در کتاب بازار یابی جهانی بیان شد چیزی که امروزه نتیجه بخش است، ممکن است در آینده اخبار قدیمی تلقی شود و نتیجه بخش نباشد زیار تمام افراد آن را انجام می دهند. بعضی تاکتیک ها همیشه موثر هستند. به عنوان ناشر کتاب من همیشه در جستجوی آخرین نکات و تکنیک ها هستم. در این جا لیستی از کار های ساده که مولفان با انجام آن می توانند ، کتاب های خود را بهبود بخشند، آورده می شود.

1.اخبار تلویزیون .بسایری از اخبار تلویزیون به گوش اغلب افراد نمی رسد. من بزرگترین بخش زندگی خود را برای جذب نمودن مشتری در برنامه های تلویزیون و مصاحبه های تلویزیونی ، صرف نموده ام. بسیار موثر خواهد بود اگر شما مردم را از کتاب خود مطلع سازید. ساده ترین راه برای شرکت کردن در مصاحبه فرستادن کتابتان به همراه جلد دستنویس شده شخصی و توضیحات اضافی در مورد کتاب به سردبیر بخش خبری ایستگاه تلویزیونی است. ابتدا به دنبال مصاحبه های محلی و پس از مدتی مصاحبه های بزرگتر باشید .

2.گفتگو با رادیو.شنونده ها جهت اطلاعات بیشتر، برای صحبت در مورد موضوعاتی که به طور کامل در تلویزیون یا روزنامه  پوشش داده نشده و داشتن مکالمه واقعی با میزبان و شما، مهمان برنامه، در رادیو صحبت می کنند. میزبان برنامه رادیویی اغلب از شما می خواهد وب سایت، آدرس پست الکترونیک، و تلفن رایگانتان را اعلام کنید یا خودشان اعلام می کنند. از همان روش هایی که در مورد تلویزیون در قسمت بالا اشاره شد، استفاده کنید.

  1. شروع کننده ناگهانی . برای ارتقای کتابتان نیاز به سرمایه دارید؟ بسیاری از مولفان با استفاده از ابزار های بازار یابی ، برای کتاب خود سرمایه تهیه نمودند.

4.گود ریید. 50 میلیون خواننده ، کتاب های مورد نیاز خود را از گود ریید تهیه می کننده بنا بر این برای مولفان مهم است که در مورد فروش کتاب راه هایی بیابند. یکی از این راه ها اطمینان حاصل کردن ازین که خواننده ها نظرات خود را در گود ریید بیان می کنند. همچنین از خواننده ها درخواست کنید کتاب شما را به لیستپیا که در ان کتاب ها در لیست هایی دسته بندی می شند، اضافه کنند.در گود ریید به خوبی فعالیت کنید. نقد هایی بر کتاب هایی که خوانده اید بنویسید و کتاب هایی را در لیست کتاب های مورد علاقه خود اضافه نمایید. تبلیغ گود ریید را بخرید. تبلیغ خود را با اضافه کردن ژانر، موقعیت ، سن و جنسیت خواننده ، هدف گذاری کنید.

  1. صفحه نویسندگان آمازون . مطمئن شوید از تمام امکانات صفحه مولفان آمازون استفاده می کنید. آیا تمام کتاب های شما در لیست قرار دارد؟آیا بیوگرافی و عکس مولف را قرار داده اید؟در مورد تبلیغ کتاب ، وبلاگ و برنامه زمانی چطور، از تمام ابزاری که به طور رایگان قرار داده شده، نهایت استفاده را ببرید.
  2. انتخاب کا دی بی آمازون. این جا مکانی است که شما نسخه الکترونیکی کتاب را برای 5 روز منتشر می کنید. زمانی که این امکان اولین بار عرضه شد ، موثر بودن آن در شناساندن مولفان بسیار تعجب برانگیز بود. اگر چه به میزان اولیه موثر نیست اما هنوز با ارزش است.
  3. جوایز کتاب. شمابرای موفقیت بایستی این مورد را وارد کنید. این موضوع ارزش صرف وقت و سرمایه شما را به این علت که امکان شناخته شدن شما زمانی که مولف برتر شده اید را ، فراهم می سازد.
  4. طرفداران کتاب . با مولفان و خواننده هایی که عاشق خواندن هستند، ملاقات کنید.این جا موقعیتی است که تجارت کتاب واقعا عملی می گردد.شما می فهمید خوانندگان به چه موضوعی علاقه دارند و در سر مولفان چه می گذرد. ممکن است شما اطلاعات مناسبی در مورد بازار کتاب بدست آورید. به عنوان نکته ای آن را در نظر گرفته تا در تعطیلات بعدی به آن بپردازید.
  5. در کنفرانس ها شرکت کنید.. زمانی که مولفان حرفه ای قصد دارند به کار های خود جلا بدهند، با مولفان دیگر ملاقات کرده و به تجربیات آن ها گوش می دهند. فمیدن این که دیگران چه کاری انجام می دهند بسیار زمان شما را حفظ می کند. نویسنده ها انسان های دوست داشتنی هستند، پس می توان آن ها را به عنوان دوستانی طولانی مدت که زندگی انسان را تغییر می دهند در نظر گرفت. زمانی که بعد از سال ها به گذشته نگاه کنید شما توصیه هایی که باعث موفقیت شده اند را به یاد می آورید.

10 شبکه اجتماعی. در فیسبوک، توییتر، پینترست و اینستاگرام فعال باشید. برای هر تریل؛ تبلیغ یا خاطره ای که از کتاب شما استفاده می کند، محتوایی درست کنید. بدون شک این پروژه ی بزرگی است اما در عین حال یکی از بهترین روش های کم هزینه برای جذب خواننده است. علاوه بر آن فیسبوک بر اساس ژانر یا علایق خاص ، نویسندندگان را برای طرفداران تبلیغ می کند.

11تریلر کتاب. دقیقا همانند تریلر فیلم که بیننده را برای دیدن فیلم جذب می کند، تریلر کتاب نیز به همین روش عمل می کند. اگر یه عکس به اندازه 1000 کلمه ارزش دارد پس تریلر 100000 کلمه ارزش دارد.. یکی از کتاب های خود را در شبکه اجتماعی قرار دهید و آدرس الکترونیکی را در تمام صفحات قرار دهید.

12 کتاب بخوانید. اگر شما می خواهید مردم کتاب هایتان را بخرند چس کتابی در مورد بازار یابی خریده و مطالعه کنید . شما تمام اطلاعات لازم را در یک کتاب پیدا نمی کنید پس برای درک مطلب کتاب های بیشتری بخوانید.

13شبکه تخصصی. یک گزارشگر، نویسنده یا تهیه کننده تلویزیون در پروف نت موضوعی قرار می دهد و از دیگران در خواست می کند در مورد آن صحبت کنند.همانند موضوعاتی که در NY Times ، صبح به خیر آمریکا ،مجله جهانی زنان و غیره آمده است.مولفان به جهت داشتن اعتبار  برای پروفنت ایده ال هستند،از آن جایی که آن ها در مورد موضوع پوشش داده شده در کتاب مطلب می نویسند. شبکه های اجتماعی به افراد دارای اعتبار و متخصصان علاقه دارد.

14امضا کردن کتاب . گاهی اوقات مصاحبه ای در مورد مراسم امضا کردن کتاب ، در شبکه اجتماعی برگزار کنید .این مراسم دلیل صحبت کردن در مورد کتابتان در زمان حال می دهد.در حالی که کتاب فروشی ها توسط مولفان و نشر دهنده ها تصرف شده است، به دنبال راه دیگری باشید.اگر یکی از مشتریان ما یکی از کتاب هایش امضا شود ما برای آن را در تلویزیون و روزنامه پوشش می دهیم!!!