۵ مسیر کاری برای رسیدن به ثروت با بیان برایان تریسی و ترجمه تیم رضا دبیری برای اولین بار خدمت شما ارائه می شود 

 

متن ترجمه شده این فیلم :

دقیقا مشخص کنید که چه چیزی می خواهید، سپس تصمیم بگیرید بدون توجه به اتفاقات پیش رو، تا رسیدن به آن دست از تلاش برندارید.

سلام، من برایان تریسی هستم. مایلم در این ویدیو پنج روش اصلی برای ثروتمند شدن را برای افرادی که واقعا برای رسیدن به ثروت جدی هستند، با شما در میان بگذارم.

اولین روش، کارآفرینی است. مسیر شماره یک به سوی ثروت که در راس فهرست قرار دارد، کارآفرینی است: راه اندازی و ایجاد یک کسب و کار موفق. کارآفرینی، هر نوع از کسب و کار از کشاورزی و باربری تا خرید و فروش املاک و رایانه را دربر می گیرد. در واقع، در طول ۲۰۰ سال گذشته، ۷۵ درصد از میلیونرهای خودساخته در ایالات متحده درآمد خود را از کسب و کارهای خودشان به دست آورده اند. فردی با یک ایده برای یک محصول یا خدمات کار خود را آغاز می کند، آن را به یک کسب و کار تبدیل می کند، از پایه شروع به پرورش آن می کند و در نتیجه ثروتمند می شود. هنری فورد، اندرو کارنگی (Andrew Carnegie)، بیل گیتس، لری اریسون (بنیانگذار اوراکل) همگی افرادی هستند که با هیچ یا اندک شروع کردند و کسب وکارهای موفق خودشان را به وجود آوردند. البته میلیون ها کارآفرین دیگر نیز مانند آنها در جهان وجود دارند.

دومین راه برای ثروتمند شدن این است که کار خود را در مناصب پایین یک سازمان آغاز کنید و به تدریج به رتبه های بالای آن پیشرفت کنید. در این حالت باید در یک شرکت بسیار موفق، یک مقام مدیریتی که حقوق بسیار بالایی دریافت می کند داشته باشید، یا اینکه کارمند شرکتی باشید که گزینه هایی برای خرید سهامی که بعدا ارزش بالایی پیدا خواهد کرد را به شما اعطا می کند. ده درصد از میلیونرهای خودساخته ایالات متحده، افرادی هستند که به شرکت های بزرگ یا شرکت هایی که بعدا رشد کرده اند ملحق شده و سالهای متمادی برای آن شرکت ها کار کرده اند. معمولا به سختی کار کرده اند، ترفیع گرفته اند، حقوق خوبی به آنها پرداخت شده، موفق به دریافت گزینه خرید سهام، مزایا و مشارکت در سود شرکت شده اند، و در نتیجه ی پس انداز این مبالغ، میلیونر و حتی مولتی میلیونر شده اند. ضمنا این آمار تنها به افرادی که از مناصب بالاتر کار خود را آغاز کرده اند محدود نمی شود، بلکه کارمندانی را نیز در برمی گیرد که از منشی گری یا برنامه نویسی برای شرکت کار خود را آغاز کرده و در اوایل کار حرفه ای خود گزینه های خرید سهام ارزشمندی را دریافت کرده اند و پس از به کارگیری آن به ثروت فراوانی رسیده اند.

بیشتر بخوانید :  ۷ درس در رابطه با کسب وکار که باید پیش از ۳۰ سالگی آموخت

روش سوم برای ثروتمند شدن داشتن تخصص است. بخش عمده ای از میلیونرهای خودساخته را متخصصان تشکیل می دهند. این متخصصان شامل پزشکان، دندانپزشکان، وکلا، آرشیتکت ها، مهندسین و سایر افرادی هستند که مدارک حرفه ای دارند و می توانند به خاطر خدمات خود، هزینه های بالایی را طلب کنند. این افراد مدرک خود را با تلاش خود کسب می کنند، خود را برای تبدیل شدن به بهترین وقف کارشان می کنند، به صدر معروفیت در حرفه خود می رسند، درآمدهای بالایی به دست می آورند و سپس پول خود را پس انداز می کنند. ده درصد از میلیونرهای خودساخته در ایالات متحده از این دسته هستند.

چهارمین راه برای کسب ثروت، ورود به حرفه فروش است. یک گروه مهم از میلیونرها فروشندگان و مشاوران فروش هستند. پنج درصد از میلیونرهای خود ساخته ایالات متحده افرادی هستند که در کار فروشندگی مهارت دارند و جزو برجسته ترین ها در عرصه فروش هستند. آنها هرگز کسب و کار خودشان را راه اندازی نکرده اند، تعداد اندکی از آنها به دانشگاه رفته یا مدارک تخصصی کسب کرده اند، در عوض، مهارت بسیار بالایی در فروش محصولات و خدمات به دست آورده اند، و با انجام این کار درآمد بسیار خوبی کسب می کنند. به علاوه، پول خود را به خوبی مدیریت می کنند –کاری که همه باید انجام بدهند- ، آن را هوشمندانه سرمایه گذاری می کنند تا سرمایه شان افزایش یافته و تبدیل به میلیونر یا حتی بالاتر از آن شوند.

حال، گروهی باقی مانده است که کمتر از یک درصد از میلیونرهای خودساخته را تشکیل می دهد. این یک درصد شامل تمام افرادی است که پول خود را از بازار سهام، با اختراعات خود، از حوزه فیلمسازی، ورزش، فروش کتاب و موسیقی، در بخت آزمایی و از هر منبع دیگری به دست آورده اند. متاسفانه، از آنجایی که این گروه بیشتر در معرض دید مردم قرار دارند، بسیاری بر این تصور هستند که ثروت عموما از این روش ها به دست می آید. حقیقت این است که رسیدن به ثروت از این روش ها بسیار نادر است.

اکثریت ما مجبوریم یک مسیر عملی تر و مرسوم تر را انتخاب کنیم، و اگرچه این ممکن است یک شبه منجر به موفقیت نشود، باز هم رسیدن به این سطح از ثروت و امنیت مالی کاملا ممکن و واقع بینانه است. در واقع، این نه تنها امکانپذیر است، بلکه رسیدن یا نرسیدن شما به این موقعیت کاملا تحت کنترل شما است.

پیش از اتمام سخنانم، مایلم صحبت های خود را با مطلبی به پایان برسانم تا آن را با دوستان و دنبال کنندگان خود نیز در میان و به اشتراک بگذارید:

دقیقا مشخص کنید که چه چیزی می خواهید، سپس تصمیم بگیرید بدون توجه به اتفاقات پیش رو، تا رسیدن به آن دست از تلاش برندارید.”

این کلید اعلای موفقیت است.

واقعا دوست دارم از نظرات شما آگاه شوم، بنابراین سوال امروز من این است:

“چه چیزی برای دنبال کردن یکی از این راههای رسیدن به دارایی و ثروت سد راه شماست؟” نظرات خود را در بخش دیدگاه ها ارسال کنید. من حتما به آنها پاسخ خواهم داد. اگر از این ویدیو لذت بردید و احساس می کنید برای آموختن روش ثروتمند شدن برای شما ارزشمند بوده است، مشترک کانال برایان تریسی شوید، آن را لایک کنید و با هر کسی که تصور می کنید می تواند از اطلاعات آن بهره مند شود به اشتراک بگذارید.

از شما به خاطر تماشای این ویدیو سپاسگذارم. به یاد داشته باشید که اگر می خواهید آینده خود را تغییر دهید، باید کاری انجام دهید، و زمان انجام آن کار همین حالاست.

 

حق کپی رایت محفوظ است با درج منبع بلامانع است