باور کنید یا نه، کلید خوشبختی و موفقیت بیشتر ممکن است در حال حاضر در اختیار شما باشد.

اگر چه مردم ممکن است به چیزهای مختلفی اشاره کنند که به یک زندگی شاد کمک می کنند، اما گرچن رابین متخصص شادی مشهور به شما می گوید که سی بی ان سی آنرا می سازد که  بر تمرکز بر روی این دو چیز تاکید دارد: روابط قوی و دانش نسبت به خود.

“فیلسوفان باستان و دانشمندان معاصر بر این باورند که کلید – شاید تنها کلید-  به زندگی شاد داشتن روابط قوی است، “روبین می گوید.

روبین این موضوع را از طریق پرفروش ترین مجله نیویورک تایمز ” چهار گرایش “و” پروژه شادی “، در کنار دیگر کتاب ها، و برنامه هفتگی او با نام ” شادتر با گرچن رابین ” کشف کرد.

او همچنین عضو ۱۰۰روح قوی اپرا وینفری است که یک گروه منحصر به فرد از ۱۰۰ رهبر است. ” که از صدای و استعداد خود برای بالا بردن بها ی بشریت استفاده می کنند” که تونی رابینز، آریانا هافینگتون و آدام گرانت نیز در آن هستند.

روبین اشاره می کند که ما به عنوان انسان، باید احساسات صمیمانه پایدار وتوانایی ایجاد اعتماد به نفس در دیگران، داشته باشیم و احساس اینکه می توانیم از دیگران حمایت کنیم و دریافت حمایت داشته باشیم و همچنین داشتن احساس تعلق.

او می گوید: ” هر چیزی که ما در زندگی انجام می دهیم که روابط ما را گسترش می دهد یا روابط ما را تقویت می کند. چیزی است که ما را خوشحال می کند”

اگر شما مطمئن نیستید که کجا باید شروع کنید، روبین توصیه می کند به ساعت شاد دفتر خود بروید و یا

به عروسی یک دوست بروید یا به یک باشگاه کتاب بپیوندید.

روبینز می گوید که مولفه دوم یک زندگی شادتر،داشتن دانش نسبت به خود است.

او اذعان دارد این یک ایده جدید و یا اصلی نیست، اشاره دارد که “دانستن خود “حتی در معبد آپولو در دلفی ساخته شده در یونان باستان حک شده است.

او می گوید: “این توصیه های باستان است، زیرا بسیار قدرتمند و درست است”

رابین می گوید: شناخت خود شامل شناخت علایق، ارزشها و خلق و خوی شماست.هنگامی که شما این را بدانید، می توانید زندگی خود را در اطراف چیزهایی که برای شما خوش آیند است، بسازید به جای آنچه شما آرزو می کنید که باشید بود یا آنچه دیگران از شما انتظار دارند.

اما او همچنین اشاره می کند که این کار آسان نیست.

روبین می گوید: “چالش خودآگاهی یک چالش دائمی است.” “این چیزی نیست که شما آنرا انجام دهید و آنرا کنار بگذارید ، زیرا ما همیشه در حال تغییریم .شرایط ما تغییر می کند، زندگی ما تغییر می کند”

روبین اضافه می کند که خود آگاهی می تواند دشوار و یا دردناک باشد،  این به معنی است که دانستن حقایق درباره خودتان دردناک است،”اما این واقعا کلید خوشبختی است”

به جای آن، او شما را تشویق می کند که از خودتان سوالات غیر مستقیم بپرسید که بیشتراز آنچه تصور کنید در مورد خودتان به شما اطلاعات می دهد.

بعضی از نمونه هایی از این سوالات، که روبین پیشنهاد می دهد عبارتند از:

 

در مورد چه چیزی دروغ می گویم؟ این نشان می دهد که کدام اعمال و ارزش های شما برآورده نمی شوند

به چه کسی حسادت می کنم؟این نشان می دهد که شخص دیگری چیزی دارد که برای شما آرزو است

وقتی ده ساله بودم، چه چیزی برای من سرگرم کننده بود؟” پاسخ به این است که  معمولا چیزی که هنوز هم می توانید از آن لذت ببرید، اگر بتوانید راهی پیدا کنید که آنرا به زندگی خود اضافه کنید.

“این نوع سوالات غیرمستقیم می تواند مفید باشد، زیرا در حالی که دانش در مورد خود خیلی مهم است، این یک کار بی وقفه است که ما باید تمام وقت آنرا انجام دهیم، “روبین می گوید

روبین اضافه می کند “هنگامی که ما می دانیم ، پس از آن ما می توانیم آنرا به کار ببریم تا یک زندگی شادتر بسازیم”