نویسنده: چیپ هیث / Chip Heath

ایده‌ های موفقی که امروزه عملی شده‌اند چندان بهتر و برتر از ایده‌ها و اندیشه‌های شما نیستند

سال‌ها پیش، از ۵ نفری که مؤسس بزرگترین شبکه‌ی اجتماعی فعلی در جهان، آن‌ها را برای مطرح کردن اید‌ه‌اش دعوت کرده بود، فقط ۲ نفر سر قرار حاضر شدند. آن دو نفر الان میلیونر، نه، میلیاردر هستند!

در اولین قدم با شناسایی قسمت‌های غیرضروری ایده‌ی خود و حذفشان، آن را ساده‌سازی کنید

در جهان امروز در هر شغل و موقعیتی که باشید ایده‌هایی که نو و مفید بوده و در ضمن مورد قبول مردم واقع شوند حرف اول و آخر را می‌زنند. چطور می‌توانید مطمئن شوید ایده‌ای که در سر دارید ارزش سرمایه‌گذاری و صرف وقت را دارد یا نه؟! چطور می‌توانید ایده‌ای طراحی کنید که در کسب‌و‌کار یا رَوند علایق شما تحولی ماندگار ایجاد کند؟ “چیپ هیث” با بیانی ساده و دقیق پاسخ تمامی این سوالات را با شما در میان می‌گذارد. مثال از ایده‌های پولساز و موفق را ملاحظه خواهید کرد.

 

چیپ هیث نویسنده ، سخنران و یکی از اساتید دانشگاه استنفورد درزمینهٔ رفتار سازمانی است، اما در این دانشگاه سابقه تدریس و فعالیت در حوزه‌ها مذاکره، استراتژی، استراتژی‌های بین‌الملل و کارآفرینی در سطح شبکه‌های اجتماعی را هم دارد.وی پیش از ملحق شدن به دانشگاه استنفورد در مدرسه مدیریت و بازرگانی دانشگاه شیکاگو و همچنین دانشگاه دوک تدریس و فعالیت داشت. وی همراه با برادرش سه کتاب مختلف را به نگارش درآورده است که جزء بهترین کتاب‌های نوشته در حوزه مدیریت می‌باشند که درمجموع بیش از ۸۰ ماه در لیست بهترین و پرفروش‌ترین کتاب‌ها قرار داشته‌اند و به بیش از ۳۰ زبان مختلف ترجمه‌شده‌اند.