مراحل وبلاگ نویس ویدئویی

۱

به موضوعی فکر کنید که بتوان درباره آن ویلاگ (Vlog؛ وبلاگ ویدیویی) راه اندازی کرد. تا زمانی که موضوع شما کسالت بار، توهین آمیز یا غیرقانونی نباشد، می توانید از هر موضوعی استفاده کنید. سایر وبلاگ نویس های ویدیویی مانند Casey Neistat، Katersoneseven، Charlieissocoollike، Nerimon، Frezned، Italktosnakes، Vlogbrothers می توانند الهام بخش شما باشند؛ البته باید منحصر به فرد و طبق سلایق خودتان عمل کنید.

۲

یک حساب کاربری در یوتیوب بسازید و برای کانال خود از یک نام جذاب استفاده کنید. کاری کنید که کانال تان جالب باشد. اطمینان پیدا کنید که نام کاربری خود را به دقت انتخاب کرده اید، چرا که با یک نام کاربری به هم ریخته و غیرقابل تلفظ که یک مشت عدد و ارقام را هم در خود دارد، تقریبا به هیچ جا نمی توانید برسید!

۳

تقریبا ده ویدیوی بسیار خوب یا بیشتر تولید کنید. این ویدیوها باید واقعا خوب و جالب باشند. برای مدتی هر روز یک یا دو ویدیو منتشر کنید و پس از مدتی این کار را به صورت روزانه یا یک روز در میان انجام دهید. واقعا مراقب باشید که فاصله انتشار از این بیشتر نشود، زیرا رویه کار شما تبدیل به استانداردی برای مخاطبانتان می شود که تخطی از آن پیامدهای منفی خواهد داشت.

۴

یکی از آن ویدیوها را به عنوان واکنش یا پاسخ به یک ویدیوی مرتبط و معروف منتشر کنید. از این طریق، حداقل یک پنجم بازدیدهای ویدیوی اصلی را دریافت خواهید کرد! Awesomeness TV در یوتیوب به شما اجازه می دهد که به مجموعه «چگونه ستاره یوتیوب باشیم»، پاسخ ویدیویی بدهید.

۵

فعال باشید؛ اگر سالها هیچ ویدیویی منتشر نکنید هیچ کس به کار شما علاقمند نخواهد ماند. به علاوه، می توانید گاهی برای جالب تر شدن عنوان ویدیو، در آن از کاراکترهای کشــــــــــــیده نیز استفاده کنید. اگر برایتان مقدور است، یک روز خاص را به عنوان زمان انتشار ویدیوی جدید برای خودتان تعیین کنید. به عنوان ویلاگر، حداقل سه یا چهار بار در هفته باید پست جدید داشته باشید. اگر این به نظرتان بیش از حد زیاد است، می توانید یک بار در هفته را امتحان کنید.

۶

ویدیوهای خود را ویرایش کنید! این خود یک عامل مهم و تعیین کننده در عبور کاربران از کنار شما، یا بر عکس، جذب شدن به محتوا و کلیک روی ویدیوی شما است. به منابع آموزشی نرم افزاری که در اختیار دارید مراجعه کنید. در ویندوز، Windows Movie Maker از پیش نصب شده و برای همه محصولات اپل نیز iMovie در دسترس است. در اندروید نیز معمولا Movie Maker از پیش نصب شده است.

۷

اگر ویرایش کردن را یاد بگیرید، می توانید بنر، تصویر پیش نمایش (thumbnail) و نماد (avatar) خودتان را تنظیم کنید. اگر جزو YouTube partner ها باشید، دنیایی از گزینه های متنوع برای استفاده در ویدیوها در دسترس شما قرار می گیرد. ساختن نماد آسان است، اما اگر بنر می خواهید باید یک تصویر را انتخاب کنید و در رایانه به ویرایش آن بپردازید. اگر YouTube partner باشید، یک گزینه برای ساختن تصویر پیش نمایش سفارشی نیز در اختیار خواهید داشت. اطمینان پیدا کنید که در هنگام ویرایش از متن، یک تصویر با نمای نزدیک از چهره خودتان و یک پیش زمینه واقعا جذاب استفاده می کنید.

۸

پس از اینکه شهرت مناسبی در یوتیوب کسب کردید، YouTube partner شوید. به این منظور، ویدیوهای شما باید حداقل چند هزار بازدید داشته باشند. از این طریق، شما به یوتیوب اجازه می دهید که در ازای پرداخت پول در ویدیوهای شما تبلیغ قرار دهد؛ این روش کسب درآمد ویلاگرهای بزرگ از طریق ویدیوهایشان است! ویدیوهای شما در نتایج جستجو نیز بیشتر به نمایش در خواهند آمد.

۹

با دنبال کنندگان خود تعامل داشته باشید. آنها را مسدود نکنید یا نادیده نگیرید. برای پاسخ به نظرات، پیام ها و پاسخهای ویدیویی که دریافت می کنید وقت بگذارید. این تاثیر مثبتی خواهد داشت و دنبال کنندگان تان نیز قدردان شما خواهند بود.