بهینه سازی موتور جستجو،یا سئو،فرم تخصصی از نگارش محتواست که میتواند در افزایش مقدار ترافیکی که از طریق موتورهای جستجو، همچون گوگل یا بینگ، به وبسایت شما میایند بسیار موثر باشد.به زبان ساده،یک نویسنده ی سئو محتوای بهینه شده برای موتورهای جستجو را تولید میکند.

این یعنی محتوا به نحوی نوشته می شود که به گوگل و دیگر موتورهای جستجو دریافتن و شناسایی آن به عنوان مرتبط بودن با کلمات کلیدی و عبارات خاصی که مردم در جعبه ی جستجوی موتور جستجو وارد میکنند،کمک می نماید.

مهم ترین چیزی که در رابطه با سئو باید به خاطر داشت دو نوع بودن آن است: نگارش خوب سئو و نگارش بسیار بد سئو.اینجا منطقه ی خاکستری کمی وجود دارد.یک محتوا یا به رده بندی موتور جستجوی وبسایت شما کمک میکند یا به آن آسیب میزند.

شما باید این تفاوت را پیش از استخدام یک نویسندی ی سئو برای تولید محتوا برایتان را خوب درک کنید یا درغیر اینصورت ممکن است درنهایت شانس موفقیت وبسایتتان را از بین ببرید.این اتفاق میتواند به شکل کاهش ترافیک از موتورهای جستجو یا ممنوعیت کامل سایت شما از ظاهر شدن بر روی صفحات نتیجه ی موتور جستجو باشد.

این طور به آن فکرکنید

گوگل و دیگر موتورهای جستجو به نگارش سئو علاقه ای ندارند.موتورهای جستجو میخواهند بهترین نتایج را به بازدیدکنندگان بر اساس عبارات جستجویی که وارد میکنند،ارائه دهند.محتوایی که به قصد بالا بردن مصنوعی نتایج جستجوی یک صفحه نوشته شده،محتوایی نیست که گوگل و دیگر موتورهای جستجو الزاما میخواهند آن را در بالای لیست نتایج جستجو نمایش دهند.

موتورهای جستجو میخواهند بهترین نتایج را بر اساس ارتباط زمینه،قدرت سایت،قابل اعتماد بودن ِ مبتنی بر برخورد دیگر سایت ها و افراد با سایت مورد نظر، و دیگر فاکتورها نمایش دهند.

برای این هدف،الگوریتم های موتور جستجو به گونه ای طراحی شده اند که بتوانند محتوایی را که تنها به قصد افزایش ترافیک موتور جستجو نوشته شده اند،شناسایی کنند.برای مثال،پر کردن کلمات کلیدی،مخفی نمودن کلمات کلیدی با یک فونت بسیار کوچک یا رنگی که با پس زمینه آمیخته شود،و پرداخت هزینه برای لینک های ورودی،همه تاکتیک هایی هستند که گوگل آن ها را اسپم میبیند، و اگر حین انجام هرکدام از این ها مچتان گرفته شود بر روی ترافیک جستجوی وبسایتتان اثر منفی خواهد گذاشت.

بنابراین،بسیار مهم است که با یک متخصص سئوی قابل اعتماد و یک نویسنده ی خوب سئو کارکنید،در غیراین صورت سرمایه گذاری شما در خدمات و محتوای سئو میتواند وبسایت و تجارتتان را در موقعیت بدتری قرار دهد.

  1. از گرامر،ساختار و املا سر در میاورد

این یکی از بزرگترین مشکلات در نگارش سئو است.بسیاری از کسب و کارها قیمت های بسیار پایینی را برای دریافت تعداد زیادی مقاله با هدف نگارش سئو میپردازند،اما اگر آن مقالات بسیار ضعیف باشند،ارزش همان ۵دلار یا حتا پول کمتری که برای آن ها پرداخته اید را ندارند.یک نویسنده ی خوب سئو،بر گرامر تسلط دارد.وی میداند که بعد از یک عبارت مقدماتی ویرگول بگذارد،چه زمانی از who،that  یا which  استفاده کند و چه زمانی و چگونه آپوستروف  قرار دهد.

هر غلط گرامری،ساختاری یا املایی کیفیت و اعتبار محتوای وبسایت،برند و تجارت شما را کاهش میدهد.مردم از تجارتی که به آن اعتماد دارند خرید میکنند،نه تجارتی که محتوای با کیفیت پایین و غیرقابل اعتماد تولید میکند.

  1. میداند چگونه با متخصص سئو ی شما کار کند

به طور ایده آل،نویسنده و متخصص سئو ی شما باید بتوانند با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و با هم برای اطمینان از هم راستا بودن محتوا با اهدافتان کار کنند.اگر آن ها جدا ازهم کارکنند،نتایج به خوبی زمانی که باهم کارمیکنند،نخواهد شد.

  1. اول برای مردم و دوم برای موتورهای جستجو می نویسد

به خاطر داشته باشید گوگل به محتواهایی که برای اهداف سئو نوشته میشوند علاقه ندارد.بنابراین،محتوایتان همیشه باید دردرجه ی اول برای مخاطبانتان نوشته شود.کلمات کلیدی باید به طور طبیعی به عنوان اولویت دوم اضافه شوند.

  1. مخاطبانتان را درک می کند

بار دیگر به مورد سوم نگاه بیندازید.دوباره،یک نویسنده ی خوب سئو در درجه ی اول برای مردم می نویسد.این یعنی وی باید زمان لازم را برای شناخت مخاطبانتان،درک آن چه که برایشان مهم و محتوایی که برایشان مفید و معناداراست را صرف کند.

اگر نویسنده ی شما محتوایی را تولید کند که مخاطبانتان نمیخواهند آن را بخوانند،حقیقتا دلیلی برای انتشار آن وجود ندارد.

  1. باید ها و نباید های نگارش سئو را می داند

یک نویسنده ی خوب سئو نیازی نیست که یک متخصص سئو باشد.وی باید یک متخصص نگارش محتوا باشد که درک بسیار خوبی از باید ها و نباید های کنونی سئو دارد.برای مثال،باید بدانند که از کلمات کلیدی به طور طبیعی درعنوان ها،پاراگراف اول و تگ های عنوان درصورت امکان استفاده نمایند.آن ها باید بدانند که محتواهای طولانی بایستی چگونه باشند و از پرکردن کلمات کلیدی اجتناب کنند.اگر نویسنده ی شما دانش پایه ای از سئو ندارد،نباید با وی همکاری کنید.

  1. هزینه بر است

سرمایه گذاری در نگارش باکیفیت کسی که میداند چگونه برای وب،مخاطبان شما و سئو بنویسد اهمیت ناگفتنی دارد.محتوای ارزان ضرر بیشتری از سودش دارد.ممکن است ضرر فورا مشاهده نشود،اما بالاخره اتفاق میفتد.زمانی که آسیب ایجاد شود،بازگشت به طرف خوب گوگل بسیار دشواراست.درحقیقت،اغلب ناشدنیست.

  1. روشن و مختصر می نویسد

استخدام نویسنده ای که میتواند روشن و مختصر بنویسد با استخدام کسی که محتوای باکیفیت تولید میکند،که ندرتا ارزان تمام میشود،بسیار مرتبط است.به هرحال،انتشار محتوای روشن،مختصر و مفید برای اطمینان از اینکه مخاطبانتان آن را خوانده و به اشتراک می گذارند ضروریست.مردم زمان کمی را صرف درگیری با محتوا میکنند.اگر محتوای شما توجه آن ها را جلب نکند و پیامتان را روشن و سریع به آن ها منتقل ننماید،شانس ارتباط با مخاطبانتان را کلا از دست خواهید داد.

  1. محتوایی را مینویسد که مردم میخواهند بخوانند و به اشتراک بگذارند

مجددا،یک نویسنده خوب سئو زمان لازم برای درک مخاطبان و اهداف شما را صرف میکند.وی به طور استراتژیک درباره اینکه چه محتوایی به بهترین نحو به شما در رسیدن به اهدافتان کمک کرده و نظر مخاطبانتان را جلب می نماید،فکر میکند.سئو یک تاکتیک سریع نیست که ناگهان ترافیک وبسایت شما را بالا ببرد.این یک تعهد طولانی مدت است،بنابراین نوع محتوایی که نویسنده ی شما تولید میکند نباید به طور اتفاقی باهم آمیخته شود.

  1. از داستان سرایی سر در میاورد

بازاریابی محتوای معتبر،خود ارتقا نیست.برای مخاطبان هدف مفید و معنا داراست.سفرهای خریدار را ترسیم کرده و به حرکت مشتریان در قیف بازاریابی از آگاهی تا خرید و وفادارای کمک میکند.یک نویسنده ی خوب سئو میداند چگونه داستانی بسازد که خواننده را جذب کرده و احساساتی را برانگیزد که درنهایت رابطه ی آن ها با برند شما را تقویت کرده و نام برندتان را بر زبان ها بیاورد.

  1. میداند چگونه عنوان های جذاب و مربوط بنویسد

عنوان ها در بازاریابی محتوا بسیار مهم هستند.نه تنها بر این اثر میگذارند که چگونه بسیاری از مردم فراتر از عنوان ها را میخوانند،بلکه بر اقدامات سئو ی شما نیز تاثیرگذارند.یک نویسنده ی خوب سئو همزمان که دقت میکند عنوان ها نه خیلی کوتاه و نه خیلی بلند باشند، میداند چگونه عنوان هایی را بنویسد که ارزش کلیک را داشته باشند و همچنین هرزمان ممکن بود چگونه کلمات کلیدی را در آنها بگنجاند.