۶ اشتباه رایج در سئو و نحوه جلوگیری از آنها

مطمئن نیستید چرا در Google رتبه ۱ را برای کلمات کلیدی تمرکز خود قرار نمی دهید؟

ممکن است یکی از اشتباهات بسیاری از صاحبان سایت را مرتکب شوید. می بینیم خیلی اتفاق می افتد. از مشاغل کوچک محلی گرفته تا مشاغل بزرگ ، بسیاری از وب سایت ها اشتباهات مشابهی مرتکب می شوند. در اینجا ، ما به شما یک نمای کلی از مسائل مربوط به SEO می دهیم که اغلب با آنها روبرو می شویم. البته ، ما همچنین نحوه اجتناب یا حل آنها را توضیح خواهیم داد. این لیست را بررسی کنید و مطمئن شوید که هیچ یک از این اشتباهات رایج SEO را مرتکب نشده اید!

۱. فراموش کردن سریعتر بهتر است

اولین اشتباه رایج در جستجوگرها که می خواهیم به آن توجه کنیم سرعت سایت است. هرچه سایت شما سریعتر باشد ، Google بیشتر طرفدار آن خواهد بود. به خصوص در حال حاضر ، با رشد فاکتور رتبه بندی صفحه به آرامی. مهم است که بر روی سرعت سایت خود کار کنید تا صفحات خود را در نتایج جستجو نگه دارید. یک ابزار بسیار مفید از طرف خود Google برای بررسی سرعت سایت شما وجود دارد: Google PageSpeed ​​Insights.

این ابزار به شما یک نمای کلی می دهد که چه جنبه هایی را می توانید برای افزایش سرعت یک صفحه خاص بهبود بخشید.

یک برد سریع و پیشنهادی که مرتباً می دهیم بهینه سازی تصاویر شماست. بسیاری از وب سایت ها دارای تصاویر نسبتاً بزرگی هستند که بارگیری آنها به زمان زیادی نیاز دارد. این باعث می شود وب سایت شما کندتر از حد لازم باشد. تغییر اندازه تصاویر می تواند سرعت بارگذاری را افزایش دهد. اگر سایت وردپرسی دارید ، می توانید با نصب افزونه ای که این کار را برای شما انجام می دهد ، به راحتی این کار را انجام دهید.

در صورت نصب وردپرس ، ما همچنین توصیه می کنیم که به افزونه هایی که فعال شده اند ، خوب نگاه کنید. آیا شما از همه آنها استفاده می کنید؟ ممکن است برخی از آنها با پلاگین دیگری جایگزین شود که این عملکردها را با هم ترکیب کند؟ بهترین توصیه ای که می توانیم در این زمینه به شما کنیم این است که کمتر بیشتر است. هرچه افزونه های کمتری فعال شوند ، سریعتر می توان قسمتی از وردپرس را بارگیری کرد.

۲. تلاش برای رتبه بندی برای کلمات کلیدی اشتباه

اگر می خواهید در Google رتبه بندی کنید باید مطمئن شوید که از کلمات کلیدی مناسب برای هر صفحه استفاده می کنید. یکی از بزرگترین اشتباهاتی که مرتباً با آن روبرو می شویم این است که دارندگان سایت صفحات خود را برای کلمات کلیدی عمومی بهینه می کنند. اگر شما یک تجارت نسبتاً کوچک هستید و می خواهید رتبه خود را در “ماشین اجاره ای” کسب کنید ، هدف شما بسیار بالا است. سعی کنید چیز خاصی را ارائه دهید. در غیر این صورت ، شما در حال رقابت با تمام شرکت های اجاره ماشین در سراسر جهان هستید ، انجام این کار غیرممکن است! به عنوان مثال می توانید منطقه ای که شرکت شما در آن قرار دارد را به کلمه کلیدی اضافه کنید. اما کارهای بیشتری می توانید انجام دهید تا کلمات کلیدی خود را بلندتر ، همانطور که ما آن را صدا می کنیم ، قرار دهید.

هرچه کلمات کلیدی طولانی تر و مشخص تر باشند ، شانس شما برای رتبه بندی برای این کلمات کلیدی بیشتر است. البته این به این معنی است که حجم جستجو برای این کلمه کلیدی کمتر است. اما می توانید این کار را با بهینه سازی بسیاری از صفحات سایت خود برای کلمات کلیدی مختلف دم طولانی جبران کنید. سایت شما درنهایت برای همه این کلمات کلیدی در مجموع بازدید بیشتری به دست می آورد ، بیش از هر زمانی که برای یک کلمه کلیدی اصلی بهینه سازی کنید ، که صفحه شما هرگز در صفحه ۱ در Google رتبه بندی نمی کند.

۳. عدم دعوت از مردم برای بازدید از سایت شما

متادیتا همان چیزی است که در هنگام جستجوی وب سایت برای درخواستهای خاص ، در صفحات نتیجه موتور جستجو (SERP) ظاهر می شود. این شامل عنوان صفحه شما و توضیحات متای آن است. عنوان صفحه هنوز یک فاکتور مهم رتبه بندی برای Google است ، بنابراین باید مطمئن شوید که به درستی برای هر صفحه بهینه شده است. پیشنهاد می کنیم در صورت امکان کلمه کلیدی خود را به عنوان اضافه کنید و مطمئن شوید که عنوان صفحه شما طولانی نیست. اگر عنوان صفحه شما خیلی طولانی باشد ، قطع می شود. شما نمی خواهید بازدیدکنندگان بالقوه فقط نیمی از عنوان صفحه شما را در نتایج جستجو ببینند.

توضیحات متا یک عامل رتبه بندی نیست ، اما نقش مهمی در نرخ کلیک (CTR) شما دارد. CTR به شما کمک می کند که بازدیدکنندگان بالقوه چقدر می توانند روی سایت شما در SERP کلیک کنند اگر توصیفات متا خود را با یک پیام واضح و جذاب در مورد آنچه که مردم می توانند در سایت شما پیدا کنند بهینه کنید ، برای آنها راحت تر می شود ببینند اطلاعاتی که به دنبال آن هستند در آن صفحه است. به احتمال زیاد افراد فکر می کنند سایت شما پاسخی برای پرسش جستجوی آنها ارائه می دهد ، بازدید صفحه بیشتری بیشتر می شود.

۴. غفلت از نوشتن محتوای عالی

ما به طور مرتب در مورد نوشتن محتوای عالی در این وبلاگ می نویسیم ، اما هنوز هم شاهد هستیم بسیاری از افراد با محتوا دست و پنجه نرم می کنند. این یکی دیگر از اشتباهات رایج SEO است که می خواهیم آن را برطرف کنیم. از آنجا که مهم است که هر صفحه در سایت شما دارای محتوای مناسب باشد ، حداقل ۳۰۰ کلمه باشد. Google به اندازه کافی کپی لازم دارد تا بفهمد صفحه شما درباره چیست و آیا می توانید پاسخی را که افراد به دنبال آن هستند ارائه دهید. وقتی فقط دو جمله در مورد آن نوشتید ، نمی توانید انتظار داشته باشید که Google شما را بعنوان یک متخصص در یک موضوع خاص ببیند. این به Google نشان می دهد که صفحه شما احتمالاً بهترین نتیجه برای مطابقت با درخواست جستجو نیست.

با بیان این نکته ، به خاطر داشته باشید که Google مخاطبان شما نیست. شما باید برای بازدیدکنندگان خود بنویسید و نه فقط برای Google. مأموریت Google سازماندهی اطلاعات جهان و ارائه بهترین پاسخ های ممکن است. بنابراین ، نوشتن محتوای با کیفیت برای مخاطبان شما راهی است که باید دنبال کنید. حتی وقتی صحبت از سئو و رتبه بندی خوب در گوگل می شود. نوشتن محتوای با کیفیت به معنای نوشتن محتوای اصلی است که تخصص شما را نشان دهد. و نه فقط کلمات کلیدی را در متن خود وارد کنید ، آن روزها گذشته است. متن شما باید به راحتی برای بازدید کننده شما خوانده شود.

۵. عدم نگه داشتن افراد در سایت شما

هنگامی که بازدیدکنندگان در سایت شما فرود آمدند ، هدف بعدی نگه داشتن آنها در سایت شما است. نمی خواهید بازدیدکنندگان شما بلافاصله پس از خواندن چیزی در صفحه شما ، به Google برگردند. به همین دلیل است که شما باید بازدیدکنندگان را ترغیب کنید تا از طریق سایت خود کلیک کنند. بهترین راه برای این کار ایجاد فراخوان برای عمل (CTA) است که معمولاً دکمه ای است که عملکردی را به بازدید کننده شما ارائه می دهد. برای مثال ، این می تواند یک دکمه “خرید” در صفحه محصول یا یک دکمه “ثبت نام” برای خبرنامه ها باشد. زیاده روی نکنید و سعی کنید یک CTA اصلی داشته باشید که از بقیه صفحه شما متمایز باشد.

روش دیگر برای نگه داشتن افراد در وب سایت شما افزودن پیوندهای داخلی مربوط به سایر صفحات وب سایت شماست. این در واقع بخش مهمی از سئو سایت است و باید بخشی از تلاش های بازاریابی شما باشد. با افزودن پیوندهای داخلی ، بازدیدکنندگان سایت شما و Google می دانند که چه صفحاتی با یکدیگر مرتبط هستند و وقتی به دنبال اطلاعاتی در مورد یک موضوع خاص هستند می توانند جالب باشند. بنابراین اطمینان حاصل کنید که برای لینک دهی داخلی خود وقت صرف کنید تا یک ساختار عالی در سایت ایجاد کنید که افراد را در وب سایت شما نگه دارد!

۶. پیش اندیشیدن: آینده متحرک است

ششمین و آخرین اشتباه SEO که کاملاً رایج است ، در نظر نگرفتن موبایل است. در سال ۲۰۱۸ ، گوگل به نمایه سازی اولین موبایل روی آورد. این بدان معناست که Google اکنون به نسخه موبایل سایت شما نگاه می کند تا تصمیم بگیرد که چقدر باید رتبه بندی کنید. بنابراین اگر نسخه دسک تاپ سایت شما به طور عالی تنظیم شود ، اما سایت موبایل شما به هیچ وجه پاسخگو نباشد ، این در رتبه بندی شما منعکس می شود. به روشی منفی. بنابراین اگر چنین است ، حتماً روی سئوی موبایل کار کنید!

یک روش عالی برای آزمایش اینکه سایت شما تلفن همراه است ، استفاده از تست تلفن همراه Google است. این به شما نشان می دهد که بازدیدکنندگان به راحتی می توانند از صفحه شما در دستگاه های تلفن همراه استفاده کنند. اما پس از بررسی این کار متوقف نشوید. بهترین توصیه ای که می توانیم ارائه دهیم بازدید از سایت خود با تلفن همراه خود است. مدتی سایت خود را مرور کنید و سعی کنید بر روی هر دکمه ، پیوند و تصویر کلیک کنید تا ببینید چه اتفاقی می افتد. آیا همه چیز آنطور که می خواهید کار می کند؟ خرید یک چیز در سایت خود هنگام استفاده از تلفن همراه چقدر آسان است؟ آیا همه صفحات به درستی نمایش داده می شوند؟ استفاده از تلفن همراه در حال افزایش است و همچنان ادامه خواهد داشت ، بنابراین همه کاربران تلفن همراه را از دست ندهید و یک تجربه کاربری عالی در تلفن همراه ایجاد کنید.

به اختصار

ما می دانیم که سئو کار بسیار زیادی است. و اینکه به خاطر سپردن تمام قسمتهای مختلفی که باید روی آنها کار کنید آسان نیست. اما انجام این کار به صورت منظم مهم است. شما نمی خواهید که یکی از اشتباهاتی که در مورد آن بحث کردیم برای شما در رتبه بندی باشد. بنابراین اطمینان حاصل کنید: بر سرعت سایت تمرکز کنید ، محتوای عالی بنویسید و برای کلمات کلیدی مناسب بهینه سازی کنید. اگر اطمینان دارید که افراد از سایت شما بازدید می کنند و بلافاصله آن را ترک نمی کنند ، تماسهای عملی عالی دارند ، در اینترنت پیوند برقرار می کنند و برای تلفن همراه آماده می شوند. همه این کارها را انجام دهید و در حال رفتن به یک وب سایت بهینه سازی شده ، راه جامع هستید.

و اگر برای فهمیدن اینکه روی چه چیزی کار می کنید به کمک بیشتری نیاز دارید ، صفحه ما را در مورد SEO fitness بررسی کنید در آنجا ، ما درباره همه کارهایی که می توانید انجام دهید تا وب سایت خود دوباره شکل بگیرد و سالم باشد بحث می کنیم! به علاوه ، می توانید برای اطلاع از وضعیت SEO فنی یا محتوایی خود ، یک مسابقه برگزار کنید.

غلامرضا دبیری

دکتری مدیریت استراتژیک و مدیر عامل شرکت طراح ایده نوتاش

→ خواندن مطلب قبلی

فرصت‌های درآمدزایی از کلاب هوس چگونه است؟

خواندن مطلب بعدی ←

چگونه یک آینده روشن داشته باشیم؟

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *