همیشه و در هر زمان باید مراقب هزینه ها و مخارج خود باشید، چرا که هزینه ها هرگز حذف نمی شوند، هرگز نمی خوابند، هرگز یک روز را مرخصی نمی گیرند و به تعطیلات نمی روند. اما عکس این هم صادق است.

آیا می شود در خواب از پول، پول در آورد؟ آیا این به طرز غیرقابل باوری خوب است؟ از آنجایی که ما در دنیای عجایب زندگی می کنیم، کسب درآمد در خواب نباید آنقدر دشوار باشد.

لذا ما در اینجا به ۱۱ روش برای پول درآوردن در خواب اشاره می کنیم.

 

 1. یک وبلاگ راه بیندازید

شاید رایج ترین راه برای کسب درآمد انفعالی، راه اندازی وبلاگ است. پیکربندی آن تنها چند دقیقه طول می کشد و راه اندازی آن ارزان تمام می شود. فقط کافی است دامنه مورد نظر را خریداری کنید و هزینه میزبانی را بپردازید.

پس از آن باید تولید محتوای خارق العاده ای را آغاز کنید که مردم به خواندن و اشتراک گذاری آن از خود علاقه نشان دهند. به عنوان مثال، اگر حسابداری هستید که در مورد مسائل مالیاتی به چند کسب و کار کوچک کمک کرده اید، همین می تواند وبلاگ شما باشد، یا می توانید وبلاگی راجع به فاکتورگیری و صدور فاکتور راه بیندازید و به کاربران کمک کنید تا در این زمینه اطلاعات کسب کنند. این باعث جذب هزاران ثبت نام در ماه می شود.

اطمینان پیدا کنید که موضوعاتی که درباره آنها مطلب می نویسید پرطرفدار هستند. اگر هنوز هم عاشق بخاری نفتی خود هستید، بعید است مردم به اندازه ای به وبسایت شما مراجعه کنند که بشود از آن پول درآورد. البته باز هم معلوم نیست!

پس از اینکه تعداد مناسبی از دنبال کنندگان را به دست آوردید، می توانید کسب درآمد از وبلاگ خود را از روشهای زیر آغاز کنید:

دریافت پورسانت به عنوان شریک: این جایی است که محصولات و خدمات دیگران را در سایت خود قرار می دهید. اطمینان پیدا کنید که این محصولات یا خدمات با وبلاگ شما ارتباط داتشه باشند. به عنوان مثال، آن وبلاگ حسابداری می تواند شریک نرم افزارهای حسابداری یا ارائه فاکتور شود. پس از اینکه در سیستم شراکت عضو می شوید، یک کد انحصاری دریافت می کنید که به واسطه آن هرگاه یک بازدیدکننده روی لینک سایت شما کلیک می کند، پورسانت دریافت می کنید.

فروش تبلیغات: اگر سایت شما ترافیک لازم برای سیستم شراکت را داشته باشد، احتمالا برای تبلیغ کنندگان نیز ارزش این را خواهد داشت که برای تبلیغ محصولاتشان روی سایت تان از شما تبلیغ خریداری کنند. می توانید با تبلیغات کوچک شروع کنید، مثلا چند هزار تومان به ازای هر تبلیغ. اما سرانجام قادر خواهید بود ارقام هزینه تبلیغات خود را از شش رقم هم بالاتر ببرید. توجه کنید که سایت شما باید کیفیت داشته باشد و ارزش ارائه کند.

اسپانسر (حامی مالی) پیدا کنید: این کمی با فروش تبلیغ در سایت متفاوت است. همکاری با اسپانسر می تواند به شکل یک مرتبه نمایش محتوای مرتبط با اسپانسر در سایت، یا یک نماد دائمی در پایین صفحات سایت شما باشد.

 

 1. محصولات آموزشی خود را تولید کنید

اگر در یک حوزه اطلاعات خوبی دارید، می توانید به تولید محصولاتی مانند کتابهای الکترونیکی (eBook) یا ویدیو بپردازید و آنها را در وبلاگ خود به فروش برسانید. ممکن است تولید و بازاریابی محصول تان کار زیادی را بطلبد، اما پس از اتمام کار، می توانید استراحت کنید و عواید کارتان را جمع آوری کنید.

 

 1. از حق امتیاز خود درآمد کسب کنید

اگر موسیقیدان، بازیگر یا مولف با استعدادی هستید، می توانید از حق امتیاز کار خود درآمد کسب کنید. به عبارت دیگر، مردم برای استفاده از کار یا کارهای خلاقانه شما پول پرداخت می کنند.

اگر آنقدرها با استعداد نیستید، اما به کسب درآمد از این طریق علاقمند هستید، می توانید از سیستم تبادل و فروش حق امتیاز استفاده کنید (نمونه خارجی آن Royalty Exchange، بازاری برای خرید و فروش حق امتیاز است).

 

 1. حق عضویت دریافت کنید

اگر برای خود جایگاهی به عنوان یک شخصیت معتبر تثبیت کرده باشید، می توانید یک سایت راه بیندازید تا کاربران برای دریافت محتوا واطلاعات اضافی ارزشمندی که در دسترس کاربران عادی قرار نمی گیرد، مبلغی را به صورت ماهانه بپردازند.

یکی از بهترین نمونه ها، سایت تیموتی سایکس است که هر ماه بیش از ۱۰۰۰۰۰ دلار از طریق سایت خود که به روشهای کسب درآمد از مبادله سهام های کم ارزش می پردازد به دست می آورد.

 

 1. یک پاسخ دهنده خودکار نصب کنید

یک مدل کسب و کار اینترنتی دیگر، استفاده از پاسخ دهنده های خودکار برای فروش خدمات، محصولات و مواردی که نیاز به پرداخت حق عضویت دارند است. این جایی است که کاربران نشانی ایمیل خود را در سایت شما ثبت می کنند و سپس یک ایمیل خودکار دریافت می کنند که حاوی لینک دانلود محصولات یا اطلاعات ارزشمندی است که ارائه می کنید، و پس از آن نیز مجموعه ای از ایمیل ها این روند را دنبال می کنند.

برای عملی کردن این مورد به سرویس هایی مانند OptinMonster نیاز دارید.

 

 1. فروش وبسایت

اگر زمان و تلاش زیادی صرف یک وبسایت کرده اید و سایت شما ترافیک بالایی دارد، می توانید آن را با قرار دادن در بازارهای آنلاینی مانند فلیپا به فروش برسانید و پول زیادی به دست بیاورید.

 

 1. فروش محصولات فیزیکی

درست مانند یک وبلاگ، چندین راه برای کسب درآمد از فروش محصولات فیزیکی نیز وجود دارد. شاید یکی از شناخته شده ترین راه ها، فروش وسایل بلااستفاده تان در اینترنت باشد (نمونه هایی مانند eBay). اما حتی اگر چیزی برای فروش برایتان باقی نمانده است، باز هم می توانید فروش مستقیم (drop shopping) را آغاز کنید. در این روش، شما محصولات یک شرکت را در فروشگاههای آنلاین به فروش می رسانید و این سایت ها انجام بقیه کار –من جمله ارسال کالا- را بر عهده می گیرند.

به علاوه، می توانید سایت فروش خودتان را با استفاده از پلتفورم هایی مشابه با شاپیفای راه اندازی کنید. این پلتفورم ها هر چیزی که برای فروش اینترنتی محصولات لازم دارید را در اختیار شما قرار می دهند؛ از یک فروشگاه آنلاین کامل گرفته تا دکمه های خرید برای کانالهای شما در رسانه های اجتماعی.

 

 1. روی سهام سرمایه گذاری کنید

هنگامی که از یک شرکت سهام می خرید، تبدیل به سهامدار می شوید. این باعث می شود در سود آن شرکت سهیم شوید. سرمایه گذاری در بازار سهام سالهاست که یکی از روش های پرطرفدار برای کسب درآمد انفعالی بوده است. امروزه با کمک اینترنت، خودتان به راحتی می توانید در مورد سهام شرکت های مختلف تحقیق و روی آنها سرمایه گذاری کنید.

توجه داشته باشید که سهامی که روی آن سرمایه گذاری می کنید، می تواند در مراحل مختلف زندگی دستخوش تغییر و تحولاتی شود. به عنوان نمونه، روی سود برخی از سهام ها می توانید تنها در بلندمدت حساب کنید، مانند پلنی به نام CA529 که برای پرداخت خرج دانشگاه فرزندانتان می توانید آن را مد نظر قرار دهید.

 

 1. قرض به همتایان (Peer to Peer)

شرکتهایی مانند LendingClub، Propser و Harmoney شیوه ای را راه اندازی کرده اند که از طریق آن هر کسی می تواند یک وام دهنده باشد. آنها برای شما به عنوان وام دهنده، یک مشتری که این روند را ترجیح می دهد یا نمی تواند از بانک وام بگیرد پیدا می کنند. از آنجایی که مستقیما با وام گیرنده سروکار دارید، می توانید کارمزد بالاتری روی وام هایی که می دهید اعمال کنید.

 

 1. اجاره ملک

با استفاده از سرویس هایی مانند Airbnb می توانید خانه ای که در تعطیلات از آن استفاده می کنید و بلااستفاده است، یا منزل خود در هنگامی که به مسافرت می روید را اجاره بدهید.حتی می توانید پارکینگ منزل، فضای پارکینگ آپارتمانی یا فضای اداری اضافی خود را نیز اجاره دهید. این یک درآمد مکمل خوب است، درحالیکه واقعا کاری به جز تبلیغ انجام نمی دهید.

 

 1. از یک واسطه برای انجام کار استفاده کنید

در این کار که با عنوان دلالی نیز شناخته می شود، شما انجام کار خود را به فرد دیگری محول می کنید. به عنوان نمونه، می توانید یک شرکت طراحی وب یا نظافت منزل راه اندازی کنید، اما به جای اینکه خودتان کدنویسی کنید یا به نظافت خانه ها بروید، این کار را برونسپاری می کنید. شما در بازاریابی این خدمات از انجام آنها توان بهتری دارید.