سال جدید همیشه فرصتی برای یک شروع دوباره و انگیزه ای است برای ترک عادت هایی که دیگر برای شما منفعتی ندارند (اگر اصلا تا بحال هم سودی داشته باشند). برای رشد یک “شما” ی قوی تر، شادتر و موفق تر در سال ۲۰۱۷، باید ۱۲ مورد زیر را کنار بگذارید.

 

 1. تعلل در تلاش برای رسیدن به اهداف

آیا ایده سفر، تغییر شغل، تندرستی بیشتر یا آغاز کسب و کارهای ریسک پذیر در ذهن شما است؟ اگر رویاهای بزرگ را کنار بگذاریم، آیا برای محقق کردن این موارد هیچ کاری هم انجام داده اید؟ تنها راه برای رسیدن به موفقیت، دست به کار شدن است. در غیر اینصورت باید از خودتان بپرسید که آیا واقعا می خواهید به چیزی که این همه مدت ذهن شما را به خود مشغول کرده دست پیدا کنید.

 

 1. توقف در گذشته

همه ما لحظات “ای کاش” خودمان را داشته ایم، تصمیماتی گرفته ایم که اکنون زیر سوال است یا پشیمانی هایی در دل داریم. اما رازی وجود دارد: اینها همه اتفاق افتاده و قابل تغییر نیست. اما شما می توانید آینده را عملا تغییر دهید، بنابراین به جای تمرکز روی گذشته، روی شکل گیری آینده ای که می خواهید سرمایه گذاری کنید.

 

 1. فکر محدود

ارتباطات در جهان روز به روز بیشتر و در هم تنیده تر می شود. اعمال و سخنان شما روی این سیاره و زندگی دیگران تاثیر می گذارد. اطرافیان خود را تقویت کنید، به جامعه ای که منبع الهام شما بوده کمک کنید و رویدادهایی که در سایر مناطق جهان اتفاق می افتد را بررسی کنید.

 

 1. همه کارها را خودتان انجام می دهید

سرسختی، استقلال و پرتلاش بودن همگی ویژگیهای قابل تحسینی هستند، اما لزومی ندارد همه کارها را خودتان انجام بدهید. افرادی که از دیگران کمک می گیرند نه تنها به شکل کارآمدتری به آنچه می خواهند دست پیدا می کنند و احتمال از رمق افتادن را مهار می کنند، بلکه شبکه های قدرتمندی از همفکران به وجود می آورند که به آنها برای رشد و تجربه ی چیزهای تازه انگیزه می دهد.

 

 1. رابطه های سمی

مردم به دو دسته آبادگر و نابودگر تقسیم می شوند. دل را به دریا بزنید و رابطه تان را با افرادی که بدون اینکه به موفقیت، رشد و شادمانی شما منفعتی برسانند وقت و انرژی تان را می گیرند قطع کنید.

 

 1. کار در حال نهار

برای اینکه بدن بتواند در طول روز شما را پرانرژی نگه دارد و روحیه مثبت تان را حفظ کند، به تغذیه مناسب نیازمند است. همین قضیه برای ذهن شما نیز صادق است. اختصاص ۳۰ دقیقه وقت استراحت در زمان نهار برای صرف یک غذای مناسب و خالی کردن مغز از همه تفکرات مرتبط با کار، باعث افزایش بهره وری و تمرکز شما خواهد شد.

 

 1. به هم ریختگی

نظم بخشیدن برای همه ما طبیعی محسوب نمی شود، اما اگر به نظر می رسد روی میز کار شما کاغذ آوار شده و اطراف تان از کاغذهای یادداشت پوشیده شده است، زمان مینیمالیست (کمینه گرا) شدن فرا رسیده است. به عنوان نمونه، برنامه ریزی برای طبقه بندی و بایگانی پروژه ها و مکاتبات مهم و داشتن یک دستور کار جامع، تعادل و آمادگی شما برای پاسخگویی را افزایش می دهد. به علاوه، از اینکه چقدر مدیریت کارهای روزانه تان آسانتر خواهد شد تعجب خواهید کرد.

 

 1. عدم استمرار حضور آنلاین

شما یک صفحه در لینکدین یا بالاخره یک وبلاگ راه اندازی کرده اید، اما هر چند وقت یکبار آن را به روز رسانی می کنید؟ برند (و شهرت) شما یک شبه رشد نمی کند. استمرار فعالیت های آنلاین باعث می شود بتوانید به رشد کسب و کار خود کمک کنید و از طریق الگوریتم های داخلی نظارت بر فعالیت های پلتفورم های دیجیتال، مواجهه (exposure) با برند خود را افزایش دهید.

 

 1. بدیهی فرض کردن وقت آزاد

پس از هفته ها کار، وقت گذراندن روی یوتیوب وسوسه کننده است. اما زمان محدود است و امکان بهره وری تمام و کمال از آن در دستان شماست تا در برنامه روزمره شما هفته ها به سرعت محو نشوند. با یک سنگ، دو نشان زدن کار اشتباهی نیست. برنامه هایتان برای خوردن یک قهوه کاری که هیچ وقت به چیز سودمندی تبدیل نمی شود را با سینما، کنسرت یا نمایشگاه های هنری که روح و روان شما را تغذیه می کند همزمان کنید. به جای گردش های انفرادی، یک مهمانی شام برگزار کنید، یا در آخر هفته به یک سفر جاده ای بروید تا از روزمرگی های اجتماعی قابل پیش بینی فاصله بگیرید.

 

 1. بی توجهی به خواب

هنگامی که تا  دیروقت بیدار می مانید تا به ایمیل ها پاسخ دهید و سعی می کنید بهره وری کارهای ناتمام را بالا ببرید، در واقع نتیجه ای که می گیرید عکس آنچه در ذهن دارید است. علاوه بر تاثیرات منفی بر سلامت که با کم خوابی مستمر در ارتباط است، کم خوابی عامل قابل توجهی در کاهش عملکرد و کارکردهای شناختی است. به جز یک یا دو شبی که ممکن است به دلایلی نتوانید به موقع بخوابید، اطمینان پیدا کنید که خواب مناسبی را به خود هدیه می دهید تا بتوانید همیشه در بهترین شرایط روحی و جسمی باشید.

 

 1. تفکر با عبارات منفی

عباراتی مانند “نمی توانم”، “مهارت ندارم”، و “نمی دانم چطور” باعث می شوند که مغز ما روی کمبودهای ما تمرکز کند و توانایی ها و ارزش ما را زیر سوال می برند. در عوض، از زبانی استفاده کنید که نیروبخش و راه حل-محور است و روی تمایل شما به یادگیری تکیه دارد و از نقاط قوت شما برای رشد مهارت هایتان استفاده می کند.

 1. انتظار برای پیروزی های بزرگ

داشتن اهداف بلندپروازانه قابل تحسین است، اما عموما زمان لازم برای تحقق آنها طولانی است و نیاز به چندین مرحله دارد. برای اینکه احساس کنید دستاوردی داشته اید، منتظر قرار گرفتن آخرین قطعه جورچین در جای خود نباشید. توجه داشته باشید که شما برای نزدیکتر شدن به هدف خود، زمان و تلاش صرف کرده اید و لذا در راه رسیدن به هدف نهایی، بخاطر دستاوردهای کوچکتر هم از خودتان تجلیل به عمل بیاورید. به هر حال، مقصد به اندازه سفر مهم نیست!

ما در راهی که می رویم ریشه دوانده ایم و استقبال از تغییر چالش برانگیز است. با این حال، همه رهبران آرمان گرای موفق، اهمیت خود ارزیابی صادقانه و قدرت پشت جرح و تعدیل رفتارهایمان را تصدیق می کنند. تعهد به انجام چند تغییر از آنچه اشاره شد، شما را در سال جدید در مسیر درخشان رسیدن به موفقیت قرار خواهد داد.