وقتی اولین کتابم منتشر شد ,فکر میکردم که یک موفقیت یک شبه است که منحصراً بر اساس موضوع به دست آمده است ومسلّم می دانستم که دنیا به آن محتاج خواهد بود .طرح هوشمندانه من برای فروش آن, حقیقتأ انتشار آن بود.اگر در اینترنت قرار می گرفت,مردم آن را پیدا میکردند,اینطور نیست؟     

همانگونه که می توانید تصوّر کنید ,طرح من عمل نکرد.کمی شبیه اجرای نمایش در یک مهمانی می باشد که بدون آنکه کسی را بشناسی سعی می کنی ورودی با شکوه داشته باشی امّا کسی توجّهی هم به شما نمی کند.درحقیقت خیلی شبیه آن نمایش بود.وقتی کتابم آماده شد ,هیچکس به آن نگاه هم نکرد حتّی سرشان راهم بر نگرداندند.                                                                                       

بدون آنکه دلسرد شوم ,نتیجه گرفتم که بلیط موفقیت من داشتن روبان پر تیراژانتشارات آمازون می باشد.فکر میکردم که آن ,همۀ مشکلات مرا حل خواهد کرد.                                                

نگرش من این بود که کتاب  را دوباره منتشر خواهم کرد,  با استفاده از یک موقعیت پر فروش وسپس فروش مداوم آن ,مانند کیک های داغ ومن فقط گزارش فروش روزانه ام را چک کرده وشاهد فروش بالای کتابم خواهم بود.شیوه کار همین است,مگر نه؟

امّا ,این شیوه هم به درستی عمل نکرد.در حالیکه با موفقیّت مشکل پر فروش بودن کتابم را حل کرده بودم بعد از آن روز جشن هیچ اتّفاق حیرت انگیزی پیش نیامد.

باور نادرست ۱:پر فروش ها به راحتی می فروشند

اغلب با افرادی روبرو می شوم که کتاب پر فروشی داشته اند واز من می پرسند:”در حال حاضر چه کتابی پر فروش است؟”تیراژ بالا به پایان رسیده است وفروش کتاب هم کاهش یافته است.بازاریابی کتاب نوعی چاره اندیشی برای بعد از اتمام کار محسوب می شود چرا که تمرکز آنها بیشتر بر روی نوشتن کتاب بوده است.

نقل قول:۱۷گام برای ایجاد یک کسب وکار پرفروش کتاب

به طور ایده آل,بهترین زمان برای ایجاد یک طرح در زمینۀ فروش آسان کتابتان ,زمانی است که در حال نوشتن هستید.اهداف کوتاه مدت وبلند مدت تعیین کرده و راه کارهای شماره گذاری شده زیر را بکار بندید.

اگر طرحی در نظر نداشته باشید , مانند این است که بعد از رسیدن به حقیقت ,با زحمت به جلو می روید.خوشبختانه ,حتّی اگر کتاب شما برای مدّتی هم بلا استفاده مانده باشد,می توانید یک راه کار بازاریابی

۴ شیوه‌ای که تجارت شما نباید به یک دادخواست آنلاین پاسخ دهد

را در هر زمان به کار بگیرید.

باور نادرست۲:یک ناشر تمام بازار یابی را انجام خواهد داد

اغلب با افرادی روبرو میشوم که فکر می کنند داشتن یک ناشر همۀ این مشکلات را حل خواهد کرد.یا این افراد نمی دانند که چگونه کتابشان را به فروش برسانند ,چرا که به نظر ترسناک می رسد یا صرفأ نمی خواهند آن را انجام دهند.

این روزها ,بدون توجّه به روش نشر شما,بیشتر کار بر روی دوش نویسنده می باشد.اگر شما در پی یک معاملۀ تجاری نشر کتاب باشید, طرح شما به یک برنامه ریزی دقیق جهت چگونگی فروش کتابتان نیازمند است.

ومتأسفانه ,انجام یک معاملۀ انتشاراتی گاهی می تواند زمان برتر از آنچه که دلخواه شماست باشد.برندان برچارد (Brendon Burchard) یک سخنران انگیزشی ومرّبی بازاریابی وکسی که در مقولۀ “کمک به خود” در یوتیوپ طرفداران زیادی را به خود جلب کرد,اوّلین کتابش بنام “بلیط زندگی طلایی “۱۵ بار رد شد.سپس بعد از آنکه بیش از چندین بار به عنوان پرفروش ترین نویسنده در نیویورک تایمز معرّفی شد,ناشرش “بیانیۀ انگیزشی “او را نپذیرفت.

طبق گفتۀ دِرِک مورفی(Derek Murphy),برندۀ جایزۀ طرّاح جلد کتاب وصاحب  CreativINDIE,” مگر آنکه به شما معامله ای بالای ۱۰۰,۰۰۰دلار پیشنهاد شود که به معنای این است که آنها به طور جدّی مایل به سرمایه گذاری بر روی کتاب شما هستند,که در این صورت به طور حتم بهتر است که خودتان دست به نشر کتابتان بزنید.”

حقیقتأ, راهکاری برای فروش کتاب شما در دسترس نیست.امّا خبر خوب اینکه ,شما خودتان واجد شرایط ترین فرد دراین زمینه می باشید.

 حقیقت :واقعأ فروش کتاب چگونه انجام می شود؟

ممکن است به نظر آسان برسد ,امّا داشتن یک فعّالیّت  جاری کسب وکاری که شما و گروهتان می خواهید انجام دهید ,برای ایجاد یک فروش در تیراژ بالا بسیار مهم است.

دربارۀ این موضوع به این شکل فکر کنید:زمانیکه فیلم جدیدی همانند “جنگ ستارگان”به روی پرده می آید,فعّالانه تبلیغ می شود,به طوریکه در روز پخش آن بهترین شانس را روی گیشۀ بلیط فروشی دارد.امّا زمانیکه هفته ها می گذرند چه اتّفاقی می افتد؟افراد کمتری بلیط می خرند وعاقبت ,فروش کمتر می شود.پنجرۀ بلیط فروشی بسته می شود.مشابه این اتّفاق می تواند برای کتاب شما هم روی دهد ,امّا پنجره شما هرگز نمی تواند بسته شود.به عنوان مثال ,شما می توانید به اندازۀ کافی کتاب بفروشید تا به رتبۀ پر فروش ترین ,دست پیدا کنید.پس از آن ,باید در مورد کتابتان صحبت کنید.

همۀ نظرات مطرح شده در پایین به جز دو مورد آخر را می توانیدقبل از زمان شروع به کارتان انجام دهید وطبق یک روال مداوم به کار ببندید.از انجام کامل وبی نقص وظایف زیر دستپاچه نشوید.این لیست را می توانید در صورت رضایت داشتن , انجام دهید.

به خاطر داشته باشید,زمانیکه دائم دربارۀ کتابتان صحبت می کنید,فروشی باثبات خواهید داشت.این کار را می توانید به چندین صورت انجام دهید.

۱-فرازهایی از کتابتان را در رسانه های اجتماعی قرار دهید وبه خودتان وکتابتان عنوانی معتبر بدهید.

۲-عبارت هایی از کتابتان را بخوانید وبقیّۀ مطالب را به عهدۀ افراد بگذارید تا برای فهمیدن پایان آن ,مایل به خرید آن شوند.

۳-یک یا دو فصل آن را برای جلب خوانندگان به خرید بقیّۀ فصل ها ,مجانی ارائه دهید.

۴-به دنبال نویسنده ای با مخاطبین مشابه باشید وکتابتان را به همان مخاطبین پیشنهاد کنید.برای مثال, “اگر شما از کتاب ثروتمند فکر کنید وثروتمند بزرگ شوید لذّت برده اید,عاشق کتاب (نام کتاب خودتان را ذکر کنید) خواهید شد  .”

۵-یک نیروی اجتماعی کسب وکار ایجاد کنید.این نیرو به گروهی از طرفدارانی که تمایل دارند محتویات کتاب شما را  به اشتراک بگذارند اطلاق می شوندوبه نفر سوّم یک سند اجتماعی ارائه می دهد که این کتاب ارزش خرید را دارد.طبق گفتۀ سو چارمن اندرسون Suw Charman Anderson, نویسنده وروزنامه نگار وکسی که یکی از پیشگامان در عرصۀ رسانه های اجتماعی بریتانیا می باشد,”فقط ۳درصد ازخرید کتاب از طریق گشت زنی در مقوله ها اتّفاق می افتد . در حالیکه جستجوی برنامه ریزی شده توسط نویسنده یا عنوان ,مقدار بیشتری به اندازۀ ۴۸ درصد کلّ حق انتخاب کتاب را در بر می گیرد.

۶-مطمئن شوید که از تمامی امکانات آنلاین به غیر از آمازون بهره بر داری کرده اید ,مانندiBooks,Barnes,Noble,وScribed

۷-هر جا که می روید کتابتان را با خودتان ببرید,بخصوص در رویدادها وجلسات شبکه ای(networking)

بسیاری از اوقات اگر از قبل, کاری انجام نداده باشید, به نظر سخت ,ترسناک یا طاقت فرسا می رسد.امّا وقتی یکبار انجام دادید ,از اینکه چرا اینقدر دربارۀ آن بیم وتردید داشتید ,حیرت زده می شوید.

فروش کتاب هم به همین شکل است.خلّاق باشید وبه لیست بالا اضافه کنید.بزودی به طور خودکار هرجا که بروید دربارۀ کتابتان صحبت خواهید کرد,به فروش می رسانید ومردم با (کتاب شما) نامتان ارتباط برقرار خواهند کرد.

 

محصولات ویژه