بر کسی پوشیده نیست که برای به دست آوردن رتبه های بالا در صفحات نتایج گوگل (مخفف آن به انگلیسی: SERP) ، لازم است استفاده از بک لینک به عنوان یک اولویت در دستور کار قرار بگیرد.

هر چه بک لینک بیشتری از وبسایت های معتبر دریافت کنید، از دید گوگل اعتبار بیشتری دارید، لذا ترافیک بیشتری به سمت سایت شما هدایت می کند و به این وسیله برای کسب و کار خود راه های هموارتری ایجاد می کنید.

با این حال، مشکل اینجاست که بیشتر ابزارهای کاوش لینک و بررسی بک لینک پرهزینه هستند، و زمانی که کار نوپایی (به انگلیسی:Startup ) را مستقلا راه اندازی می کنید، بهتر است سرمایه خود را در بخش های دیگری صرف کنید.

با وجود اینکه درباره بک لینک مطالب زیادی نوشته شده است، اما در مورد بک لینک برای بنیانگذاران مستقل کسب و کارهای نوپا نوشته های کمی وجود دارد. ما در اینجا هفت راهبرد برای گرفتن بک لینک در زمانی که سرمایه کمی در اختیار دارید را ارائه می کنیم.

 

  1. برای یک سایت معتبر مقاله نویسی کنید.

با وجود اینکه بسیاری از متخصصان می خواهند شما را متقاعد کنند که دوره بلاگ نویسی به صورت مهمان گذشته است، واقعیت این است که بلاگ نویسی به شکل مهمان اگر به طور صحیح و منسجم انجام شود، هنوز هم یک راهبرد لینک سازی مفید است.

شما در گذشته یک پست مهمان می گذاشتید و بعد به دنبال سایت دیگری می رفتید.

امروزه نویسندگانی مثل جیمز کلیر (James Clear) و نیل پاتل (Neil Patel) تنها نویسنده های مهمان سایت های معتبر نیستند، بلکه مقاله نویس هستند.

وجود یک دامنه بسیار معتبر که مرتبا به سایت شما بک لینک می دهد، نمی تواند چیزی جز فایده برای رتبه شما در نتایج گوگل داشته باشد.

 

 

  1. با افراد تاثیرگذار در زمینه کاری خود همکاری کنید.

مهم نیست در چه نوع حرفه ای فعالیت می کنید، چه می فروشید یا با کسب و کار آنلاین خود به کجا می خواهید برسید. در هر حال، ارتباط و همکاری با افراد تاثیرگذار به شما کمک می کند که بیشتر و سریع تر پیش بروید.

چرا؟ زیرا اعتماد به وجود می آورد.

هنگامی که مشتریان شما می بینند یک محصول، خدمت، پست بلاگ یا منبعی را با همکاری افراد معتبر و مورد اعتماد تهیه می کنید، خود را از نظر اجتماعی به آنها اثبات می کنید.

هر چه اعتماد بیشتری به خود جذب کنید، احتمال بیشتری وجود خواهد داشت که سایر افراد موثر به محتوای شما لینک بدهند و در نتیجه، درست حدس زدید: رتبه شما در گوگل بهتر می شود. درست است که همیشه شروع همکاری با افراد بانفوذ و قدرتمند در حرفه شما آسان نیست یا به سرعت انجام نمی شود، با این وجود بازدهی عالی به همراه دارد.

 

  1. یک منبع بسیار عظیم ایجاد کنید.

مورد توجه قرار گرفتن در دنیای شلوغ امروزی از هر زمان دیگری دشوارتر است.

با توجه به انتشار روزانه بیش از دومیلیون پست در وبلاگ ها، نوشتن پست های 400 کلمه ای که زمانی یکی از قواعد بلاگ نویسی بود، دیگر کافی نیست.

برای اینکه برجسته باشید، لازم نیست بلندتر فریاد بزنید. تنها کافی است از دیگران دعوت کنید به سمت شما بیایند. بهترین راه برای اینکار چیست؟

یک منبع عظیم ایجاد کنید، مثلا یک راهنمای اساسی، یک مطالعه موردی یا گزارشی که بر پایه یک تحقیق نوشته شده است. منبعی بسازید که مهارت ها، دانش، و تخصص شما را نشان می دهد و برای متخصصان حرفه ای چاره ای جز بک لینک به شما باقی نمی گذارد.

 

 

  1. در پادکست ها مصاحبه کنید.

معرفی در پادکست های معتبر یکی از موثرترین راه ها برای به دست آوردن مخاطبان جدید است.

با وجود این، چیزی که بیشتر مردم درک نمی کنند این است که این کار یکی از راهبردهای لینک سازی بوده است که همیشه در میان مجموعه ابزار فروشندگان دست کم گرفته شده است.

روش کار به اینصورت است: دفعه بعد که در یک پادکست حضور دارید و از شما سوال می شود که شنوندگان از چه راهی می توانند اطلاع بیشتری درباره شما کسب کنند، به جای اینکه مانند بقیه آنها را به صفحه اصلی سایت خود هدایت کنید، یک صفحه ارتقای مصاحبه ایجاد کنید – مرجعی که چیزی به مبحث شما در مصاحبه اضافه می کند – و مخاطبان را به آن صفحه هدایت کنید. با این کار نه تنها ورودی های اختیاری بیشتری دریافت می کنید، بلکه یک بک لینک ارزشمند نیز از یک سایت پادکست معتبر به دست می آورید.

 

  1. از شکل معکوس ارسال پست مهمان استفاده کنید.

همه ما با این شرایط مواجه شده ایم: ساعت ها وقت گذاشته ایم و پست های مهمان برای سایت های دیگر ارسال کرده ایم و سپس روزها منتظر مانده ایم، بدون اینکه حتی یک پاسخ به پست خود دریافت کنیم.

با ارسال پست مهمان معکوس شرایط برعکس می شود. بجای اینکه برای دیگران بنویسید، از آنها دعوت می کنید تا برای سایت شما مطلب بنویسند.

بسیاری از وبلاگ نویسان در سایت خود صفحاتی حاوی لیست پستهایی که به صورت مهمان در سایر سایت ها منتشر کرده اند دارند. هنگامی که لینک شما به این ترکیب اضافه شود، یک بک لینک آسان به دست خواهید آورد، بک لینکی که به کمترین تلاش از جانب شما نیاز دارد. چنانچه قادر نبودید فرد مشهوری برای نوشتن در سایت خود پیدا کنید، در جستجوی شخصی با حرفه ای نزدیک به زمینه کاری خود باشید که به دنبال ورود به بازارهای جدید است.

 

  1. از “فرمول پسر پست نویس” استفاده کنید.

این فرمول توسط برایان هریس ابداع شده است. فرمول پسر پست نویس شامل نوشتن یک نظر مشتری برای یک محصول یا خدمت در ازای یک بک لینک به سایت شما است.

فکر کنید، هر کسب و کاری مایل است به مشتریان آتی اثبات کند که محصولات و خدماتش کاربردی است. دقیقا اینجا شما ظاهر می شوید. اگر با استفاده از محصول یا خدمات از یک شرکت تولیدی به نتایجی دست پیدا کرده اید آن شرکت را در جریان قرار دهید. با این کار، آنها از دید بقیه خوب به نظر می آیند و شما نیز برای زحمتی که کشیده اید یک بک لینک ارزشمند به دست می آورید. این یک معامله دو سر سود است.

 

چه فروشنده باشید و چه کارگزار وام لازم است بک لینک را در اولویت های خود قرار دهید. بدون بک لینک، شما در ارتقای رتبه سایت خود به مشکل بر خواهید خورد و برای همین کسب و کار شما متحمل ضرر خواهد شد.

به هر حال، همانطور که مشاهده کردیم لازم نیست برای بک لینک گرفتن زیاد هزینه کنید. شما می توانید بدون اینکه بانک خود را خالی کنید یا از نظر زمانی خود را ورشکسته کنید بک لینک به دست بیاورید. حال که شاهد بوده اید دیگران چطور این کار را انجام می دهند، اکنون نوبت خودتان است.