بسیاری از خانم ها آرزوی تاسیس کسب و کار در نیویورک را دارند. دلیل آن هم مشخص است، نیویورک شهریست که هنرمندان، کارآفرینان، روشنفکران و بانکداران همه به یک اندازه توانستند برند خود را درآن ایجاد کنند. به عبارت دیگر، جایی است که یک دختر میتواند بیاید و آرزوهایش را در آن برآورده کند.

از طرف دیگر، تمام این رویاپردازان جاه طلب در رقابتی تنگاتنگ قرار دارند، ترس از شکست یا عدم موفقیت می تواند منجر به دست پاچگی و نارضایتی شود.

من با دو سال سابقه ی زندگی در این شهر چندین بار همراه با سختی فراوان موفق شدم، شکست خوردم و دوباره موفق شدم. جابجایی ام به نیویورک پوستم را کلفت و احساسم را قوی تر کرد—چیزی که فقط از نیویورک یاد گرفتم.

گرچه هنوز موانع سازمانی و رسمی برای زنان در محل کار وجود دارد، من به شخصه معتقدم رویاپردازی اولین قدم برای دستیابی به مدل موفقیتی مخصوص به خودتان است. در این مقاله چهارنکته برای زنان جاه طلبی که می خواهند کاری را در نیویورک و دیگر مراکز کسب و کار رقابتی شروع کنند و به موفقیت برسند، آورده شده است.

۱.علاقه خود را بیابید و به آن پر و بال دهید.

این کار زمان بر است، اما داشتن رویایی که ارزش جنگیدن و صرف همه چیز را داشته باشد، اولین قدم به طرف موفقیت است، حتی زمانی که همراه با ریسک باشد.

من دوست دارم موفقیت را به عنوان کوهی از شکست در نظربگیرم – هرچه بیشتر شکست بخورید، دوباره بیشتر تلاش تلاش تلاش می کنید تا به موفقیت دست یابید.

زنان در تمامی سنین و سطوح موفقیتی از مشکلات مربوط به اعتماد به نفس رنج می برند. در واقع مریل استریپ که رکورد بیشترین نامزدی در آکادمی اواردز را دارد، حتی در اوج کار با خود کلنجار می رود، او می گوید: من با خود می گویم، نمی دانم چطور بازی می کنم – و چرا همه می خواهند تصویر مرا نگاه کنند؟ — البته بسیاری از بازیگران این گونه تصور می کنند زیرا هر آنچه که به شما قدرت داده ضعف هم می دهد. –

دومین قدم: خودتان را دست کم نگیرید. زنان اغلب میل دارند برای شغل هایی درخواست بدهند که صد در صد واجد شرایط آن هستند، در حالی که مرد ها برای شغل هاییدرخواست می دهند که واجد شرایط آن نیستند. آتلانتیک، این مسئله را شکاف عزت نفس می نامد، و مسبب این امر می تواند فاصله ای بین زنان و اهدافشان ایجاد کند.

شما باید گذشته ای را که در آن احساس کمبود می کردید، کنار بگذارید. برای مشاغل نیمه وقت درخواست دهید یا آن نمایشی که فکر می کردید مناسب انجام آن نبودید را شروع کنید. بدترین اتفاقی که قرار است بیفتد چیست؟ امکان گرفتن شغل نیست؟ آنقدرها هم بد نیست – شما قرار نیست شغلی را به واسطه ی عدم درخواست بگیرید. حداقل درزمانی که با سخت کوشی تمام درخواست شغل کردید می توانید با آدم های جدیدی که درهای دیگری به روی شما باز می کنند، ملاقات کنید.

۲.بینش درست داشته باشید و به فرصت ها ”بله“ بگویید.

مسیر ایجاد یک حرفه ی موفق، فراز و فرود های فراوان خواهد داشت. زندگی با چند هم خانه در اتاقی به شکل صندوق خانه در نیویورک عجیب نیست ( این امر به این خاطر است که من همیشه توصیه کردم، رویایی قرص و استوار داشته، آن را باور کنید و حس کنید باید آن را به انجام برسانید). این شهر مناسب افراد بزدل و ترسو نیست، بنابراین نباید زیاد به خودتان سخت بگیرید.

وقتی حس می کنید انگار همه چیز به اشتباه پیش می رود و شما به چیزی جز رویاهایتان و هیجان نیویورک فکر نمی کنید، مجبور می شوید در مواجه با موانع سر راهتان بخندید. زمانی که به موانع اجازه ندهید متوقفتان کند، به این معناست که متمرکز اهدافتان هستید و از آنها دست نمی کشید.

متاسفانه طبق آمارگیری جهانی حدود ۵۰ درصد از بانوان دست از رویاهایشان می کشند. از بین فاکتورهایی که مسبب این قضیه هستند می توان اضطراب، استرس خسته کننده و طرد شدن متعدد را نام برد. من هم لحظاتی داشتم که می خواستم دست از اهدافم بردارم – این امر جزوی از یک فرآیند محسوب می شود. اگر بخواهید چیزی ارزنده ایجاد کنید، باید برای آن بجنگید.

وقتی شما قصد عبور از دیوار را داشته باشید، به آن مشت می زنید، از آن بالا می روید، به دور آن می گردید و اگر تمامی اینها با شکست مواجه شد، یک تونل میان آن ایجاد کنید. من عاشق داستان زندگی نیا واردالوس بازیگر هستم که از کارگزارش پرسید:”چرا من نمایش اجرا نمی کنم؟“ کارگزار گفت:”چون شما آمادگی کافی برای رهبر بودن به عنوان یک خانم را ندارید و بهترین نفر برای بازی کردن به عنوان یک شخصیت نیستید.“ واردالوس پاسخ او را با قرض یک کامپیوتر از دوستش و نوشتن داستانی غیر اقتباسی به نام ”عروسی پرریخت و پاش و بزرگ من“، داد.

این فیلم بالای ۳۶۸ میلیون دلار در باکس آفیس آمریکا به فروش رفت.

۳. روشنفکر باشید اما احساسات را درک کنید

دستیابی به هدف یک چیز و داشتن دید تونل گونه چیز دیگر است. فرصت ها می توانند هر لحظه ظاهر شوند و اگر شما چشمانتان را ببندید ممکن است فرصتی عالی و درجه یک را به خصوص در شهر پر جمعیتی مثل نیویورک که در هر گوشه ی آن پتانسیل ارتباطی وجود دارد، از دست بدهید.

هدف اصلی من این بود که رمان نویس شوم، هنوز هم به آن نرسیدم، اما یک شانس ملاقات مسیر تازه ای به روی من باز کرد، و مرا به همکاری با مجله ی زندگی اجتماعی در روزهای آغازین انتشارش هدایت کرد تا راهم را در این دنیا بیابم.

این فرصت، کل زندگی مرا فراتر از حدی که بتوانم بگویم، تغییر داد و اگر با ذهنی باز به سمت مسیر های مختلف نرفته بودم، آن را از دست داده بودم.

برنامه هایتان را تغییر دهید و بگذارید کلمه ”بله“ درهای تازه ای به رویتان باز کند.

گفته شده است که، ذوق زده شدن بخاطر سبک زندگی پر زرق و برق و فریبنده آسان است. خوب است زندگی اجتماعی سالمی داشته باشیم، و بسیاری می گویند زندگی اجتماعی سالم، کلیدی برای دستیابی میان توازن کار و زندگی است. اما، اگر شما درگیر ظواهر پوچ و بی معنی شوید، ممکن است چشم انداز و آینده را از دست بدهید. افشای نتیجه می تواند کاری بزرگ و عظیم باشد.

تمام کار آموزان، چه زن و چه مرد، باید چیزی که آنها را تحت تاثیر قرار می دهد پیدا کنند.

فرد موثر برای من مادرم بود از آنجا که به دانشکده رفتم (امروزه این امر، بیشتر اتفاق می افتد) هر روز حدود نیم ساعت باهم صحبت می کردیم. قسمت هیجان انگیز و جالب زندگی من، داشتن خواهر و برادر هایی است که برای ملاقات با من به شهر می آیند.

بنابراین، آزاد فکر کنید، اما نه آنقدر که به حسن و خوبی شما مشروط شود. واقع گرا باشید، چه درزمانی که زمانی برای خیریه صرف می کنید و تجملات را برای خود  منع می کنید و چه در زمانی که مداوما به کسانی که دوستشان دارید افتخار می کنید.

۴. آینده محور بمانید

نهایتا، به یاد داشته باشید که ایجاد مسیری به منظور دستیابی به رویایی دور و دراز بسیار بهتر از زندگی روتین و غرق در رویاست. شما می توانید این کار را به واسطه ی بی توجهی به ایده ی رضایت آنی، اجتناب از روابط و فعالیت های سمی و انجام کارهایی که شما برای هر یک، دو یا حتی پنج دهم پایین تر از میزان معمول، انجام دهید. بسیاری از وسوسه ها و حواس پرتی ها در نیویورک وجود دارند و درست مانند بسیاری از مردم که به دنبال سریع پول درآوردن هستند یا بدون فکر کردن درباره ی عواقب کاری آن را خوب حس می کنند.

اگر شما تصمیماتی منطقی و فکر شده در زندگی و حرفه تان بگیرید، این تصمیمات نقش مهمی در زندگیتان خواهد داشت. گاهی اوقات به معنای از دست دادن راحتی و ریسک است. همیشه به معنای انتخاب عملکردهایی است که می توانید به عقب بازگردید و به آن افتخار کنید.

در آخر، امکان ندارد نیویورک یک رویای جهانی باشد، چون در فیلم ها این گونه به تصویر کشیده شده است اما غولی تشنه به خون هم نیست. خانم های جوان باید جرأت فتح آن را پیش از هر کس دیگری داشته باشند.