نام تجاری وب­سایت شخصی شما ابزاری مهم است که می­تواند ارتباطات معنی­داری را ایجاد کند. به منظور اینکه خودتان را به عنوان یک متخصص در زمینه­­تان قرار دهید به محتوای عظیم و یک شبکه اجتماعی قوی مثل LinkedIn برای به اشتراک­گذاری آن، نیاز دارید.

چگونه نام تجاری شخصی شما می­تواند هدایت و فروش بیشتری را جذب کند؟ همه آن با  فعالیت روزانه و اشتغال معنی­دار آغاز می­شود. LinkedIn یکی از ابزارهای شبکه­بندی آنلاین عالی است که به شما امکان تماس با تاثیرگذاران و مشتریان بالقوه را می­دهد.

در اقتصاد پویای امروزه، همه چیز درمورد دوام آوردن بازار هدف­تان، و پرورش روابط با رویکردی معتبر و قابل اطمینان است. در اینجا برخی از روش­هایی که با آن نام تجاری شما بتواند ارتباطات عظیمی در LinkedIn برای هدایت، فروش و فرصت­های بیشتر برقرار کند آورده شده است.

ایجاد یک شبکه سودآور در LinkedIn

اولین مکان برای شروع کردن به ساخت نام تجاری­تان از طریق یک پروفایل حرفه­ای و بروزشده است که ارتباطات جدیدی را جذب کند. وقتی شما با گروه­های حرفه­ای پیوند برقرار کرده، با آنها تعامل داشته و محتوا را به اشتراک می­گذارید شرکت شما رشدی واقعی با این استراتژی­های را تجربه خواهد کرد:

  • با یک برنامه تبلیغاتی شروع کنید — حتی اگر هنوز بودجه آنرا نداشتید یک استراتژی آینده را که شما را قادر سازد تا از پرداختی تبلیغات در LinkedIn بهره ببرید را ایجاد کنید. خصوصیات آنها به شما کمک می­کند تا فراتر از فقط ارتباطات InMail روید و به شما در ایجاد هدایت بسیار سریعتر نسبت به رشد طبیعی کمک می­کند.
  • در تماس به شبکه­تان بمانید – وقتی نام تجاری­تان ارتباطات محکمی ایجاد کرد زمان آن رسیده که آنرا با بروزرسانی­ها، اطلاعات جدید، یک رویداد خاص، غیره پرورش دهید. از InMail برای رسیدن به افرادی با رویکردی غیر از فروش استفاده کنید تا اینکه اطلاعات مفیدی را ارائه دهد که راه­حلی برای مشکل(ها)یشان باشد.
  • بصورت فعال در گروه بمانید – نام تجاری شما می­تواند ارتباطات جدیدی را از پیوستن و شرکت کردن در گروه­های حرفه­ای، ایجاد کند. اعضا و کامنت­گذاران مسائلی دارند که شما می­توانید به حل آنها کمک کنید. همچنین محلی است که شما می­توانید مقالات صنعتی مفید و اخبار را به اشتراک بگذارید. تنها به خاطر بسپارید که خود ارتقایی معمولا در بسیاری از گروه­هایی که همه چیز در آنها درمورد ایجاد روابطی است که افراد بتوانند به همدیگر کمک کنند، قابل تحمل نیست.
  • هر روز چیزی را بصورت پست قرار دهید – که این می­تواند شامل یک مقاله همه-منظوره از وبلاگ شما در LinkedIn Publisher، یا به اشتراک­گذاری یک پست از وب­سایت­تان باشد. با یک عنوان جاذب و توصیف نام تجاری­تان می­توانید کامنت­ها و بازخوردهایی که می­توانند به شما در هدایت آنها بطور مستقیم به محصولات یا سرویس­های شما در وب­سایت­تان کمک کند را جذب کنید.

هنگامی که فروش اجتماعی بصورت آنلاین برجسته­تر می­شود نام تجاری شما فرصت بزرگی برای ایجاد روابط حقیقی و قابل اعتمادی پیدا می­کند که به مشتریانی در LinkedIn تبدیل خواهد شد. در طول هفته بررسی روزانه داشته باشید و در تماس با شبکه­تان بمانید تا اینکه جذابترین چشم­اندازها را جذب کنید.