و کاری را راه اندازی کنید که هر روز از کارکردن در آن لذت می برید.

یک نقیصه ویرانگر در افرادی که می خواهند به کارآفرینی بپردازند، عدم صرف وقت کافی برای تمرکز بر یک ایده خاص است. شما برای کارکردن روی چندین ایده در آن واحد توان یا زمان کافی را در اختیار ندارید. اگرچه برخی به انجام چند کار در یک زمان اعتقاد دارند، آغاز چندین کسب و کار به صورت همزمان می تواند به یک کابوس تبدیل شود.

اگر یک کارآفرین جوان هستید، راه حل این معما می تواند پیداکردن کسب و کاری باشد که برای اجتناب از پیداکردن شغل حاضر به اجرای آن هستید. همین برای برنت توماس و جک پانتالنا، منبع الهام خلق یک بازی به نام Millennials شد. در این بازی که به سبک رولت روسی است، بازیکنان سعی می کنند با جستجو برای چیزی که جوان پسندتر است، از پیداکردن شغل (کارت) اجتناب کنند.

برای شروع، به این سه توصیه که توماس و پانتالنا با تکیه بر آنها بازی کارتی خود را خلق کردند توجه کنید.

 

  1. به عکس العمل مخاطبان توجه کنید

به ندرت پیش می آید که لازم باشد ایده جدید خود را از دیگران پنهان کنید. بازخورد مخاطب بسیار با ارزش تر از مزیت احتمالی پنهان کاری است، به خصوص هنگامی که در مرحله ارزیابی جهت انتخاب ایده مناسب برای پیاده سازی قرار دارید.

چند پرسش اساسی که باید در هنگام ارزیابی مخاطب به آنها فکر کنید عبارتند از:

  • اولین بار که ایده شما به گوش آنها خورد، چه عکس العملی از خود نشان دادند؟
  • آیا سوال می پرسند یا تلاش می کنند گفتگو را به سمت موضوع دیگری پیش ببرند؟
  • آیا پس از اطلاع از ایده، سوالی که با روند کار آن ارتباط داشته باشد دارند یا فقط برای شما آرزوی موفقیت می کنند؟

هر مخاطبی می تواند یک مشتری بالقوه باشد، و می توان از عکس العمل او برای محدود کردن دامنه انتخاب بین گزینه ها استفاده کرد.

اگر علاقه محکم و پایداری را نسبت به یک ایده در خود احساس می کنید، زمان تولید یک نمونه اولیه از آن فرا رسیده است. نمونه اولیه، حداقل کاری که محصول شما انجام خواهد داد را عملا به نمایش می گذارد. توماس و پانتالنا برای تهیه نخستین نمونه اولیه بازی Millennials از تصاویر گوگل، کاغذ و چسب نواری استفاده کردند. اگرچه کارتهایی که آنها درست کردند نسخه های بسیار ابتدایی از محصول اصلی بودند، با این وجود از این کارت های نمونه می شد برای بازی و نمایش روند آن به دوستان و خانواده استفاده کرد، که باعث شد پس از مشاهده عکس العمل آنها، عزم تولیدکنندگان بازی جزم تر شود.

 

  1. “همه فن حریف” شوید

بخشی از زیربنای کارآفرینی، داشتن یک مهارت اولیه، مانند برنامه ریزی، بازاریابی یا فروشندگی است. اینها مهارتهایی هستند که باعث شد ما کارآفرین بشویم، اما برای موفقیت فقط داشتن یک مهارت کافی نیست.

در هنگام آغاز پروژه باید حاضر باشید برای پیشبرد آن در مسیر صحیح، خودتان عملا وارد کار اجرای ایده تان شوید. خوشبختانه با کمک منابعی مانند یوتیوب و سایر امکانات اینترنت، یادگیری ابعاد مختلف پروژه بعدی شما کار دشواری نیست. کارآفرینان باید حاضر باشند که با هر مانعی که شرکت با آن مواجه می شود مقابله کنند، از مسائل مربوط به طراحی وب گرفته تا بازاریابی، تولید و حتی ارسال محصولات.

 

  1. از رقبا نترسید

تنها به این دلیل که یک ایده قبلا پیاده شده، به این معنی نیست که به درستی اجرا شده است. هر بار که بخاطر یک محصول، تکنولوژی یا فقدان آنها آزرده می شوید، باید آن را به عنوان فرصتی برای کارآفرینی قلمداد کنید.

کسب اطلاعات درباره رقبا و اینکه بتوانید دلیل برتری شرکت خود را بر آنها به وضوح بیان کنید حائز اهمیت است. روی یک جنبه که شرکت شما آن را تحت سلطه خود درخواهد آورد تمرکز کنید. این جنبه می تواند خدمات مشتریان، دسترسی آسان یا تجربه کاربری باشد. به عنوان نمونه، GigTown که استارتاپی است که به مردم این امکان را می دهد که نوازندگان محلی را به سبک اوبر (Uber) رزرو کنند، روی ایجاد یک تجربه کاربری بی نظیر تمرکز می کند.

اگرچه ذهن شما مملو از ایده است، باید توجه داشته باشید که این کارآفرینان واقعی هستند که می دانند چگونه باید مراحل انتخاب ایده ها را طی کنند، از میان آنها مناسبترین ها را گلچین کنند و مواردی که می خواهند رویشان کار کنند را پیدا کنند. همه ایده ها یکسان نیستند و انعطاف پذیری استارتاپ شما از همان مراحل اول قابل تشخیص است. اگر ایده ای برای کسب و کار دارید، زمان برداشتن گام های لازم برای تبدیل آن به استارتاپ فرا رسیده است.