صنعت بازاریابی آنلاین ،پیچیده و بی ثبات است ،اما یکی از موارد مهیج برای کسانی است که  به گرایشات مدرن علاقمند هستند .هرسال ،سخت افزارهای جدید ، نرم افزارهای جدید ، شرکتهای جدید واولویت های کاربران جدید ، تغییرات گسترده ای را تحمیل میکند که توسط کسب وکارها درسراسر جهان یاپذیرفته و یا ردمی شوند.

پذیرندگان اولیه ، درزمینه رقابت ،درخواست بازارهای جدیدیاتحکیم شهرتشان بعنوان رهبران صنعت کمک هایی رادریافت کرده اند، اما این کاستیها آنها را ازموقعیتهای مهم برای حفظ جایگاهشان به دور نگه داشته است .

بنظر میرسد که 2016 سال بزرگی برای بازاریابی آنلاین باشد،ومن پیش بینی میکنم که این 7 روش ،بازی را دگرگون  خواهد کرد.

  1. تبلغات ویدئویی تسلط خود را شروع خواهند کرد.تبلیغات ویدئویی البته که چیز تازه ای نیستند ،با کانالهای اجتماعی همچون یوتیوب که برای میزبانی میلیاردها ویدئو اختصاص داده شده اند و پلتفورم های تبلیغاتی همچون فیس بوک وبینگ از قبل گزینه های تبلیغات ویدئویی را ارائه داده اند .سال 2016 متفاوت خواهد بود بدلیل اینکه گوگل بالاخره به پروژه تبلیغات ویدئویی SERP پیوسته است .این نشانه ای است ازاینکه کاربران درحال پذیرش بیشتر تبلیغات ویدئویی هستند ،وهمچنان که این روند ادامه می یابد ،انتظار می رود که انواع بیشتری از تبلیغات ویدئویی دربسیاری ازمکانهایی دیگر نیزپدیدار شوند .با مالکیت یوتیوب توسط گوگل ،امکانات تقریبا بی حد وحصرشده اند.
  2. نمادسازی برای برنامه ها منجر به انفجاری در آنهاخواهد شد .

گوگل نمادسازی برای برنامه ها را مدتهاست که پیشنهاد داده است ،اما از آنجایی که امکانات رتبه بندی برنامه ها  بسیار پیچیده شده است ،2016 سالی خواهد بود که درآن مالکین کسب وکار مزیتهای قابلیت دیده شدن آنلاین برنامه های اختصاصی را خواهند  فهمید .سایتهای بهینه سازی موبایل تعجب کرده اند از میزان جمعیت جذب شدن برای موبایل ،اما خیلی زود ،برنامه ها شروع به جایگزین کردن آنها خواهند کرد.برنامه ها میتوانند همان کاری که وب سایتها انجام میدهند را انجام دهند،به جزء در موارد احساسی ،راحتی و قابل دسترس بودن .ما هنوز سالها دور هستیم از جابه جایی کامل وب سایتهابا برنامه هابعنوان یک رسانه .اما 2016 سال محوری برای تطبیق برنامه ها از دیدگاه مالکین کسب وکار خواهد بود.

  1. موبایل بصورت کامل دسکتاپها را به تسلط خود درخواهد آورد .2015 سال بزرگی برای موبایل بود- فقط گوگل نبود که دراین مورد اطلاع رسانی کرد که ترافیک موبایل بالاخره از ترافیک دسکتاپها سبقت گرفت بلکه ،دربیش از ده کشور ،همچنین سالی بود که درآن الگوریتم به روزرسانی شده “Mobilegeddon”را منتشر کردندتاکاربرروی سایت هایی که برای موبایل بهینه سازی نشده بودند را متوقف کنند .اما ظاهرا ،شما مجبور نیستید که علاوه برنسخه ای از موبایل ، یک سایت  دسکتاپ بهینه سازی شده -مطابق با گوگل نیزداشته باشید ،سایت موبایل تنها بدون هم کاری با هیچ دسکتاپی کاملا قابل قبول است. اما این به تنهایی برای پایین آوردن ترافیک دسکتاپ کافی نخواهد بود ،وکاملا روشن است که گوگل در کدام سمت این حصار قراردارد .سرمایه گذاری آنها برروی دسکتاپ ها درحال کمرنگ  شدن است ،یعنی اینکه سرمایه گذاری هوشمند تمرکز بر بازاریابی آنلاین موبایلی دارد .
  2. دستیاران دیجیتالی منجر به نوع جدیدی از بهینه سازی خواهند شد .تبلیغات موتور جستجو بهینه سازی (SEO )وپرداخت برای هر کلیک (PPC) دو استراتژی متداول برای اجازه به دیده شدن سایت شما توسط هزاران بازدیدکننده ناشناخته قبلی است .اما ظهور دستیاران دیجیتالی جدید منجربه نوع جدیدی از بهینه سازی می شود.

دستیاران دیجیتال مانند سیری وکورتونا از موتورهای جستجوی سنتی استفاده میکنند ،اما فقط هنگامی این کار را انجام میدهندکه یافتن اطلاعات ضروری است .نکته اصلی برای بهینه سازی در این فرمت جدید اطمینان از دردسترس بودن اطلاعات کسب وکارشما به آسانی برای این دستیاران است ،تا اینکه سعی کنید تا افرادرا بطور خاص به سمت سایت خودهدایت کنید.

  1. واقعیت مجازی پدیدار خواهد شد. دسته ای از ابزارهای واقعیت مجازی گوناگون تنظیم شده اند تا درچند سال بعدی منتشر شوند ،برخی ازآنها برای کاربردهای خاص اختصاص یافته اند مانند بازیهای کامپیوتری وبقیه آنها که برای استفاده های عمومی در دسترس هستند .اوکالاس ریف ،که قطعا یک دستگاه فریبنده VRاست قرارشده که درسه ماه اول سال 2016 انتشاریابد .اوکالاس ریفت یا دستگاههایVRدیگر یک رسانه جدید از تبلیغات آنلاین را ،با ادغام آن در پلتفورم های محبوب رسانه های اجتماعی،کانالهای ویدئویی وحتی اشکالی از پیام رسانی مستقیم معرفی خواهند کرد.
  2. تکنولوژی مربوط به پوشاک واینترنت برای اشیاء(IOT)راه تازه ای را هموار خواهد کرد .هرچند که کاملا همسطح واقعیتهای مجازی نیست اما دستگاههای هوشمند پوشاک باید شروع به بدست آوردن کشش بیشتری درسال 2016کنند.

سال 2015 شاهد رونمایی از ساعت اپل بوده است ،اولین نسل از ساعتهای هوشمند ،اما ساعتهای هوشمند بیشتر و وسایل پوشیدنی مشابه بایددرسال بعد پدیدار شوند .چنین ابزارهایی چشم اندازه  بازاریابی محلی را تغییر خواهدداد ،وکارهای بیشتری نیز انجام خواهد داد تا خطوط بین بازاریابی آنلاین وبازاریابی واقعی را محو کند .

  1. تبلیغات گران تر خواهد شد .

رقابت برای بازاریابی آنلاین  درطی چند سال گذشته بطور چشمگیری افزایش یافته .درسال 2016 این افزایش بیشتر نیز خواهد شد .همانطور که قانون اساسی اقتصاد نشان می دهد افزایش تقاضا اغلب با افزایش قیمت همراه خواهد بود ،بنابراین تمامی رقبای بازاریابی آنلاین جدید قیمتها را برای تبلیغات آنلاین بالاتر خواهند برد.درواقع ،تبلیغات آنلاین نسبتا ارزان است ،اما افزایش قیمت ممکن است باعث شودتا برخی شرکتهای کوچکتراز دیدخارج شوند . این هفت روش تنها مواردی نیستند که درطی سال بعد نمود می یابد ،اما بخشی از مهمترین آنها خواهند بود .هیچ تضمینی دقیقی برای زمانی وچگونگی اثبات این روشها وجو نخواهد داشت ،به همان میزانی که تضمینی برای پذیرش توسط مشتری وجود ندارد ،اما ارزش این را دارند که حداقل از تعداد کمی از این استراتژی هاوتکنیکها استفاده کنید.هرچه زودتر شروع کنید زمان بیشتری برای تطبیق خواهید داشت ومنافع بیشتری خواهید برد.  اگر شما بدنبال کمکی هستید برای شروع کمپین بازاریابی آنلاین خود، eBOOKمرا تهیه کنید ،که این کتاب،  راهنمای قطعی برای بازاریابی آنلاین شماست .