۳ نکته برای بازاریابی یک کسب و کار SaaS

در اصل، بازاریابی با یک پلت فرم SaaS با بازاریابی با هر نوع نرم افزار دیگر تفاوت چندانی ندارد. اما هنوز تفاوت های اساسی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. اول مهم تر از همه این که، بیش تر مارک ‌های SaaS بر روی جایگاه ‌های بسیار باریک تمرکز و تنها به صورت آنلاین فعالیت می ‌کنند، که با چالش‌ هایی همراه است. آن ها هم چنین باید با رقابت شدید دست و پنجه نرم کنند و ممکن است در تمایز خود از بقیه مشکل داشته باشند. اگر افراد ‌بخواهند آگاهی از برند، سرنخ‌ ها و درآمد خود را افزایش دهند، در این جا چند نکته ارزشمند برای بازاریابی پلتفرم SaaS آورده شده است.

 

مشتری خود را بشناسید

یکی از بزرگ ‌ترین اشتباهاتی که استارت ‌آپ ‌های SaaS هنگام ساختن شخصیت‌ های مشتری مرتکب می ‌شوند، پیش‌فرض‌ ها است. اشتباه دیگری که آنها مرتکب می شوند نداشتن پرسونای خریدار کافی یا عدم تنظیم آنها در هنگام توسعه محصول و کسب و کارشان است.

داشتن شخصیت های خریدار پویا و درک واقعی آنها چیزی است که برندگان را از بازنده ها در این زمینه جدا می کند. یک نظرسنجی سینتل نشان داد که ۶۴.۷ درصد از مشاغلی که توانسته اند از اهداف درآمدی و رهبری خود پیشی بگیرند، در شش ماه گذشته شخصیت خریدار خود را تغییر داده اند و بیش از ۴۷ درصد از افرادی که به طور مداوم درآمد خود را افزایش می دهند، خود را در مدیریت آنها ماهر می دانند. از آنها پیروی کنید و اجازه دهید شخصیت های شما تا حد امکان روان باشند.

رقبای خود را بشناسید

برای یک سرویس SaaS حتی یک قطعه املاک و مستغلات آنلاین یا نام تجاری، مهم تر از صفحه فرود آن نیست. به همین دلیل است که باید تا حد امکان زمان بیشتری را صرف اصلاح آن کرد. این را می توان با آزمایش مداوم، اما هم چنین با نگاه کردن به آنچه که رقبا انجام می دهند، انجام داد.

نگاهی به نمونه ‌های SaaS برای صنعت خود، به فرد یک خط پایه می‌ دهد که از آن طریق می‌تواند صفحه فرود خود را توسعه یا بهبود بخشد. فقط ایجاد یک تغییر جزئی در فونت، رنگ ها یا طرح بندی می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند. یا شاید فرد متوجه شده است که یکی از رقبای اصلی وی از چت بات استفاده می کند ولی او این کار را نمی کند؟ این ها همه چیزهایی هستند که می توانند سرنخ هایی را از نحوه عملکرد رقبای فرد و این که آن ها بازاریابی پلتفرم SaaS خود را بهتر از وی انجام می دهند به شخص بدهد.

استراتژی بازاریابی محتوای خود را اصلاح کردن؛

بازاریابی محتوا یکی از قدرتمندترین ابزارها برای هر پلتفرم SaaS است، اما می ‌تواند بسیار مشکل باشد زیرا سفر خریدار اغلب بسیار پر پیچ و خم است. بخش بزرگی از راه حل های SaaS به مشکلاتی می پردازند که یا راه حلی نداشتند یا به صورت دستی حل شده بودند. داشتن یک محصول کاملاً جدید در بازار به این معنی است که فرد باید روی حل مشکلات مشتریان خود در مرحله آگاهی تمرکز کند و بلافاصله سعی نکند آنها را در محصول خود بفروشد.

فرد باید مشتریان بالقوه خود را آموزش دهد و در هر مرحله از سفر خریدار به آنها محتوا ارائه دهد. استراتژی محتوا برای بازاریابی پلتفرم SaaS باید بر روی کمک یکپارچه تمرکز کند زیرا آنها آگاه می شوند، آموزش می بینند، شروع به بررسی گزینه ها می کنند، آزمایش رایگان فرد را در نظر می گیرند و به کاربران باتجربه تبدیل می شوند. این همان چیزی است که به فرد امکان می‌ دهد که نرخ خرید خود را افزایش دهد و در عین حال نرخ ریزش خود را پایین نگه دارد.

مشتریان را به مدافع تبدیل کردن؛

افراد هم چنین باید هر کاری که می توانند انجام دهند تا مشتاق ترین مشتریان خود را پیدا کنند و آنها را به مدافع تبدیل کنند. افراد می توانند این کار را با داشتن تعامل بالای در رسانه های اجتماعی و جستجو برای کسانی که قبلاً از محصول آن ها نام برده اند انجام دهند. سپس می توانند پایگاه داده مشتری خود را تقسیم بندی کرده و مستقیماً این مشتریان را درگیر کنند.

باید از آن ها پرسیده شود که در مورد محصول چه چیزی را دوست دارند و دوست دارند چه چیزی بهبود یابد. پیشنهادات آنها را در نظر گرفته و مطمئن شوند که آن ها اولین کسانی هستند که از به روز رسانی ها مطلع می شوند. می توان انتظار داشت که تعداد زیادی از آنها در مورد این تغییرات صحبت کنند، به خصوص اگر احساس کنند که دست مستقیمی در آن ها داشته اند.

بازاریابی پلت فرم SaaS چندان پیچیده نیست، اما قطعاً با هر نوع خدمات یا محصول دیگری متفاوت است. خوشبختانه، استراتژی‌ هایی وجود دارد که می ‌توان از امروز از آن ها برای به دست آوردن نتایج قابل پیش ‌بینی و ثابت استفاده کرد.

 

→ خواندن مطلب قبلی

مزایای منحصر به فرد بازاریابی رسانه های اجتماعی که احتمالاً هرگز نمی دانستید

خواندن مطلب بعدی ←

NFT چیست؟ توضیح توکن های غیر قابل تعویض

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.