بازاریابی با آنلاین شدن و موبایلی شدن همه چیز شاهد یک تغییر اساسی بوده است.ایجاد یک صفحه‌ی فیسبوک تجاری، توییت زدن در مورد اخبار صنعت، ارسال اطلاعیه‌های فروش به مشتریان….. کانال‌هایی که ما برای صحیت با رهبران بازار و مشتریان مورد استفاده قرار می‌دهیم هر روز در حال تغییر می‌باشد. درحالیکه این سیستم‌های عامل به طور چشمگیری موثر هستند—اگر اینگونه نبود ما الان در تجارت حضور نداشتیم—اما اکثر کسب و کارهای موفق از ترکیبی از استراتژی‌های آنلاین و آفلاین برای پیشی گرفتن و تقویت فروش استفاده می‌نمایند.

تبلیغات پیاده‌رو، هدایای تبلیغاتی (مثل خودکار یا پیراهن)، و هدایای محلی همگی نمونه‌هایی از بازاریابی آفلاین محسوب می‌شوند. این اقدامات ساده راه‌های ساده‌ای برای گسترش نام تجاری به شیوه‌هایی ظریف اما موثر می‌باشند. در زیر ما به استراتژی‌های بازاریابی قدیمی می‌پردازیم که امروزه نیز جواب می‌دهند.

  1. هر زمان که امکان‌پذیر باشد کارت‌های کسب و کار خود را پخش نمایید.

این احتمالا آسانترین و ارزانترین گزینه است، و به همین دلیل است که در صدر این لیست قرار داده شده است. شما می‌توانید کارت‌های تجاری خود را به همسایگان و تجار بدهید، آنها را در تابلوهای اعلان عمومی بچسبانید، آنها را روی کتاب‌های و مجلات مربوطه در مطب دکترها الصاق نمایید، و هر کار دیگری که می‌خواهید با آنها انجام دهید. برای این شیء کوچک، کارت‌های تجاری از پتانسیل بالایی برخوردار هستند.

  1. گواهینامه‌ها یا محصولات هدیه را به عنوان جایزه‌ی رقابت اهدا نمایید.

آیا دبیرستان شهر یک حراج خاموش برگزار کرده است؟ آیا یک رویداد خیریه وجود دارد که جوایزی را اهدا می‌کند؟ شما اهدا کنید. این یک راه ساده برای ایجاد یک ارتباط شخصی با جامعه در حین مشارکت در یک اقدام خوب می‌باشد. حداقل، برندگان از محصول یا خدمات شما استفاده خواهند کرد و ممکن است از طریق آنها مراجعه داشته یا دیده شوید.

  1. در رویدادها صحبت کنید.

یک رویداد مرتبط با صنعت خود را بیابید و یک سخنرانی آموزشی و معنادار را آماده نمایید. این امر یک تاثیر ماندگار بر روی همتایانی می‌گذارد که در صنعت شما سهم دارند و یک تصویر بصری از کسب و کار شما ایجاد می‌نماید. اگر احساس می‌کنید قدرت کافی در آن صنعت ندارید که بخواهید برای همنوعان خود سخنرانی کنید، شرکت در این رویدادها نیز مفید می‌باشد. خود و شبکه‌ی خود را به دیگران معرفی نمایید. روابطی که شما ایجاد می‌نمایید می‌تواند مسیر بازاریابی را به سمت دیگری سوق دهد.

  1. با انتشارات چاپی محلی ارتباط داشته باشید.

علیرغم افزایش مداوم رسانه‌های آنلاین، چاپ همچنان تاثیرگذار است. به سراغ تبلیغ در مجله یا روزنامه‌ای بروید که مخاطب شما را هدف قرار می‌دهد. تبلیغ در مطبوعات یک راه ساده برای نمایش یک رویداد مهم یا سرنوشت‌ساز برای کسب و کار شما می‌باشد و تبلیغات درست می‌تواند توجه ارزشمندی را به سمت شما روانه سازد. فعال باشید و تا جایی که امکان دارد با مطبوعات ارتباط داشته باشید—آنها در دسترس خواهند بود.

  1. نامه‌های تبلیغاتی پستی بفرستید.

حتی در عصر ایمیل، نامه‌های تبلیغاتی پستی همچنان یک روش بازاریابی قابل قبول محسوب می‌گردد.از اینکه چه تعدادی از مردم پیشنهاد فیزیکی در مقایسه با مجازی را ترجیح می‌دهند شگفته‌زده خواهید شد. این کار هزینه بیشتری دارد و شما برخی از اطلاعاتی که در کمپین‌های ایمیلی ارسال می‌شود را از دست می‌دهید اما در عین حال از رقبایی که فقط از ایمیل استفاده می‌کنند متمایز می‌شوید. کوپن‌های خرید یا بروزرسانی‌های جدید محصول، محصولات نمونه، خبرنامه، یا هر چیز دیگری که فکر می‌کند به بهترین شکل محصول شما را ترویج می‌نماید را ارسال نمایید. این روش قطعا یک روش شخصی‌تر برای بازاریابی می‌باشد.

  1. تماس‌های سرد (تبلیغاتی) برقرار نمایید.

لیستی از مشتریان بالقوه را تهیه نموده و با آنها تماس بگیرید. ابتدا یک استراتژی تماس سرد اتخاذ نمایید و سپس با آنها تماس بگیرید. مکالمه خود را با توجه به هر مشتری تطبیق دهید و به زمان و نیازهای آنان توجه نمایید. اگرچه تصور بر این است که این امر به طور معمول یک اقدام برای فروش می‌‌باشد، اما تماس سرد می‌تواند به ایجاد روابط مشارکتی با دیگر کسب و کارها منجر شود و به طور بالقوه در این مسیر مشتریان جدیدی را نیز جذب نماید.

  1. در نمایشگاه‌های تجاری مشارکت داشته باشید.

نمایشگاه‌های تجاری شما در مسیر رقابت در یک سطح با دیگران قرار می‌دهد. شما می‌توانید روند رقبای خود را چک نمایید، مواد بازاریابی آنها را بررسی نمایید و به طور کلی بینشی واقعی از استراتژی آنها به دست آورید. البته، نمایشگاه‌های تجاری فرصت‌های شگفت‌انگیزی برای نمایش محصول شما و بازاریابی شرکت شما نیز می‌باشند. با سایر افراد این حرفه ارتباط برقرار کنید و به دنبال فرصت‌هایی برای رشد از طریق کار کردن با همدیگر باشید.

  1. بسته‌بندی یا ارائه‌ی خود را نو کنید.

برند خود را از طریق ارزیابی مجدد ارائه‌ی خود تقویت نمایید. شما چطور خود را با رقبا مقایسه می‌کنید؟ ظاهر اهمیت دارد—برند شما و طراحی فروشگاه چیزهای زیادی را نشان می‌دهند. شاید زمان آن رسیده باشد که ظاهرهای از مد افتاده‌ای که پیام درستی به مشتریان بالقوه نمی‌فرستند را نوسازی نمایید. برای بررسی مجدد و نوسازی وقت بگذارید؛ کوچکترین تغییر می‌تواند تفاوت بزرگی را رقم بزند.

  1. موفقیت را جشن بگیرید.

یک مهمانی، اجتماع تجاری، یا شکلی از رویداد جشنواره‌ای برگزار نمایید تا موفقیت خود را به اشتراک بگذارید. ممکن است به یک مشارکت بزرگ دست یافته باشید یا سرویس جدیدی را راه‌اندازی کرده باشید. موفقیت خود را از طریق مطبوعات انتشار دهید. از این فرصت برای تشویق تیم خود و ترغیب موفقیت‌های آینده استفاده نمایید. جشن‌های شما توجه مخاطب هدف شما را جلب خواهد کرد و برخی از کسب و کارهای آتی شما را تضمین خواهد نمود.

  1. از یک رویداد اجتماعی پشتیبانی مالی نمایید.

اگر شرایط مالی اجازه می‌دهد، این یک روش جالب برای گسترش نام شما به دوردست‌ها می‌باشد. به جای اینکه فقط رویدادها را لیست نمایید، پیش‌قدم شوید و از یکی از آنها پشتیبانی مالی کنید. یک ۵K را طراحی نمایید یا با یک موسسه غیر-انتفاعی برای میزبانی از یک رویداد جمع‌آوری کمک مالی همکاری کنید. زمانی که شما میزبان باشید، می‌توانید آن تجارت را اداره نمایید. کالاهای برنددار خود، کوپن‌ها و دفترچه‌ها و کارت‌های تخفیف خود را ارائه نمایید.این امر یک وجهه‌ی برند مثبت را ایجاد می‌نماید که مردم به آن احترام خواهند گذاشت.

 

نتیجه‌گیری

این نکات در ارتباط با هزینه و تلاش از گستره‌ی وسیعی برخوردار هستند، اما هر کدام از آنها می‌تواند بر روی فروش نهایی شما تاثیر بگذارد و تلاش‌های بازاریابی شما را ترکیب نماید. بنابراین از تکنولویی‌ها و استراتژی‌های جدید استقبال نمایید، اما ریشه‌های آفلاین آنها را فراموش نکنید. در طول این مسیر می‌توانید سرگرمی‌های زیادی داشته باشید.

توسط پاتریک شاک