در هر شرایطی ترافیک بیشتر برای یک وبسایت، چیز خوبی است. بیشتر راهبردهای بازاریابی حول ایجاد ترافیک برای وبسایت شما می چرخند. با اینحال گاهی ایده های جدید به سادگی به ذهن نمی رسند. به همین دلیل من این فهرست از 50 راهبرد آسان برای افزایش ترافیک وبسایت شما را آماده کرده ام تا آنها را امتحان کنید و هیچگاه با کمبود ایده مواجه نشوید.

 

 1. تبلیغات نمایشی

تبلیغات نمایشی نوعی از تبلیغات هستند که از بنر یا سایر موارد قابل کلیک روی یک وبسایت دیگر استفاده می کنند. به دنبال فرصت استفاده از این تبلیغات در سایت های معتبری باشید که ترافیک بالایی دارند. OutBrain و Taboola دو سرویس محبوب هستند که می توانند در این زمینه به شما کمک کنند.

 

 1. تبلیغات هزینه بر موتورهای جستجوی را امتحان کنید

AdWords گوگل و Ads بینگ بهترین گزینه ها در این زمینه هستند. شما به ازای کلیک پرداخت انجام می دهید (PPC) تا بر اساس جستجوهایی که برای کلیدواژه هایی که مشخص می کنید به سایت خود ترافیک هدایت کنید.

 

 1. از تبلیغ در رسانه های اجتماعی استفاده کنید.

تبلیغات رسانه های اجتماعی نیز به شکل مشابهی کار می کنند، تنها تفاوت این است که برای هدفگیری خاص روی مخاطب خود، گزینه های بیشتری در اختیار دارید. توییتر، فیسبوک، لینکدین و یوتیوب همگی گزینه های خوبی برای تبلیغات هزینه بر در اختیار شما قرار می دهند.

 

 1. از پروفایل های خود در رسانه های اجتماعی به سایتتان لینک بدهید.

اطمینان حاصل کنید که همه بخش های پروفایل خود در رسانه های اجتماعی را تکمیل کرده اید تا به هنگامی که مردم از پروفایل شما بازدید می کنند، به آسانی و با یک کلیک وارد وبسایت شما شوند.

 

 1. محتوای خود را در کانال های تان در رسانه های اجتماعی ترویج دهید.

محتوای سایت خود را بردارید و در کانال های تان در رسانه های اجتماعی بگذارید. به این ترتیب، پیدا کردن و کلیک کردن روی آنها ساده تر خواهد شد. اگر از وردپرس برای سایت خود استفاده می کنید، پیشنهاد من برای اشتراک پذیرکردن محتوا، این پلاگین از Warfare است.

 

 1. در رسانه های اجتماعی مسابقه برگزار کنید.

برای جلب توجه بیشتر نسبت به برندتان و وسوسه کردن مردم برای اینکه به سایت شما بیایند، میزبان مسابقاتی در رسانه های اجتماعی شوید.

 

 1. در پست های خود در رسانه های اجتماعی از فراخوان به عمل (CTA) استفاده کنید.

به مردم دلیلی بدهید تا در رسانه های اجتماعی روی سایت شما کلیک کنند، مثلا می توانید یک محصول تازه را معرفی کنید.

 

 1. در گروه های رسانه های اجتماعی پست بگذارید.

برای اینکه بیشتر دیده شوید و مشهورتر شوید، در گروه های فیسبوک یا لینکدین به فعالیت بپردازید. شما می توانید همین کار را در توییتر با استفاده از هشتگ ها انجام بدهید.

 

 1. با افراد تاثیرگذار همکاری کنید

شما با تعامل با افراد تاثیرگذار می توانید شهرت کسب کنید، البته این شهرت را با میانجیگری آنها به دست می آورید.

 

 1. از طریق ایمیل یا رسانه های اجتماعی، تخفیف ارائه کنید.

با تبلیغ تخفیف ها، فروش ها و پیشنهادات ویژه، دلیل خوبی برای بازدید از سایت خود به کاربران بدهید.

 

 1. تیترهای خود را بهینه کنید.

اخیرا محققان با استفاده از یک مطالعه به این نتیجه رسیده اند که 59 درصد مجموع لینک هایی که روی شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شوند اصلا کلیک نمی شوند. این پدیده دلالت بر این دارد که اکثریت افرادی که مقاله ها را به اشتراک می گذارند، اصلا آنها را نمی خوانند. بینشی که می توانیم از این نتیجه گیری کسب کنیم واضح است: تیترها بسیار مهم هستند. تیترهای خود را با کوتاه کردن، جالب و گیراکردن اصلاح کنید.

 

 1. سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه کنید.

از راهبردهای موثر بهینه سازی برای موتورهای جستجو (SEO) به همراه کدنویسی، ساختار و فراداده (metadata) مناسب استفاده کنید.

 

 1. عملکرد سایت خود را بهبود بخشید.

اطمینان حاصل کنید که محتوای سایت شما روی همه دستگاه ها به شکل مناسبی نمایش داده می شود و تا حد ممکن سرعت سایت خود را بهینه کنید.

 

 1. کلمات کلیدی بهتری را هدف قرار دهید

برای راهبرد بازاریابی محتوایی خود کلمات کلیدی فوق العاده خاصی را هدف قرار دهید. این کار از میزان رقابت در رتبه بندی های جستجو می کاهد و بازدیدکنندگان متناسب بیشتری برای شما به ارمغان می آورد.

 

 1. یک جامعه آنلاین ایجاد کنید.

یک تالار گفتگوی آنلاین برای مشتریان خود ایجاد کنید تا با یکدیگر و با برند شما به تعامل بپردازند. این باعث می شود که آنها مرتبا به سایت شما سر بزنند که باعث پرورش وفاداری به برند و رشد فروش از طریق ترویج بین خود مشتریان خواهد شد. فقط باید هوشیار باشید که این فعالیتی زمان بر، دشوار و بلندمدت خواهد بود. نیل پتل، همکار مشارکت کننده ما در مجله آنلاین کارآفرین تلاش کرد این کار را انجام دهد، اما سرانجام پس از یکسال دست از تلاش کشید. می توانید داستان او را در اینجا مطالعه کنید و از درس هایی که گرفت بهره ببرید.

 

 1. در تالارهای گفتگوی مرتبط با حوزه کاری خود مشارکت کنید.

اگر ترجیح می دهید به جای ایجاد تالار گفتگو برای خود، خودتان عضوی از یک تالار گفتگوی مرتبط با حوزه کاری تان شوید، یک تالار گفتگو پیدا کنید و به فعالیت در آن بپردازید. برای پیداکردن یکی از این تالارها به گوگل بروید و عبارت “تالار گفتگوی [حوزه کاری شما]” را جستجو کنید.

 

 1. به یک گروه وبلاگ نویسی بپیوندید.

جهت جلب توجه بیشتر برای کار خود از سایتی مانند Problogger یا Copyblogger استفاده کنید.

 

 1. به یک گروه Slack بپیوندید

اصولا Slack یک چت روم بزرگ است. به یک چت روم که متشکل از افراد حرفه ای حوزه کاری شما –یا بازار هدف شما- است بپیوندید و به فعالیت بپردازید. این فهرستی از گروه های Slack است که می توانید مدنظر قرار دهید.

 

 1. فرصت نوشتن پست مهمان را در وبلاگ خود ارائه دهید.

مکانی برای ارسال پست مهمان برای افرادتاثیرگذار در وبلاگ خود ارائه کنید. آنها علاوه بر اینکه دیده می شوند، یک لینک به وبسایت خود نیز به دست می آورند، در عوض شما هم بخشی از مخاطبان آنها را به دست می آورید.

 

 1. لینک های ورودی از سایت های دیگر بسازید

لینک هایی بسازید که کاربر را وارد سایت شما می کند. لینک ها به بهینه سازی برای موتورهای جستجو، ترافیک ارجاعی و برندسازی کمک می کنند.

 

 1. لینک های ورودی مشکوک را حذف کنید

برای پیداکردن و حذف لینک های نامناسب که می توانند رتبه شما را در موتورهای جستجو پایین نگاه دارند از یک سرویس مثل Ahrefs، Majestic یا Open Site Explorer استفاده کنید.

 

 1. در وبلاگهای مرتبط با حوزه کاری خود پست مهمان ارسال کنید

خود را به عنوان یک مشارکت کننده مهمان در وبلاگ های دیگر حوزه کاری تان معرفی کنید.

 

 1. در جستجوی موقعیت هایی برای مشارکت مداوم باشید.

اگر بتوانید همکاری مداومی با یک ناشر داشته باشید، با سرعت بسیار بیشتری برند خود را با مخاطبان آن ناشر خواهید ساخت تا اینکه تنها یکبار بتوانید یک پست مهمان منتشر کنید.

 

 1. محتوای ویروسی ایجاد کنید.

سعی کنید محتوایی تولید کنید که شگفت آور، منحصر به فرد، سرگرم کننده و آموزنده باشد تا بتواند اینترنت را زیر و رو کند.

 

 1. به محتوای خود تصویر اضافه کنید.

واضح است محتوایی که با تصویر همراه باشد، عملکرد بهتری دارد.

 

 1. یک کانال یوتیوب راه بیندازید

یوتیوب، خود یک پلتفورم اجتماعی است، اما ویدیو های آن معمولا مستقیما در نتایج جستجوی گوگل نیز نمایش داده می شوند.

 

 1. پادکست بسازید

امروزه پادکست ها طرفداران زیادی پیدا کرده اند. درک متقابلی با شنوندگان پیدا کنید و با اینکار می توانید مخاطبان ثابت قدم و وفاداری به دست بیاورید.

 

 1. یک وبینار را میزبانی کنید.

برای آموزش مخاطبان خود یک وبینار (سمینار آنلاین) راه بیندازید.

 

 1. یک خبرنامه ایمیلی راه بیندازید

یک فهرست از نشانی های ایمیل تهیه کنید و از آن برای ترویج محتوای وبسایت خود استفاده کنید. بخشی از محتوای خود را از طریق ایمیل ارسال کنید و یک لینک به صفحه آن مطلب در سایت خود بدهید که مخاطبان بتوانند در آنجا مطلب کامل را مشاهده کنند. MailChimp یک تامین کننده محبوب خبرنامه های ایمیلی است که من استفاده و پیشنهاد می کنم.

 

 1. محتوای خود را به StumbleUpon ارسال کنید.

StumbleUpon که یک موتور کشف محتوا است، مکانی سریع و آسان برای ارسال محتوای شماست. چنانچه ارسال شما به اندازه کافی رای مثبت از کاربران دریافت کند می تواند مسبب صدها یا هزاران بازدید از سایت شما شود. علاوه بر این، StumbleUpon یک گزینه تبلیغاتی هزینه بر نیز ارائه می کند که ارزش بررسی دارد.

 

 1. کاربران را ترغیب کنید تا محتوای شما را روی Reddit به اشتراک بگذارند.

Reddit  اجازه خود-ترویجی را نمی دهد، لذا باید شخص دیگری محتوایتان را برای شما ارسال کند – شاید یک دوست، همکار یا حتی فردی از سرویس فریلنسری Fiverr. فقط اطمینان حاصل کنید که تنها محتوای با کیفیت ارسال می کنید. مرتبط ترین subreddit را برای ارسال انتخاب کنید. Reddit هم تبلیغات غیررایگان ارائه می دهد.

 

 1. در سرویس کمک به یک گزارشگر (HARO) عضو شوید.

HARO شما را مشترک یک فهرست ایمیل می کند که به شما درباره روزنامه نگارانی که به دنبال منبع برای داستان های خود هستند اطلاع رسانی می کند. فهرست منابع مورد نیاز را به دقت بررسی کنید و برای مواردی که به کسب و کار شما ارتباط دارند درخواست بدهید. اگر پذیرفته شوید، لینک ها و فرصتی برای بیشتر دیده شدن در خروجی های عمده خبرگذاری برای خود به دست می آورید.

 

 1. از AllTop استفاده کنید.

معرفی شدن از طریق AllTop می تواند حجم انبوهی از ترافیک برای شما به ارمغان بیاورد.

 

 1. به کسانی که نظر ثبت می کنند پاسخ دهید

نشان بدهید که برای مخاطب خود اهمیت قائل هستید و با این کار برند خود را خواهید ساخت؛ بازدیدهای مکرر به دست می اورید؛ و یک جامعه مجازی می سازید.

 

 1. به سوالات در سایت های پرسش و پاسخ (Q&A) جواب بدهید.

سوالات را در سایت هایی مانند Quora یا Yahoo! Answers پیدا کنید و بهترین پاسخ ممکن را برای سوالات مرتبط ارائه کنید. به عنوان نقل قول در پاسخ تان به سایت اصلی خود لینک بدهید.

 

 1. یک پست پاسخ بنویسید

با یک مقاله از خودتان به یک مقاله که بی نهایت محبوب شده است پاسخ دهید تا از طریق یک میانجی، بهتر دیده شوید.

 

 1. مصاحبه برگزار کنید.

با افراد تاثیرگذار مصاحبه کنید. آنها به احتمال زیاد این مصاحبه را با مخاطبان خود به اشتراک خواهند گذاشت و این سهمی از مخاطبان آنها را به وبسایت شما هدایت خواهد کرد.

 

 1. به شبکه سازی حضوری بپردازید.

در رویدادها و مراسم شبکه سازی و سایر رویدادهای حضوری شرکت کنید تا بتوانید به شخصه درباره وبسایت و کسب و کار خود به مردم اطلاعات بدهید.

 

 1. یک مراسم سخنرانی برای خود فراهم کنید.

در رویدادهای عمده به عنوان سخنران حضور یابید و با اینکار فورا وبسایت تان را در معرض دید قرار دهید و برند، دنبال کنندگان و ترافیک وبسایت خود را افزایش دهید.

 

 1. از ریز قالب ها استفاده کنید (microformatting)

برای قالب بندی صحیح اطلاعات سایت خود از Schema.org استفاده کنید. با اینکار، شانس خود برای نمایش در نمودار معلومات گوگل (Google’s Knowledge Graph) را افزایش می دهید.

 

 1. درون فروشگاه خود انگیزه فراهم کنید

ترافیک حضوری خود را از یاد نبرید. با ویژگیهایی مانند علامات و نشانه هایی که ورود به سایت شما را ترغیب می کنند، به مشتریان فیزیکی خود دلیلی برای بازدید از وبسایتتان بدهید.

 

 1. از یک موضوع محبوب به نفع خود بهره ببرسید

شما می توانید از یک مقاله خبری پرطرفدار ، یا از یک هشتگ محبوب برای بهره برداری از قابلیت دیده شدن یک رویکرد تازه یا یک داستان مهم در حوزه کاری تان به نفع خود استفاده کنید.

 

 1. یک آگهی خبری منتشر کنید.

از یک سرویس مانند PR Newswire یا PRWeb برای ارسال یک آگهی خبری درباره رویدادی در کسب و کار خود که ارزش خبری دارد استفاده کنید.

 

 1. یک محصول را برای نقد وبررسی ارسال کنید.

در ازای یک نقد صادقانه، به یک وبلاگ نویس نقد کننده که در جاویژه (niche) شما فعالیت می کند، یک نمونه از آخرین محصول خود را به رایگان ارائه کنید.

 

 1. از رقیب خود تقلید کنید.

کشف کنید که رقبای شما از چه راهبردهایی استفاده می کنند، و بررسی کنید که آیا شما می توانید از آنها بهتر استفاده کنید.

 

 1. خود را از رقبای خود متمایز کنید.

با انجام کاری که هیچ یک از رقیبان شما تاکنون امتحان نکرده اند، راهی پیدا کنید که شما را در میان آنها برجسته کند.

 

 1. یک کتاب الکترونیکی منتشر و پخش کنید.

برای ترغیب به بازدید بیشتر، یک کتاب الکترونیکی بنویسید و با الزام ثبت ایمیل برای دریافت آن، فهرست ایمیل خودتان را بسازید.

 

 1. یک اینفوگرافیک منتشر کنید.

اینفوگرافیک ها ذاتا قابل اشتراک گذاری هستند و اینفوگرافیک های خوب نه تنها ترافیک ارجاعی تامین می کنند، بلکه لینک هایی از سایتهای دیگر برای شما به ارمغان می آورند که به بالا رفتن رتبه شما در موتورهای جستجو کمک می کند.

 

 1. یک راهبرد بازاریابی محتوایی را آغاز کنید.

اگر محتوای باکیفیت روی وبسایت خود منتشر نمی کنید، انجام این کار را شروع کنید. با ذکر استعاره ای از ماهیگیری می توان گفت هر محتوایی که منتشر می کنید مانند انداختن یک قلاب دیگر در آب است.

 

 1. محتوای خود را در قالب های مختلف تعریف کنید

اگر یک پست وبلاگی طولانی دارید، یک نسخه PDF از آن تهیه کنید، آنرا به یک وبینار زنده تبدیل کنید، در یک پادکست به بحث درباره آن بپردازید یا آن را به یک ویدیو تبدیل کنید. بازتعریف هدف محتوای شما در قالب های مختلف می تواند به قرارگرفتن آن در معرض مخاطبان مختلف کمک کند.

لازم نیست تمامی این ایده ها را در راهبرد بازاریابی آنلاین خود به کار ببرید، اما من پیشنهاد می کنم هر کدام را حداقل یکبار امتحان کنید تا ببینید کدام موارد برای کسب و کار شما موثرتر است.