ازبازاریابان تنها تا کسب وکارها درخیابانهای اصلی و برندهای چند ملیتی ،بازارها درتمام سطوح ،درتلاش برای یافتن راه جدیدی برای حفظ توجه پیروان خود هستند .من اغلب مشاهده میکنم که برندهای عادت به ارسال پستهای تکراری دارند .که بشدت باعث کاهش تعامل می شود .

دنبال کنندگان شما نیاز به تنوع دارند .اگرتنوعی در مطالب خود ایجاد نکنید ،با خطر از دست دادن همیشگی آنها مواجه خواهید شد .برای ایجاد تنوع ،این کارها را انجام دهید :

ساخت 10پست رسانه های اجتماعی در محتوای برنامه روزانه شما.

1.سئوال کنید

هرشخص نظری دارد،وفرهنگ رسانه های اجتماعی به مردم این توان را میدهد که آنها را به اشتراک گذارند . Kissmetrics بیان میکند که پستهای “پرسشی”100درصد تفسیر بیشتری نسبت به پستهای رسانه های اجتماعی استاندارد دریافت میکند.برای مثال،ممکن است افرادی را بیابید که درمورداینکه “بزرگترین اشتباه شما دررسانه های اجتماعی چه بوده “سئوال کنند؟

درمورد نوع تعاملی که میخواهید داشته باشید فکر کنید .برطبق اطلاعات نرم افزارهای HubSpot ،این نوع از پستها تفاسیرزیادی برای شما فراهم می کند ،اما اشتراک وعلایق کمتری را جمع آوری می کند.

2.ازپاسخ نامه های پر کردن جای خالی استفاده کنید

این یک روش عالی برای افزایش تعامل ومهار ماهرانه بازخوردهای مخاطبان شمامی باشد  .شما میتوانید از این اطلاعات در مبازرات محتوایی بعدی استفاده کنید یا از آگاهی هایی که بدست می آورید برای بهبود فرآیند ورضایت مشتریان خود بهره ببرید .

  • بدتیرن خدمات مشتری که تا کنون دریافت کرده ام ……….
  • اگر همین الان برق قطع شود ،من از ……………برای گذشت زمان استفاده می کنم .
  1. مشاوره ها و راهنمای های رایگان ارائه دهید

مخاطبان شما همیشه بدنبال راهنمایی هایی هستند که آنها یا اطرافیانشان بتوانند ازآنها استفاده کنند .فراهم کردن محتوای ارزشمند مخاطبان شما رامتعهد کرده وآنها را به اشتراک گذاری مطالب تشویق می کند .

پستهای مشاوره ای فرصتی برای هدفمند کردن و ارتقاء محتوای قدیمی شماست .شما همچنین میتوانید ازمحتوای منابع دیگر نیز استفاده کنید ،که میتواند به شما و برند شما درمورد موضوع اعتبار می بخشد .

  1. طرفداران خود را به دو گروه تقسیم کنید

آیا میخواهید کاربران خود را به سطح بالاتری انتقال دهید ؟پیروان خودرا درپستهای رقابتی مستقیم تقسیم کنیدو تشویقشان کنید تا یک جهت را انتخاب کنند .این روشی هوشمندانه برای فهمیدن ترجیحات محصول مشتریان ودیگر موارد مورد علاقه برای بهبود استراتژی بازاریابی شماست .دربرخی موارد ،پستهای سرگرم کننده باعث تعامل شده و موجب سرگرمی بین طرفدارن می شود .

  • اسنپ چت یا اینستاگرام :شما درکدام گروه قراردارید ؟
  • آیا شما میدانید که ما بازی پوکمون گو را در کافه خود داریم ؟فریاد بزنید و به تیم خود بگویید که چه کسی این بازی را خواهد برد

5.تفسیری بر روند موضوعات

فضایی درتقویم اجتماعی خود برای پوشش موضوعات درزمان رخ دادن آنها قراردهید .دلیل آن این است که مسائل بسیار مرتبط با کسب وکار شما ،میتوانند تاثیر قابل توجهی داشته باشند .برای مثال ،کامیون غذا میتواند محتوایی درمورد روز ملی جدید (آیتم  غذا )بسازد .

از جستجو وجذب هشتک های مرتبط ،اطمینان حاصل کنید ، درنتیجه دیگران به آسانی میتوانند شما راپیدا کنند ،حتی اگرآنهاازقبل درمورد شما مطلع نبوده باشند یا برروی برند شما سرمایه گذاری نکرده باشند . نشان داده شده  که استفاده ماهرانه از هشتک ها ، تعاملات را بیش از 21درصد افزایش میدهد .

6.ازکاربرانی که موضوع را بوجود آورده اند دعوت بعمل آورید

چه کسی واقعا به عکس وفیلم کاربران معمولی درکانالهای رسانه اجتماعی شما توجه خواهدکرد ؟آنگونه که مشخص شده ،بیشتر افراداین کاررا انجام میدهند.بیشتر کاربران (بیش از 90درصد ) به بررسیهای  یکسان و محتوایی که توسط کاربران درمورد محصولات شرکت ایجادشده ، اعتماد دارند.اگر طرفدار محتوای پستی هستید که شما و محصولات شما را نمایان می کند ،آن را به اشتراک گذارید.

خود را بازسازی کنید ،بزرگترین  فراهم کننده  مراقبتهای مو و زیبایی آنلاین استرالیا،اغلب بررسیهای کاربرانش را بر روی صفحه فیس بوک خود قرار میدهد .

7.ویدئو ارسال کنید

خدماتی همچون اسنپ چت ،وین،اینستاگرام وگزینه های برنامه های زنده ومحلی فیس بوک ،به این معنی که به اشتراک گذاشتن ویدئوها هرگز آسان نبوده است .وبه طرفداران شما یک نگاه درونی از کسب وکار و فرهنگ شما میدهد. وآن را درسطح فردی به برند شما و کارکنان شما مرتبط می کنند.

فراموش نکنید که مصرف کنندگانی که ویدئو را تماشا می کنند دوبرابر بیشتر امکان خرید دارند .بررسیهای انجام شده توسط Invodoهمچنین نشان داده که کاربران ویدئوهای موبایل ،مطالبی را که مشاهده می کنند با دیگران به اشتراک می گذارند .

  1. تقویت نوستالژی

این تاکتیک دیرینه یک علاقه همیشگی در بازاریابی سنتی بوده است .به اشتراک گذاشتن محتوایی درمورداحساسات درگیر با روزهای گذشته توجه بخشی از مخاطبان را بخود جلب می کند .شما همچنین یک اتصال ماهرانه بین برند خود و احساسات مثبتی که کاربران شما از گذشته دارند ایجاد می کنید.برای مثال ،خرده فروشی های لباس و مد میتوانند تصاویری از شلوارهای جین 1980 یاجین JUNCO سال 1990 رابه اشتراک گذارند.

  1. 9. جدول تصاویر بعنوان محتوا

آیا میدانید که تصاویر 53 درصد لایک بیشتری را دریافت می کنند ،104 درصد نظرات بیشتر و 84 درصد کلیک بیشتراز طریق لیکنها نسبت به پستهای متنی ؟عکس ها این امکان را فراهم می کنند که داستان را بصورت بصری بیان کنید ،یک دید درونی از شرکت ارائه میدهند ،حوادث را ترویج میدهند و یا به سادگی از خوانندگان می خواهند تا تصاویر جالب را ضبط کنند .آن محتوا را در مکان مناسب به اشتراک گذارید ،به همین نسبت ،کیفیت backlinkدریافت خواهید کرد .

  1. تبلیغات هاست

آمار نشان میدهد که 35 درصد از طرفداران ،برندهایی را دنبال می کنند که از طریق تبلیغات به روز باقی می مانند .بقیه 42 درصد دنبال تخفیف و پیشنهادات ویژه دیگر هستند .این کارها را انجام دهید تا طرفداران خود را حفظ کنید ،اما بسیار کم از این پیام ها استفاده کنید .

به ارزشها بیش از معاملات سریع تمرکز کنید ،درغیر اینصورت مشتریانی را که بعنوان اسپم ازمحتوای شما بازدید کرده اند را ازدست خواهید داد .