سازمان تاکسیرانی کشورمان اقدام به حمایت یک شرکت خارجی زده است و این شرکت خارجی به زودی وارد کشورمان خواهد شد. این اپلیکیشن کانادایی- ونزوئلایی که کارپینو (Carpino) نام دارد می‌خواهد با ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود در این حوزه به مصاف اپلیکیشن‌ های تپسی و اسنپ برود. حال سئوال این است این جمایت از شرکت خارجی می تواند درست باشد برای مقابله با شرکت های داخلی ؟!

Blanclink نام شرکت مادر این اپلیکیشن است که دفتر مرکزی آن در کانادا قرار دارد. وحید اکبری، مدیرعامل این شرکت است که پیش از این در صنعت ساختمان ایران فعالیت می‌کرد. زیرمجموعه این شرکت یعنی Nekso دارای یک اپلیکیشن درخواست تاکسی است که نخستین بار با شیوه‌ای متفاوت در ونزوئلا شروع به کار کرد. Nekso به جای آن که رانندگان تاکسی‌ها را به خدمت بگیرد، به صورت مستقیم به آن‌ها کار سفارش می‌داد و با قراردادی که با شرکت‌های تاکسیرانی بست، موفق شد از اعتراض کسب و کارهای سنتی در امان بماند.

به نقل از سایت تاکسیرانی :


به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران؛ میثم مظفر در نشست خبری با خبرنگاران از آغاز فعالیت اپلیکیشن موبایلی جابه‌جایی مسافر سازمان تاکسیرانی طی ماه جاری خبر داد و گفت: این روزها فضای کسب و کار تاکسیرانان و امنیت مسافران متاثر از فعالیت شرکت‌های موبایلی جابه‌جایی مسافر است، ان شاالله به زودی اولین سامانه و اپلیکیشن موبایل قانونی جابه‌جایی مسافر متعلق به سازمان تاکسیرانی شهر تهران فعالیت خود را آغاز می‌کند.

وی با بیان اینکه طی چند روز آتی برند و نام تجاری آن به صورت رسمی اعلام می‌شود، گفت: در مرحله اول ۸۰۰۰ راننده تاکسی در حال طی کردن آموزش‌های لازم در دانشکده تاکسیرانی هستند تا بتوانند از این اپلیکیشن استفاده کنند.

رییس سازمان تاکسیرانی شهر تهران با بیان اینکه این نرم افزار، اولین مجموعه مجاز و دارای استانداردهای لازم جابه‌جایی مسافر از مراجع قانونی است، گفت: تنها تاکسی‌های شهر تهران در این اپلیکیشن فعال هستند و پس از آن در ادامه آژانس‌های شهر تهران به این اپلیکیشن می‌پیوندند.

مظفر با بیان اینکه تاکسی‌ها در پایانه ها و ایستگاه های ویژه مثل هتل، بیمارستان، مراکز تجاری و … توقف داشته و در پی ثبت تقاضای سفر حرکت کرده و خدمات رسانی می کنند، اعلام کرد: این موضوع سبب مدیریت عرضه و تقاضای سفر و کاهش استهلاک تاکسی ها و جلوگیری از حرکت بیهوده در سطح شهر خواهد شد.

وی با بیان اینکه تمامی رانندگان این اپلیکیشن تأییدیه‌های جسمی و روانی را از شرکت شهر سالم شهرداری تهران دریافت می کنند، تصریح کرد: تفاوت تاکسی ها با خدمات خودروهای شخصی در نرم افزارهای موجود این است که مسافرین تاکسی‌ها تحت پوشش بیمه سرنشین هستند.

رییس سازمان تاکسیرانی شهر تهران با بیان اینکه سرور این نرم‌افزار بومی و داخل کشور است، گفت: برای اطمینان خاطر این اپلیکیشن به سرورهای شهرداری متصل است و بک آپ این اپلیکیشن در شهر دیگری غیر از تهران در دماوند نگهداری و ذخیره می‌شود.

مظفر با اشاره به امنیت بالای استفاده از این اپلیکیشن افزود: با توجه به داشتن پرونده الکترونیک تاکسیرانان علاوه بر هویت و اطلاعات شخصی رانندگان، آدرس محل سکونت نیز در اختیار سازمان تاکسیرانی است و در صورت بروز هرگونه تخلف می‌توانیم به این رانندگان دسترسی داشته باشیم؛ اما متاسفانه شاهد هستیم که در اپلیکیشن‌های موجود، مسافربرهای شخصی از اطراف تهران و یا حتی سایر استان‌ها به تهران می‌آیند تا در قالب این اپلیکیشن‌ها به فعالیت بپردازند و بعضا دیده شده این افراد در خودروهای خود زندگی می‌کنند و شب را در آن می‌خوابند که این مساله از نظر امنیت اجتماعی مطلوب نیست.

وی با بیان اینکه تاکسی سرمایه اجتماعی است که در بین مردم از اعتبار بالایی برخوردار است، گفت: سیستم طراحی شده می‌تواند با بهره گیری از سایر ابزارهای ارتباطی همچون درگاه های  اینترنتی، نسبت به درخواست و حتی رزرو تاکسی اقدام کند و حتی افرادی که گوشی هوشمند ندارند نیز می‌توانند طی تماس با شماره چهار رقمی ۱۸۰۰ درخواست تاکسی خود را ثبت کنند و این در حالی است که اپراتورهای این مرکز در سه شیفت و به صورت شبانه‌روزی پاسخگوی تماس مشتریان و رسیدگی به انتقادات و شکایات هستند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران از دیگر مزایای نرم افزار تاکسیرانی نسبت به دیگر اپ های موجود را تردد آسان در محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد اعلام و خاطرنشان کرد: متاسفانه اپلیکیشن‌های موجود قادر به ارائه سرویس در محدوده طرح ترافیک نیستند و اگر هم بخواهند در این مجموعه فعالیت کنند نیاز به خرید طرح ترافیک دارند. این در حالی است که در اپلیکیشن سازمان تاکسیرانی نه تنها مشکلی برای تردد در محدوده طرح ترافیک وجود ندارد بلکه کسری خودرو نیز نداریم.

مظفر با بیان اینکه انتخاب های مختلفی برای درخواست تاکسی از سوی مسافران پیش‌بینی شده گفت: مسافران می‌توانند از خودروی هیبریدی، خودروی مدرن، خودروی ون و یا حتی راننده بانو استفاده کنند و این در حالی است که قیمت‌ها برابر و در برخی موارد پایین‌تر از دو اپلیکیشن‌ موجود است.

وی گفت: ما از کمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران اجازه تعیین نرخ رقابتی را اخذ کرده‌ایم البته به دلیل نوع نرخ و نوع خودروها که حتما باید تاکسی‌های نوسازی‌شده باشند، عضویت تاکسی ها کاملا داوطلبانه است، اما مطمئن باشید از آنجایی که منتج به افزایش درآمد راننده می‌شود، رانندگان تاکسی نه تنها گلایه‌ای نخواهند داشت بلکه از این موضوع استقبال هم می‌کنند.

مظفر در ادامه نشست خبری با اشاره به پیشرفت پروژه نوسازی ناوگان تاکسیرانی گفت: ۱۷ هزار تاکسی فرسوده در ناوگان تاکسیرانی وجود داشت که از ابتدای سال ۹۵ تاکنون با کار مشترکی که توسط شهرداری و دولت انجام شده است، شاهد یک اتفاق کم سابقه در نوسازی ناوگان بودیم. به گونه‌ای که امروز با افتخار اعلام می‌کنم که ۱۱ هزار و ۲۸۵ دستگاه تاکسی فقط در سال ۹۵ نوسازی شدند که شامل ۲۸۸۲ دستگاه سمند، ۷۹۵۵ پژو و ۴۴۸ دستگاه آریو بود. امیدواریم در نیمه اول سال ۹۶ پرونده نوسازی تاکسی‌ها بسته شود.

وی با بیان اینکه سازمان تاکسیرانی شهر تهران در کل کشور رتبه یک نوسازی را کسب کرده و مورد تشویق معاون اجرایی رییس جمهور و وزارت کشور قرار گرفته، اظهار کرد: ۶۳۰۰ دستگاه پیکان نیز در سطح شهر وجود داشت که به فضل خدا تنها ۷۱۴ دستگاه باقی مانده که این افراد بنا به دلایل شخصی که قابل پذیرش برای ما نیست، نسبت به نوسازی خودروهایشان اقدام نکرده‌اند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران  با بیان اینکه برخی از این افراد مشکل ضامن یا چک برگشتی داشتند اما با مصوبه‌ای که از هیات وزیران اخذ کردیم، رانندگان تاکسی می‌توانند بدون توجه به مشکل مذکور از بانک وام بگیرند و حتی خود تاکسیرانی نیز وام ۴ میلیونی بدون بهره برای رانندگان تاکسی پیکان در نظر گرفته که ۲۰۰۰ نفر از این تسهیلات استفاده کرده‌اند و مقاومت مابقی نیز سبب شده که وزارت کشور ابلاغ کند که تاکسی‌هایی که نوسازی نکرده‌اند کارنامه فعالیت‌شان ابطال شود.

مظفر همچنین از ارائه خدمات ویژه به معلولان و کودکان مدارس استثنایی خبر داد و گفت: ۴۸۰۰ نفر از این دانش‌آموزان تحت پوشش سرویس رایگان تاکسیرانی هستند.