در صورتی که از بازاریابی ویدیویی اطلاعی ندارید باید بگویم که این روزها بسیار کار نو و پرزحمتی است. ۹۲ درصد از کاربران تلفن های هوشمند بطور مستمر ویدیو هایی را با دوستانشان به اشتراک می گذارند، به گونه ای که بیش از ۶۰ درصد بازاریاب ها و صاحبان تجارت های کوچک گفته اند قصد دارند مقدار زیادی پول برای بازاریابی ویدیویی در سال ۲۰۱۷ سرمایه گذاری کنند.

محتواهای ویدیویی به خصوص در صفحات مجازی محصولات، کار خود را بخوبی انجام می دهند، از آنجا که می توانید ویژگی های محصول را به نحوی که سریعا همه جا طنین انداز شود، منتشر کنید. جای تعجب نیست، بجای اینکه مشتریان محتواهای متنی کپی شده ی توضیح محصول را بخوانند دلشان بخواهد چهار بار یا بیشتر ویدیوی محصول را تماشا کنند.

مردم هرروز با موجی از انواع کامل اطلاعات مواجه می شوند. بنابراین، برای قطع کردن صدای دیگران و بلندتر کردن صدای خود، دارایی شما محتوای ویدیویی قدرتمند است. ویدیو، تجربه ای غنی از احساس را برای تماشاگرانش به ارمغان می آورد و بسیار آسان تر از محتوای متنی احساس مخاطب را درگیر می کند.

در حالی که ویدیو بهترین نوع محتوایی قابل دسترس است، گران ترین نیز هست. اگر وضع مالی نامناسبی دارید اما هنوز می خواهید قدرت وسیع ویدیو را امتحان کنید، اینجا پنج نکته ی شروع کار را برای شما شرح داده ایم.

۱.نمایش ویدیوهای ساخته خودتان

اگر شما بازاریابی ویدیویی را به تازگی آغاز کرده اید، تولید ویدیوهای ساختگی و ارائه ی آنها به صورت اسلاید شو می تواند ارزان و در عین حال موثر باشد.

من به شما پیشنهاد میکنم نسخه ی استاندارد نرم افزار اسکرین فلو[۱] را به قیمت ۹۹ دلار خریداری کنید که در این صورت قادر به استفاده از عملکردهای بسیار آن خواهید بود، اما برنامه های ساخت ویدیوی رایگان نیز قابل دسترس هستند. استفاده از میکروفن ضبط صدای رادیویی، که کمتر از ۱۰۰ دلار قیمت دارد، را نیز به شما توصیه می کنم.

زمانی که متنی برای ویدیوی خود نوشتید و سبک های نمایشی موجود در پاورپوینت را ایجاد کردید، به آسانی می توانید ویدیوی خودرا شروع و برنامه اسکرین فلو را آغاز کرده و روی ویدیو صحبت کنید گویی در حال انجام نمایش برای حضارواقعی هستید.

اسکرین فلو ویژگی های تدوینی فراوانی دارد و می توانید ویدیوی خود را مستقیما در یوتیوب[۲] آپلود کرده به اشتراک بگذارید.

اگر نمی خواهید پول زیادی را صرف خریداری دوربین باکیفیت بکنید، یا اگر از دوربین خجالت می کشید، مطمئنا ویدیو سازی از صفحه نمایش را امتحان خواهید کرد.

۲.ویدیوهای سفارشی

ویدیوهای سفارشی در میان صاحبان فروشگاههای تجارت الکترونیک محبوب هستند زیرا اعتبار و سند اجتماعی موثرتری نسبت به متن دارند. چند ویدیوی سفارشی از مشتریان واقعی در صفحه اینترنتی محصول مطمئنا می تواند به پیشرفت تبادلات بازرگانی کمک کند.

خوشبختانه، مشتریان زمانی که ویدیو سفارشی داشته باشند نسبت به کیفیت آن حساسیت به خرج نمی دهند. درواقع، ویدیوی سفارشی خوب و خوش ساخت می تواند کمتر مورد اطمینان قرار بگیرد، از آنجایی که احتمالا بخوبی روی آن کار شده و برداشت های متععد از آن گرفته شده است.

در ازای ویدیوی سفارشی از محصول برای مشتریان سابق خود ایمیل بزنید و کدهای تخفیفی به آنها پیشنهاد دهید. مردم عاشق تخفیف هستند، و شما نیز از آن اعتبار سود خواهید برد.

این یک بازی برد برد است

۳.انیمیشن خودساخته

گرفتن سفارش ویدیویی با کیفیت انیمیشنی و توضیحی، از بهترین نمایندگی هزاران دلار را به جیب شما بر می گردانند. درحالی که محتمل است برای این نوع کار به نتایج عالی و خوبی دست می یابید، اما در حد هزینه ای که همه صرف کنند نیست.

از ابزار انیمیشن خودساخته به عنوان گزینه ی جایگزین استفاده کنید. بیشتر آنان ارزان یا رایگان هستند و می توانید ویدیوهای جالب و سرگرم کننده ای بسازید( گرچه در حد کیفیت ویدیوهای حرفه ای نیست).

پیشنهاد میکنم در ابتدا نرم افزار انیمیکر[۳] را امتحان کنید که ویژگی های ساده و اتصالات آن تنها بوسیله ی کشیدن و رها کردن موس انجام پذیر است. چند روش خود آموز را بررسی کنید.

۴.شاغلان آزاد

استخدام تیمی درون کارگاهی از متخصصان ویدیو سازی برای هر شرکتی عملی نیست. خوشبختانه، می توانید از طریق سایت هایی نظیر فیور[۴] و آپ ورک[۵]، به بازار کار بین الملل دسترسی پیدا کنید و شاغلان آزاد ماهر را طبق استراتژی بازاریابی ویدیویی تان برای کمک به خود بیابید.

برای مثال، صداگذاری یکی از اساسی ترین قسمت های تولید ویدیوی با کیفیت است. اکثر مردم نمی توانند بگویند چرا حس می کنند یک فایل صوتی چه وقت حرفه ای است و چه و قت نیست.

یک مهندس صدای شخصی هر تیک و ضربه ی ناخوشایندی را از فایل های صوتی حذف می کند، همچنین نریشن یا فایل صدا و موسیقی پس زمینه را به آن اضافه کرده و کار را میکس میکند.

همچنین می توانید شاغلان آزادی را برای صحبت روی ویدیوهایی که با پرده ی سبزگرفته شده است استخدام کنید—فقط متن و اصول خاص دیگری که در نظر دارید به آنها انتقال دهید.

۵.از ویدیوهای زنده استفاده کنید

جالب است که کاربران فیس بوک[۶] وقت بیشتری را در روز صرف تماشای ویدیو های زنده به جای ویدیوهای استاندارد می کنند.

استفاده از ویدیوی لایو فیس بوک رایگان بوده و حاضران انتظارندارند ویدیویی بی عیب و نقص روی خط زنده ببینند. این روش بهترین راه برای ایجاد ارتباطی صمیمانه با مخاطبان بدون صرف هزینه ی گزاف برای دسترسی به ابزار و نرم افزار های ضبط ویدیو و تدوین است.

[۱] Screen flow

[۲] YouTube

[۳] Animaker

[۴] Fiverr

[۵] Upwork

[۶] Facebook